نماینده شهرداران کشورمان، خروجی برنامه‌های سرمایه‌گذاری را در خدمت توزیع منطقی پروژه‌های عمرانی و ارتقای شاخص‌های اجتماعی موثر خواند.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی در دیدار با جمعی از کارشناسان برنامه‌ریزی شهرداری تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: درآمدهای محدود شهرداری‌ها نمی‌توانند تامین‌کننده چشم‌اندازهای گسترده‌ای باشد که برای توسعه عمرانی کلان‌شهرها تدارک دیده شده است.

وی با تاکید بر این‌که برنامه‌های اقتصاد شهری باید در راستای افزایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری پیش بروند، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های سرمایه‌گذاری در کنار کمک موثری که به ایجاد درآمدهای پایدار شهری می‌کنند، گسترش فرصت‌‌های اشتغال را نیز در پی خواهند داشت.

دکتر نجفی، اشتغال را منشا رفاه و تامین شهروندان خواند و افزود: با توجه به فرصت‌های محدود اشتغال در سیستم‌های اداری و دولتی، معضل اشتغال جز با توسعه زمینه‌های سرمایه‌گذاری رفع نخواهد شد.

نماینده شهرداران کشور در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با تاکید بر روانسازی حوزه های سرمایه‌گذاری، خاطرنشان کرد: در کنار تسهیل در ساز و کار قانونی فعالیت‌های سرمایه‌گذاری، باید ارتقای فرهنگ سرمایه‌گذاری مورد توجه باشد.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود، به شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری مصوب شورای اسلامی شهر تبریز اشاره و خاطرنشان کرد: همچنان که بارها تاکید کرده‌ایم، حرکت‌های اقتصادی در چارچوب این شیوه‌نامه را میثاق سرمایه‌گذاری خود می‌دانیم و مصمم هستیم که با تکیه بر این پشتوانه قانونی، برنامه‌های عمرانی و اجتماعی شهر تبریز را تداوم ببخشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :