به گزارش تبریزمن، صادق نجفی در مراسم افتتاح تاکسی‌های بین‌المللی دیدار گیتی سیر اظهار داشت: شهرداری تبریز در این مسیر همراه و یاور بخش خصوصی است تا بتوانیم شاهد توسعه متوازن شهری باشیم.

وی با اشاره به تامین زیر ساخت حمل و نقل شهری افزود: در سال‌جاری ۱۲۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه می‌شود که ۵۰ دستگاه از آنها به اتوبوس دوکابین خط BRT  اختصاص داده می‌شود.

نجفی افزود: برای خط باغمیشه تا بازار اولین خط اتوبوس برقی نیز در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به تاکسی‌های VIP شرکت دیدار سیر گیتی گفت: این تاکسی‌ها که در سطح بین‌المللی فعالیت می‌کنند فرصت مناسبی برای سامان‌دهی گردشگری به ویژه گردشگری سلامت به حساب می‌آیند.

شهردار تبریز ضمن تقدیر از این اقدام که توسط بخش خصوصی انجام گرفته است، توسعه موجود در بخش‌های مختلف تبریز را در حد و شان مردم تبریز ندانسته و خاطرنشان کرد که شهرداری تبریز همه تلاش خود را برای توسعه تبریز انجام داد و بخش خصوصی را در این مسیر همراهی می‌کند.

وی با اشاره به بودجه شهرداری کلانشهر تبریز یادآور شد: ۴۴ درصد بودجه تبریز به حمل و نقل عمومی و ترافیک اختصاص یافته است و در سال جاری ۴۴۰ میلیارد تومان برای تامین اعتبار متروی تبریز پرداخت می‌شود.

تاکسی‌های بین‌المللی دیدار سیر گیتی توسط بخش خصوصی افتتاح شده و برای سامان‌دهی حمل و نقل خارج از کشور و ارائه خدمات به داخل کشور فعالیت می‌کند.

خط سوم متروی تبریز در ایستگاه «برگس»

با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری شرکت ترکیه‌ای برگس در پیشرفت خط سوم پروژه قطار شهری تبریز، فعالیت خواهد داشت.

با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای که به امضای نجفی شهردار تبریز و عصمت توتوملی رئیس شرکت برگس رسید، طرفین در قالبB.O.T همکاری می‌کنند.

شهردار تبریز، در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه، پروژه قطار شهری تبریز را از محورهای اصلی در پیگیری موضوعات دیپلماسی شهری عنوان کرد و افزود: شتاب اجرایی پروژه قطار شهری تبریز با حضور و مشارکت فناوری‌های موثر خارجی، استمرار خواهد داشت.

وی افزود: شهرداری تبریز در برنامه سال‌جاری، گام‌های اساسی در حل معضل ترافیک خواهد برداشت.

عصمت توتوملی رئیس شرکت برگس نیز در این مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: توسعه چشمگیر شهر تبریز، نیاز این شهر را به حمل‌ و‌ نقل ترکیبی بارز ساخته است.

خط سوم پروژه قطار شهری تبریز به طول تقریبی ۱۵ کیلومتر و شامل ۱۴ ایستگاه از فرودگاه بین‌المللی تبریز آغاز و پس از عبور از میدان آذربایجان و بلوار ستارخان وارد خیابان انقلاب شده و نهایتاً به سمت مرکز شهر و میدان دانشسرا ادامه مسیر یافته و از طریق خیابان ارتش و بلوار معراج به پایانه مسافربری مرکزی تبریز در حاشیه بزرگراه شهید کسایی ختم می‌شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :