مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر ایران، از ارائه خدمات رایگان سونوگرافی و ام آر ای به صورت شبانه روزی برای بیماران نادر، بیماران بی‌بضاعت و مبتلا به سرطان در قالب طرح ۷۲۴ خبر داد.

علی داودیان با اشاره به مشکلات فراوان بیماران نادر و خاص، گفت: با توجه به کمبود خدمات تصویربرداری و نیاز بیماران نادر و خاص و همچنین برای ارائه خدمات به بیماران لاعلاج بر آن شدیم که گام مثبتی در جهت هموارسازی روند درمان این بیماران برداریم.

وی ادامه داد: بر این اساس بنا داریم تا در مرکز تشخیصى پزشکى پارسیان که وابسته به بنیاد بیماری‌های نادر است، خدمات تصویربرداری از قبیل سونوگرافی و ام آر آی را در طول ۷ روز هفته و به‌ صورت ۲۴ ساعته و کاملا رایگان برای سه گروه از بیماران از جمله بیماران نادر، دارندگان نادر کارت این بنیاد و در نهایت بیماران بی‌بضاعت و مبتلابه سرطان ارائه دهیم.

داودیان افزود: همچنین یکی از مشکلات بیماران مربوط به عدم ارائه خدمت ام آر آی به افراد بالای ۱۰۰ کیلوگرم نیز در این مرکز تصویربرداری برطرف شده و بیماران تا وزن ۱۵۰ کیلوگرم نیز می‌توانند از خدمات ام آر آی بهره‌مند شوند که متعاقباً این خدمات برای بیماران نادر، مبتلایان به سرطان و همچنین برای افراد بی‌بضاعت نیز رایگان خواهد بود.

وی همچنین ارائه خدمات سی‌تی‌اسکن، ماموگرافی، سنجش تراکم استخوان، سونوگرافی کالرداپلر، الکترودیاگنوزیس، پری اپیکال دیجیتال، آزمایشگاه تشخیص طبی، رادیولوژی دیجیتال و پانورکس دیجیتال را نیز در قالب این طرح معرفی کرد و گفت: تمام این خدمات در هفت روز هفته و به‌طور ۲۴ ساعته برای بیماران بنیاد بیماری‌های نادر به صورت رایگان ارائه خواهد شد.

این طرح با بکارگیری ۹۴ نیروی مقیم و غیر مقیم و همچنین استقرار ۲۰ پزشک در مرکز بنیاد بیماری‌ها نادر واقع در میدان انقلاب، جمال‌زاده شمالی، نبش نصرت انجام خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :