شهردار منطقه تاریخی فرهنگی ۸ تبریز از احداث ۳۵ باب مغازه، با معماری بازار تاریخی تبریز و با هدف آماده سازی موزه بازار خبر داد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از شهرداری منطقه هشت، علی مدبر با اعلام خبر فوق افزود: با برنامه یزی های صورت گرفته و با همتی جهادی، عملیات پارتیشن  بندی و نماکاری مغازه های مربوط  به موزه بازار، طی روزهای اخیر انجام شده و در داخل موزه مغازه هایی با الهام از معماری بازار و با استفاده از مصالح سنتی احداث شده اند.

وی خاطرنشان کرد: به منظورافتتاح این مجموعه در سریع ترین زمان ممکن، عوامل عمرانی پروژه بسیج شده اند تا عملیات معماری و دکوراسیون داخلی موزه را ظرف بیست روز آتی اجرا کنند وبدین ترتیب، با تجهیز این مجموعه شاهد افتتاح این موزه در آینده نزدیک  باشیم .

شهردار منطقه ۸ اظهار داشت: دراین موزه که توسط برادران هنرمند سرابی اقدم تجهیز خواهد شد، به معرفی مشاغل و حرف مرتبط و متداول بازار که بعضی از آن‌ها نیز در سالهای اخیر از رواج افتاده است، خواهیم پرداخت و با این منظور طی روزهای اخیر، چندین جلسه با کارشناسان امر، برگزار شده تا بهترین چیدمان برای این موزه تدارک دیده شود.

مدبر ادامه داد: به زودی با افتتاح این موزه، فصل جدیدی از توجه به مشاغل قدیمی و احیاء سنت‌های تاریخی فرهنگی مردم تبریز، کلید خواهد خورد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :