وزیر حج عربستان از طراحی و راه‌اندازی مکانیزمی جدید برای برگزاری مناسک حج عمره در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اعلام کرد که برای بررسی برنامه‌های کاری حج ۲۰۱۶ از ماه صفر آتی (۲۲ آبان) آغاز می شود، تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده است.

به گزارش تبریزمن، عربستان در حالی تغییر در برنامه‌های اجرایی حج عمره را در دستور کار قرار داده که به دلیل بی‌کفایتی در برگزاری مراسم حج و فاجعه امسال در منا با انتقادات شدید کشورهای مسلمان مواجه است.

وزیر حج عربستان اعلام کرد: برای فراهم‌سازی شرایط لازم میزبانی از عمره‌گزاران و انجام هماهنگی‌های مورد نیاز دستورات مقتضی به تمامی دستگاه‌های مربوطه داده شده است.

الحجار در ادامه از پروژه‌هایی که با هدف “ایجاد آرامش برای حجاج، عمره‌گزاران و زائران و نیز افزایش فرصت انجام مناسک حج برای تعداد بیشتری مسلمان آغاز شده” قدردانی کرد و گفت که با تغییراتی که ایجاد خواهد شد، در سال جدید میانگین تعداد ماهانه عمره‌گزاران تقریبا به یک میلیون و ۲۵۰ هزار عمره‌گزار خواهد رسید.

سعودی‌ها با چنین اقدامات ظاهری‌ می‌کوشند تا از فشارها و انتقادهای موجود به دلیل جان باختن بیش از ۱۴۰۰ حاجی در فاجعه منا در مناسک حج تمتع امسال بکاهند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :