معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی از اختصاص مکانی رایگان برای عقد زوج های جوان در جوار امامزاده سید حمزه تبریز خبر داد و گفت: امامزاده ها تنها جای عزاداری نیست.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه آذربایجان شرقی ‘حجت الاسلام وحدت مشهوری’ با بیان اینکه امامزاده متعلق به تمامی اقشار جامعه است، افزود: مراسم جشن و سرور را با رعایت موازین شرعی می توان در چنین مکان های معنوی و مقدسی برگزار کرد.

وی با اشاره به آماده سازی این مکان تا سالروز ولادت حضرت زهرا (س) گفت: این طرح به صورت آزمایشی از امامزاده سید حمزه تبریز شروع شده است و در صورت استقبال مردمی در سایر امامزادگان نیز قابل اجرا است.

وی افزود: زوج های جوانی که ازدواجی ساده و آسان با مهریه کم داشته باشند، می توانند با مراجعه به این امامزاده روز برگزاری مراسم عقدشان را انتخاب کنند.

ازدواج نخستین سنگ بنای تشکیل خانواده ، جامعه و اجتماع است و میزان اندیشه و تدبر در آن در میزان پیشرفت یا انحطاط و صعود یا سقوط جامعه تاثیر دارد.

ازدواج در اسلام محبوب و مقدس شمرده شده و دارای آثار و نتایج بسیاری از جمله ارضای غریزه جنسی، تولید و بقای نسل، تکمیل و تکامل انسان، آرامش و سکون، پاک دامنی و عفاف و نتایج متعدد دیگر است.

بقعه و مسجد امامزاده سید حمزه در محله سرخاب و ضلع جنوب شرقی تقاطع خیابان ثقةالاسلام و خیابان عارف تبریز قرار دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :