مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی گفت: در سال ۹۳ بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان اوقاف در استان احیا شد و در زمینه حقوقی و ثبتی نهضت اخذ سند انجام شده و از سال ۹۰ تا کنون ۱۲۰۰ سند اخذ شد.

به گزارش تبریزمن، حجت‌الاسلام سید شهاب‌الدین حسینی ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی فعالیت‌های صورت گرفته در ۴۶ ماه خدمت خود در سمت مدیرکلی اوقاف و امور خیریه استان را حاصل همراهی معاونان، کارشناسان و فعالان وقف برشمرد.

وی گفت: بخش اعظم فعالیت‌ها در حوزه فرهنگ و قرآن بوده است که از سال ۹۰ تاکنون در زمینه مسابقات قرآنی گسترش کمی و کیفی زیادی دشته‌ایم.

مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی بیان کرد: متسابقان قرآنی از سال ۹۰ تاکنون روند تصاعدی را داشته‌اند و در اواخر سال ۹۳ سی و هفتمین دوره مسابقات قرآنی را در استان برگزار کردیم و در زمینه حفظ قرآن کریم نیز ۶۰۰ مربی حفظ تربیت کردیم.

وی افزود: در حوزه چاپ و نشر ۳۰ هزار جلد قرآن به سفارش استان چاپ و در مساجد و امامزاده‌ها توزیع شد و در کنار آن فرهنگ تشیع و فرهنگ بقاع متبرکه تدوین شد.

حسینی یادآور شد: در حوزه فرهنگی کنگره‌های فاخری در سال‌های اخیر برگزار شد و زمانی که ساحت نبی مکرم اسلام مورد هتک حرمت قرار گرفت، کنگره نگین هستی برگزار شد و کنگره‌های “شیخ سلام دیلمی” و نیز کنگره تبریز پیشرو در تاریخ تشیع و کنگره امامزادگان نیز در مجموعه برنامه‌های فرهنگی برپا شد.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی متمرکز در مورد بقاع متبرکه عنوان کرد: در زمینه برگزاری برنامه‌های فرهنگی در بقاع و تبدیل این مکان‌ها به عنوان قطب‌های فرهنگی در ۵۰ بقعه برنامه‌های متمرکز برگزار شد و در ۲۰ بقعه ضریح‌های طلایی و فولادی نصب شد و در ساماندهی بقاع متبرکه در شهرهای مختلف نیز کارهای خوبی انجام شد.

حسینی یادآور شد: در اجاره‌ها و درآمدهای موقوفات پیشرفت ۴۰۰ درصدی را به نسبت سال ۹۰ شاهد بودیم و در زمینه کارهای شایسته در بقاع متبرکه و امضای تفاهم‌نامه‌های مختلف اقدامات متنوعی انجام شده است.

مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی گفت: در سال ۹۳ بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان اوقاف در استان احیاء شد و در زمینه حقوقی و ثبتی نهضت اخذ سند انجام شده و از سال ۹۰ تاکنون یک‌هزار و ۲۰۰ سند اخذ شد و ۲۰۰ پرونده قضایی برای احیای موقوفات گشوده شد که در ۹۰ درصد این پرونده‌ها به نفع اوقاف حکم صادر شد.

وی افزود: بالاترین تفاهم را با منابع طبیعی استان در ۶۰ هزار هکتار زمین‌های موقوفات استان داشته‌ایم و یکی از افتخارات این اداره کل مکانیزه کردن فعالیت‌های اوقاف و امور خیریه است که در حال حاضر تمام فعالیت‌ها از طریق سامانه جامع صورت می‌گیرد.

حسینی بیان کرد: برنامه‌محوری کردن سازمان و خدمات رفاهی و خدمت‌رسانی نیز در اداره کل مورد توجه قرار گرفت و در خود مجموعه اوقاف و امور خیریه نیز خدمات رفاهی مناسبی صورت گرفت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :