دکتر رمضانی گفت: ارتقای شاخص های توسعه پایدار مبنای عمل شهرداری تبریز است و شهرداری تبریز پیشتاز در بهبود فرآیندها و عملکردها است.

تبریزمن، سرویس شهری: معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری تبریز در گفتگوی اختصاصی با “تبریزمن” با بیان اینکه رکن و شالوده مدیریت  برنامه ریزی است، به شرح وظایف معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری تبریز پرداخت و گفت: طراحی و تدوین برنامه های کلی شهرداری اعم از اداری ، مالی ، اجرایی ، خدماتی ، عمرانی و اقتصادی در قالب برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت از وظایف اصلی این معاونت است.

وی سپس با اشاره به اینکه نظارت بر تهیه و تدوین برنامه های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت از دیگر وظایف این معاونت است، ابراز داشت: همچنین معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری تبریز اقدامات لازم جهت پویایی شهرداری و سازمان های وابسته و اصلاح فرآیند های موجود در آن را انجام می دهد و در جهت آموزش و اصلاح ساختار اجرایی شهرداری و واحد های تابعه متناسب با حجم کار هزینه و درآمد شهرداری تلاش می کند.

nejati (1 of 10)

ارائه ۴۹۳۴۱۲ نفر ساعت آموزش به کارکنان شهرداری تبریز

دکتر رمضانی همچنین با اشاره به اینکه این معاونت وظیفه برگزاری کلاس های آموزشی برای کارکنان شهرداری تبریز را نیز برعهده دارد، اظهار داشت: بررسی و شناسایی نیازهای آموزشی کارکنان شهرداری و نظارت بر اجرای آن در قالب برنامه های آموزشی یکی از وظایف این معاونت است تا جایی که ما در سال ۹۴ به کارکنان شهرداری تبریز ۴۹۳۴۱۲ نفر ساعت آموزش ارائه داده ایم.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری تبریز با بیان اینکه در سال ۹۴ نزدیک ۱۷۰ عنوان دوره آموزشی برای کارکنان شهرداری تبریز برگزار کرده ایم، ادامه داد: بیش از ۲۱۶۰۰ نفر در این دوره ها، شرکت کننده داشتیم.

وی سپس گفت: سرانه آموزشی شهرداری تبریز ۵۵ نفر ساعت در سال گذشته بوده است که نسبت به سال های گذاشته افزایش قابل توجه داشته است.

دکتر رمضانی همچنین با تاکید بر اینکه مبنای برنامه ریزی وجود آمار و اطلاعات است، گفت: این معاونت هرساله آمارهای مربوط به تمام امور،  کارکردها، هزینه ها، همچنین برنامه زمان بندی و برنامه ریزی اجرای پروژه های شهرداری تبریز را گردآوری و تدوین می کند.

nejati (5 of 10)

وی با اشاره به اینکه امر توسعه و برنامه ریزی رسالت اصلی این معاونت است، اظهار داشت: مبنای کار در این معاونت اسناد و برنامه های بالادست و برنامه توسعه پایدار شهر تبریز که شهردار تبریز به شورا ارائه کرده اند و با تایید و تصویب این برنامه گام اساسی در جهت توسعه و پیشرفت کلانشهر تبریز برداشته شد.

ایجاد شورای راهبردی شهرداری تبریز

معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری تبریز از ایجاد شورای راهبردی شهرداری تبریز توسط دکتر نجفی را مطرح نمود و افزود: این شورا وظیفه سیاست سازی با بهره گیری از تمام ظرفیت ها و متخصصین و سایر پتانسیل های مدیریتی شهر تبریز را در قالب پنج کار گروه تخصصی برعهده دارد.

دکتر رمضانی از تهیه و نظارت مستمر بر تدوین برنامه و بودجه، سالیانه شهرداری و تطبیق با برنامه های مصوب بالا دست و سیاست های شهرداری قبل از تقدیم به مراجع تصویب کننده خبر داد و گفت: تهیه نقشه راه شهرداری، طراحی پیش نویس مدل تعالی، بررسی و بازنگری در ساختار سازمانی شهرداری تبریز و راه اندازی سامانه پیشنهادات از جمله وظایف و کارکردهای این معاونت است.

nejati (2 of 10)

اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در شهرداری تبریز

وی سپس به تهیه و ابلاغ نقشه راه و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در شهرداری تبریز اشاره کرد و گفت: در این سال که به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده است، در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، بیشتر به دنبال عملیاتی کردن برنامه های برای تحقق این سیاست ها هستیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری تبریز سپس به مشارکت این معاونت در تدوین سند تدبیر و توسعه استان اشاره کرد.

وی سپس از حضور و مشارکت نمایندگان معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری تبریز در ستاد احیای دریاچه ارومیه خبرداد.

تهیه برنامه استراتژیک CDS برای تبریز

دکتر رمضانی همچنین به بحث توجه ویژه به درآمدهای پایدار شهرداری تبریز اشاره کرد و گفت: باید به سمت ایجاد درآمدهای پایدار شهری حرکت کنیم.

وی از تهیه برنامه استراتژیک CDS برای کلانشهر تبریز خبر داد و گفت: ارتقای شاخص های توسعه پایدار مبنای عمل شهرداری تبریز است و برنامه استراتژیک CDS می تواند زمینه توسعه پایدار شهر تبریز را فراهم کند.

nejati (4 of 10)

وی برتاکید شهدار تبریز  در خصوص بهبود وضعیت با بازنگری در فرایندها و روشها و ساختار سازمانی اشاره نمودند.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری تبریز همچنین به بحث ادغام برخی سازمان های شهرداری تبریز اشاره کرد و گفت: چارت جدید جزو تکالیفی است که همچون سایر کلانشهرها، بر عهده شهرداری تبریز گذاشته شده است و برای همین منظور فرصت دو ماهه ای به شهرداری داده شده تا نسبت به عملیاتی کردن این چارت اقدام شود.

وی در نهایت اعلام نمودند که بمنظور ارائه مطالب آموزشی و ارتقاء دانش و آموزش شهروندی همکاران و شهروندان معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری تبریز کانال تلگرامی‌ به آدرس‌‌ زیر ایجاد شده است.

کانال تلگرامی معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری تبریز

 

لینک کوتاه کانال تلگرامی معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری تبریز


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :