استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه یکی از اقدامات بزرگ دولت تدبیر و امید در استان آذربایجان شرقی ارتقای ضریب امنیت در استان است، همگام با مردم نیکوکار استان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد ۱۵۰ میلیون ریال کمک کرد.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده روز شنبه در دیدار با اعضای ستاد دیه استان با یادآوری سرقت موزه آذربایجان و دانشگاه تبریز در سال های گذشته و اینکه تبریز در سال ۹۲ در بین کلانشهرها بعد از تهران رتبه اول را در سرقت خرد داشت، خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت جفرافیایی استان که در دروازه اروپا قرار دارد، در زمان حاضر با تلاش نیروهای امنیتی، سپاه، اطلاعات و دادگستری به استان امن تبدیل شده ایم.

وی گفت: در دورترین نقطه استان چشمان بیدار نیروهای امنیتی، انتظامی و قضایی ۲۴ ساعته در کنار مردم قرار دارند و این جزو سیاست های همیشگی و مستمر استان است.

جبارزاده با اشاره به اینکه ۷۰ درصد سرقت خرد توسط معتادان انجام می گرفت، گفت: امروز آذربایجان شرقی به استان بدون معتاد متجاهر تبدیل شده و سرقت خرد کاهش یافته است.

وی اظهارکرد: امروز استان آذربایجان شرقی برای کسانی که درصدد آسیب زدن به رفاه، امنیت، آسایش و جان و مال مردم باشند ناامن و برای فعالان، تولید کنندگان و سرمایه گذاران امن است.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به اینکه بر اساس حوادث پیش بینی نشده و قضا و قدر ۲۸۰ نفر در این استان در بند بوده و دوره محکومیت خود را می گذرانند، بر حمایت از آزادی زندانیان جرایم غیرعمد تاکید کرد.

وی با بیان اینکه بخشی از آسیب‌های اجتماعی به دلیل نبود سرپرست خانواده رخ می‌دهد، گفت: امروز با آزاد کردن این زندانی‌ها فرزندان و اطرافیان آنها را از انواع خطرات نجات می دهیم.

جبارزاده با اشاره به اینکه مردم استان همواره در کارهای خیر سبقت گرفته‌اند و در مواردی مثل مدرسه ‌سازی و احداث بیمارستان همواره پیشتاز هستند، گفت: امروز باید در امر آزادسازی زندانیان هم گوی سبقت را از سایر استان‌ها بربایند.

مدیر کل زندان های آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: در حال حاضر ۲۸۰ نفر از محکومان جرایم غیرعمد و محکومان مالی در زندان های استان در حبس می باشند که برای آزادی این تعداد به ۶۰ میلیارد ریال کمک های نقدی خیران نیاز است.

میرعلی اکبر بنی هاشمی افزود: در سال گذشته ۲۹۶ نفر از محکومان جرایم غیرعمد و مالی با کمک خیران نیکوکار و ستاد دیه آذربایجان شرقی و همچنین ستاد دیه کشور از زندان های استان آزاد شدند.

وی ادامه داد: میزان بدهی این افراد ۱۱۰ میلیارد ریال بود که با تلاش ستاد دیه استان در جلسه های صلح و سازش ، شاکیان مبلغ ۳۰ میلیارد ریال از حقوق خود گذشت کردند و مبلغ ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات با بهره چهار درصد و یا بدون بهره و مبلغ ۵۰ میلیارد ریال نیز با کمک خیران استان و ستاد دیه کشور تامین شد.

بنی هاشمی اعلام کرد: سال گذشته آذربایجان شرقی بعداز استان اصفهان در جمع آوری کمک های نقدی از سوی خیران رتبه دوم کشوری را کسب کرد.

وی اظهارامیدواری کرد: در جشن گلریزان سال جاری که ۳۱ خرداد ماه مصادف با ۱۴ ماه مبارک رمضان و شب ولادت امام حسن (ع) در محل مجتمع فرهنگی ورزشی صدرا برگزار می شود با کمک نیکوکاران استانی به خصوص صاحبان صنایع و بازاریان بتوانیم نسبت به جمع آوری این مبلغ اقدام و زمینه آزادی زندانیانی که نه بر اثر نیت مجرمانه بلکه بر اثر یک حادثه و ناتوانی مالی زندانی شده اند را فراهم کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :