مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه احیای دریاچه ارومیه بهبود شرایط اقتصادی منطقه را به همراه دارد، گفت: استفاده ناصحیح از منابع طبیعی در یک کشور آن کشور را به سمت اضمحلال و نابودی پیش می‌برد.

به گزارش تبریزمن به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی آذربایجان‌شرقی، خلیل ساعی در مراسم بوته‌کاری در حاشیه‌ دریاچه ارومیه اظهار داشت: در صورت احیای دریاچه ارومیه بسیاری از مشکلات اقتصادی شهرستان‌های حوزه دریاچه ارومیه حل خواهد شد.

وی ادامه داد: اقدامات خوبی در دولت تدبیر و امید در این زمینه صورت گرفته و در دو سال اول به عنوان سال تثبیت تراز در نظر گرفته شده و در تلاش به حفظ وضعیت موجود بودیم.

مدیرکل بحران استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره اینکه در صورت عدم احیای دریاچه ارومیه خطرات جدی متوجه ساکنان این منطقه به خصوص حاشیه دریاچه ارومیه خواهد بود، افزود: اقدامات خوبی در منطقه در زمینه کاشت نهال و بوته صورت گرفته اما باید در زمینه نگهداری نیز با مشارکت مردم توجه جدی شود تا شاهد نتایج خوبی باشیم.

منابع طبیعی نمونه بارز انفال است

امام جمعه شبستر با حضور در این آیین گفت: همه ما انسان‌ها باید در برابر نعمات الهی شکرگزار و پاسخگو باشیم.

سیفعلی محمدزاده افزود: در دین مبین اسلام توجه به انفال مورد تاکید ویژه است و منابع طبیعی نمونه بارز انفال به شمار می‌رود.

وی تصریح داشت: بنابرین حفظ و حراست از منابع طبیعی و خدادادی یک تکلیف دینی محسوب می‌شود و قصور و سهل‌انگاری در این مورد یعنی نفی انفال که به هیج وجه جایز نیست.

امام جمعه شهرستان شبستر در ادامه افزود: مبحث حفاظت از منابع طبیعی و زیست محیطی باید به یک فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود.

محمدزاده با اشاره به وظیفه خطیر آحاد مردم در این زمینه گفت: بر همه فرض است که حتی در حد غرس یک نهال در این زمینه گام بردارند.

وی ادامه داد: حفظ منابع طبیعی در تمام کشورها به خصوص کشورهای در حال توسعه از جمله موارد مهم است که باید مورد توجه ویژه مردم و مسئولان باشد.

محمدزاده افزود: با توجه به اهمیت این مقوله ما وظیفه داریم با برنامه‌ریزی‌های خوب در حفظ این منابع خدادادی برای نسل‌های آینده بکوشیم.

وی اجرای اینگونه طرح‌ها را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: ما باید در ناملایمات و سختی‌ها به دنبال راهکارهای مناسب برای برون رفت از این وضعیت باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :