مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان‌شرقی گفت: امسال ۶۵۰ میلیارد ریال اعتبارات ملی و استانی برای تامین آب روستاهای آذربایجان‌شرقی اختصاص یافته است.

به گزارش تبریزمن، علی صمدنژاد بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات آبرسانی روستاهای مراغه اظهار کرد: با اعتبار اختصاص یافته ۳۸ مجتمع آبرسانی و در ۲۱۰ طرح آبرسانی تک روستا اجرا می‌شود.

صمدنژاد با بیان اینکه هم‌اکنون ۷۹ درصد جمعیت روستایی استان از آب آشامیدنی بهره‌مند هستند، افزود: با بهره‌برداری از این طرح‌ها برخورداری روستاهای استان از آب آشامیدنی به ۸۴ درصد افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان‌شرقی گفت: همزمان با هفته دولت ۶ مجتمع آبرسانی در آذربایجان‌شرقی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در ادامه از کمبود آب آشامیدنی در ۱۳۵ روستای استان خبر داد و افزود: آبرسانی به این روستاها به صورت سیار انجام می‌شود.

صمدنژاد از روستائیان به ویژه کشاورزان خواست برای جبران کمبود آب آشامیدنی روستاها، در مصرف آب آشامیدنی و کشاورزی برای افزایش آب چاه‌های در حال بهره‌برداری صرفه‌جویی کنند.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه نیز در این جلسه گفت: امسال برای طرح‌های آبرسانی این شهرستان ۶۴ میلیارد ریال اختصاص یافته است.

ظفر محمدی افزود: همزمان با هفته دولت دو طرح بزرگ آبرسانی شامل آبرسانی به ۲۶ روستا در قالب مجتمع “سراجوی شرقی” و تصفیه‌خانه آب مجتمع شهید “دهقان” افتتاح می‌شود.

به نقل از خبرگزاری فارس، وی، اعتبار صرف شده برای اجرای این طرح‌ها را ۶۵ میلیارد ریال اعلام کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :