به گزارش تبریزمن، پس از ۹ دور رقابت فشرده از تاریخ  ۱ لغایت ۹ تیر ماه ۱۳۹۴ که در شهر واشنگتن دی سی آمریکا برگزار شد احسان قائم مقامی با ۷ امتیاز از ۹ بازی و با عملکرد بهتر به همراه استادان بزرگ لوک مک شین از انگلستان و ماگش از هندوستان و استاد بین المللی آندری گوروتس از بلغارستان به مقام اول مشترک دست یافت.

در این مسابقات  که ۱۲۳ شطرنج باز از ۳۹ کشور جهان شرکت داشتند احسان بخت هشتم قهرمانی بود و با کسب مقام اولی موفق شد ۱۶ واحد بر درجه ریتینگ بین المللی خود بیافزاید.

استاد بزرگ کشورمان احسان قائم مقامی در مسابقات واشنگتن دی سی ‌آمریکا شرکت کرده است در این مسابقات که با حضور ۱۲۳ شطرنج باز برگزار می شود احسان قائم مقامی از نظر ریتینگ نفر هشتم جدول بود.

همانگونه که در این عکس ملاحظه می کنید بازیکنان به جای کاغذ ثبت معمول از کاغذ ثبت الکترونیک  مون روی استفاده می کنند.

به گزارشی که خود وی از دور به دور این مسابقات برای ما ارسال کرده است توجه فرمایید:

در دور اول بر نیمان از کشور آمریکا با درجه ۲۱۶۹ با مهره سیاه در شروع کاتالان پیروز شدم.

در دور دوم در مقابل استاد فیده گیفیت از آمریکا با ریتینگ ۲۳۲۰ با مهره سفید و باز هم در شروع کاتالان موفق به کسب پیروزی شدم.

در دور سوم در مقابل استاد بین المللی دانمارک با ریتینگ ۲۴۳۵ با مهره سیاه در ساختار دیوار سنگی در یک بازی زیبای استراتژیک در تنها ۲۷ حرکت به پیروزی دست یافتم.

سعی کنید این وضعیت را با کامپیتورتان بررسی نمایید آیا موتور کامپیوتر شما راه برد این وضعیت را پیدا می کند؟

احسان قائم مقامی - کاسا کورلی

و در این وضعیت حریف من در حرکت ۲۷ بازی تسلیم شد, بیابید چرا؟

چرا حریف من در این وضعیت تسلیم شد؟ همه شاخه ها را بررسی کنید.

در دور چهارم در مقابل استاد بزرگ آشوین جایرام از هند و با ریتینگ ۲۴۹۰ و بر روی میز ۲ با مهره سفید در شروع اسلاو در وضعیت بهتر به علت تنگی وقت مساوی نمودم

در دور پنجم مقابل دیگر استاد بزرگ هند ماگش پانچاناتان ۲۵۴۱ بر روی میز یک و با مهره سیاه در شروع دفاع سیسلی نایدرف  در یک بازی سخت و حساس در حالی که حریف از اواسط بازی برتری داشت به مساوی رسیدم

در دور ششم مقابل قیبالیو وانگ از چین با درجه ۲۳۰۴ با مهره سفید در شروع پیرک در یک بازی بسیار جالب و تماشایی بردم

در این بازی رخ در مقابل سه پیاده حریف داشتم که با یک حرکت کم دقت پیروزی سخت شد ولی خیلی خوب اداره کردم و با ایجاد حمله ای سنگین با وزیر و رخ و اسب  برتری را به ثمر رساندم

در دور هفتم با مهره سیاه بر روی یک مقابل استاد بزرگ لوک مک شین از انگلستان با درجه ۲۶۸۵ که بخت نخست قهرمانی بود با مهره سیاه در شروع روی لوپز وارد شدم بعد از شروع بازی سفید برتری فضا داشت و بازی سیاه  سخت بود در تنگی وقت ابتدا بازی را تاکتیکی کردم و پیاده قربانی دادم و امکانات ایجاد کردم و در تنگی وقت دوم یک رخ هم گرفتم ولی سفید کیش دائم اجباری پیدا کرد و بازی پس از یک ماراتن سنگین پس از ۶ ساعت تلاش بازی به مساوی رسید. جالب آنکه این بازی با آنکه بر روی میز یک انجام می شد آخرین بازی مسابقات بود که پایان یافت.

در پایان دور هفتم با ۵/۵ امتیاز از ۷ بازی به همراه چند استاد دیگر مشترکا در صدر هستم

برای دیدن بازیها در سایت

http://chessevents.com/2015/06/dc-international-2015-games-viewer/

 نام من را به صورت  

Maghami

 جستجو نمایید 

دور هشتم تا ساعاتی دیگر آغاز خواهد شد و با استاد بزرگ آنتون کوالیف از کانادا ۲۶۱۳ که اکراینی آرژانتینی الاصل است و جدیدن به کانادا مهاجرت کرده است بازی دارم

سایت جدول نتایج مسابقات

http://www.internationalchess.net

خبر دور هشتم:

 همان طور که گفتم با مهره سفید در مقابل  استاد بزرگ کانادا آنتون کوالیف ۲۶۱۳ که در ضمن میز یک تیم ملی کانادا نیز می باشد بازی داشتم

بازی را با حرکت c4 آغاز کردم و پس از چند حرکت در شروع بازی حریفم در شرایط سختی قرار گرفت و با انجام یک حرکت مشکوک بازی را از حالت آرام خارج ساخت و بازی خیلی زود به یک وسط بازی تند و تیز کشیده شد. اشتهای من برای برد باعث شد که ادامه های پر ریسک تر را برگزینم و با ایجاد حمله ای خطرناک در خطوط باز و یک مانور دقیق و به موقع شاه امکان گیر انداختن وزیر حریف را ایجاد کنم. که همین امر باعث شد حریف یک پیاده داوطلبانه تقدیم کند تا وزیرش گرفتار نشود. پیاده را در حالتی جلو افتادم که مهره هایم هم کاملاً فعالتر بودند و حریف پس از سه چهار حرکت در وضعیت کاملاً بازنده قرار گرفت و تسلیم شد. به این ترتیب و با توجه به نتایج سایر میزها به تنهایی با ۶/۵  امتیاز از ۸ بازی در صدر جدول قرار گرفتم. بازی آخر ساعت ۱۱ صبح روز سه شنبه به وقت واشتنگن برگزار می شود و به احتمال زیاد با مهره سیاه باید به مصاف قهرمان قاره آمریکا استاد بزرگ باخمان  با ریتینگ ۲۶۲۶ که میز یک کشور پارگوئه است خواهم رفت

خبر دور نهم (آخر):

با مهره سیاه با استاد بزرگ اکسل باخمان ۲۶۲۶ از کشور پاراگوئه روبرو شدم. حریف بازی را با راندن پیاده وزیر آغاز کرد و من اسلاو بازی کردم , پس از حرکات اول بازی یک بی دقتی کردم و حریف کمال استفاده را به خرج داد و با گرفتن یک پیاده برتری گرفت. ولی ساختار پیاده ای بهتر من شانسهای زیادی برای کسب تساوی به من می داد. در یک لحظه باخمان بی دقتی کرد و پرش های آتی اسب سیاه را در نظر نگرفت به این ترتیب موفق شدم پیاده ام را پس بگیرم و قوای دو طرف از نظر کمی مساوی شدند. پس از چند حرکت بازی ساده تر شد و مساوی نتیجه محتوم بازی گردید.

به این ترتیب من با ۷ امتیاز از ۹ بازی به همراه استادان بزرگ مک شین از انگلستان و مگش از هندوستان و گروتس از اکراین به قهرمانی مشترک دست یافتیم.

در مجموع از عملکرد خود در این بازیها راضی بودم و در میان بازیکنان حاضر در جدول بهترین عملکرد را داشتم با ۵ استاد بزرگ و ۳ بازیکن برتر جدول روبرو شدم و ۱۶ واحد به ریتینگم افزودم.

مسابقات آزاد جهان از فردا در واشنگتن آغاز خواهد شد و باید ۹ بازی در ۵ روز آینده انجام بدهم.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :