دستگاه تقویت شوت فوتبال و ورزشهای رزمی توسط رئیس دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تبریز ابداع و به ثبت رسید.

به گزارش تبریزمن، دکتر سعید نیکوخصلت در باره ی دستگاه “شوت فیست” گفت: این دستگاه به منظور تقویت شوت فوتبال و ضربات دست و پا در ورزش های رزمی ابداع و بعنوان اختراع به ثبت رسیده است.

مربی بدنساز سابق تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز، بهبود سرعت و قدرت عضلات به شکل همزمان و در نهایت کاهش دوره تمرینات آمادگی و صرفه جویی در زمان تمرینات را از دستاوردهای این دستگاه عنوان کرد و افزود: طی کار کردن با این دستگاه، همزمان با تقویت عضلات، یادگیری صحیح مکانیک اجرای مهارتهای ضربه ای و حفظ الگوی حرکت ضربه نیز به ورزشکار آموزش داده می شود.

دارنده ی عالی ترین مدرک بین المللی بدنسازی در ایران با اشاره به اینکه هنگام اصابت ضربه به دستگاه، بافت عضلانی و استخوانی وتاندون ها در درازمدت به سازگاری مستحکمی دست می یابند تصریح کرد: هنگام تقویت عضلات می توان در وضعیت های متفاوت بدنی به دستگاه نیرو وارد نمود وضعیت هایی که شبیه حالت های موجود در هنرهای رزمی و فوتبال رایج می باشد.

به گفته ی این قهرمان سابق کاراته آسیا، فرد ورزشکار از طریق تمرین با این دستگاه یاد می گیرد تا نیروی بدن خود را در حین ضرباتی که اعمال می نماید در یک نقطه متمرکز نماید.

نیکوخصلت یادآور شد: در کنار افزایش کیفیت تمرینات، کمی کردن ضربات، انگیزش تمرین را افزایش می دهد چراکه اطلاع از کیفیت وکمیت ضربه فرد را در طراحی اهداف واقعی و قابل دسترسی یاری خواهد کرد.

مخترع دستگاه “شوت فیست” قابل حمل بودن این دستگاه را از مهمترین مزایای آن عنوان کرد و گفت: دستگاه یاد شده علاوه بر فوتبال، به راحتی در هنرهای رزمی از قبیل کاراته، ووش، تکواندو، کونگ فو و بوکس مورد استفاده قرارمی گیرد.

گفتنی است، آئین رونمایی از دستگاه “شوت فیس” با حضور ورزشکاران و قهرمانان بنام کشور ساعت ۹٫۳۰ روز جمعه ۳۰ بهمن ماه جاری در تالار پتروشیمی تبریز برگزار می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :