رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: برای سال آینده بودجه‌ای برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی اختصاص خواهیم داد.

به گزارش تبریزمن، شهرام دبیری امشب در آئین افتتاحیه بازارچه صنایع دستی تبریز برپایی چنین نمایشگاهی را اقدامی موثر در راستای نمایش آثار استان دانست و گفت: در جهت حمایت از هنرمندان استان تلاش خواهیم کرد این بازارچه به صورت دائمی برپا شود تا هنرمندان علاوه بر به نمایش گذاشتن آثار خود بتوانند در مسأله کارآفرینی نیز کمک کنند.

وی به هماهنگی با آژانس‌های گردشگری برای حضور تمام اقشار مردمی از این بازارچه اشاره کرد و افزود: علاوه بر داخل استان باید گردشگران خارجی و داخلی نیز از وجود چنین بازارچه در تبریز اطلاع داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه سیاست‌گذاری شورای شهر تبریز نیز در راستای ترویج صنایع دستی و جذب توریست است، گفت: برای سال آینده بودجه‌ای برای میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان اختصاص خواهیم داد، چراکه هر هزینه‌ای که به این بخش تعلق گیرد سرمایه‌‌گذاری عظیم خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه صنعت توریسم، سومین صنعت بزرگ دنیا است، افزود: علاوه بر اینکه مردم کل جهان با آثار فاخر و ارزشمند استان آشنا می‌شوند و همچنین گردشگر زیادی جذب استان شده و با هر خرید تاثیر در اقتصاد کشور خواهد داشت.

دبیری در پایان متذکر شد: برپایی هفته فرهنگی پیشنهاد بسیار مناسبی بوده و از این طریق می‌توان هر روز شاهد پیشرفت در عرصه‌های مختلف فرهنگی خواهیم بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :