مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز از ارائه خدمات غربالگری سلامت به ۳۰ هزار نفر از شهروندان تبریزی در قالب طرح اتوبوس سلامت شهروندی تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن به نقل از روابط عمومی اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، علیرضا رحیمی شامگاه چهارشنبه در آیین اختتامیه اولین دوره فعالیت اتوبوس سلامت شهروندی تبریز در مجتمع پتروشیمی تبریز با تاکید بر اینکه اتوبوس سلامت این اداره کل در ۳۰ منطقه کم برخوردار تبریز خدمات مختلف سلامت ارائه کرد، افزود: تست فشارخون، دیابت، آموزش های روان شناسی با شیوه های نوین و ترک اعتیاد از جمله این خدمات بود.

وی سپس با اشاره به اینکه اداره کل سلامت شهرداری تبریز نزدیک به دو سال است که ایجاد شده است، ادامه داد: این اداره کل هم اکنون الگوی سایر شهرداری های کشور است و چندین شهرداری در کشور ساختار اداره کل سلامت شهرداری تبریز را الگوی خود قرار داده اند و از آن استفاده می کنند.

رحیمی همچنین با اشاره به اینکه اتوبوس سلامت شهروندی یکی از ابتکارات این اداره کل بود، افزود: این اتوبوس باعث شد تا شهروندان در تمام نقاط شهر و به خصوص نقاط کم برخوردار از خدمات مختلف سلامت و غربالگری به صورت رایگان استفاده کنند.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز با تاکید بر اینکه ۱۸ خانه سلامت توسط این اداره کل در شهر تبریز وجود دارد، ابراز داشت: اولین دوره فعالیت اتوبوس سلامت شهروندی تبریز از بهار سال جاری آغاز شد و تا امروز در بیش از ۳۰ نقطه شهر حضور پیدا کرده و خدمات مختلف سلامت و روانشناسی به بیش از ۳۰ هزار نفر ارائه شده است.

وی با تاکید بر اینکه آموزش های ارائه شده در قالب اتوبوس سلامت نوین و به روز بوده است، اظهار داشت: اخیرا هم طرح پیشگیری از سرطان پستان و غربالگری آن توسط اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز و با همکاری بیمارستان بهبود به صورت رایگان آغاز شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :