شهردار تبریز در دیدار با با معاون اول شهردار برلین، بر لزوم پیگیری برنامه‌های مشترک عمرانی و اجتماعی توسط طرفین تاکید کرد.

به گزارش تبریزمن،  دکتر صادق نجفی در این دیدار، با اشاره به پیشینه حضور تاثیرگذار بخش های صنعتی آلمان در تبریز گفت:

از گذشته‌های دور، بخش قابل توجهی از صنایع و ابنیه تبریز توسط متخصصان آلمانی راه اندازی و اجرا شد است.

وی اضافه کرد: با گشایش‌هایی که اخیراً در خصوص روابط خارجی ایران با کشورهای مختلف ایجاد شده است،  روابط دیرینه تبریز با حوزه‌های شهری آلمان از قبیل عمرانی، سرمایه‌گذاری و مناسبات فرهنگی و اجتماعی، می‌تواند احیا و تقویت شود.

شهردار تبریز با یادآور شدن دستاوردهای بین‌المللی تبریز به خصوص در حوزه گردشگری اظهار داشت: همکاری‌های مشترک برلین و تبریز در نمایشگاه‌ها و مناسبات مختلف فرهنگی و اجتماعی، می‌تواند زمینه‌ساز اتفاقات چشمگیر در مروادات شهروندی باشد.

دکتر نجفی ضمن دعوت از شهردار برلین برای سفر به تبریز، بر لزوم دیدارهای مستمر هیئت‌های کارشناسی و گسترش تورهای فرهنگی و گردشگری تاکید کرد.

دکتر ولکر پیلت، معاون اول شهردار برلین نیز در این دیدار، با اشاره به این‌که در ماه‌های اخیر، نام تبریز در گردهمایی‌های شهری و گردشگری، به خوبی مطرح شده است، خواستار توسعه همکاری‌های طرفین و احیای روابط دیرینه شدند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با ورود دو شهر به فضاهای مشترک همکاری، به تجارب ارزنده‌ای در خصوص تعامل مدیریت شهری آلمان و ایران دست بیابیم.

گفتنی است اسماعیل بابایی رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در تبریز،  شهرام دبیری رییس شورای اسلامی شهر تبریز و اصغر عابدزاده عضو شورا نیز در این دیدار حضور داشتند.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :