شهردار تبریز با اشاره به نقش سازمان فنی‌و حرفه‌ای در ارتقای مهارت‌های زندگی گفت: این مهارت‌ها باید ضامن کیفیت زندگی و افزایش توانمندی‌های اجتماعی شود.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی، در جشنواره تابستانی تبریز ویژه تقدیر از فعالان فنی و حرفه‌ای استان،  با بیان این مطلب اظهار داشت: رفتارهای شهروندی نقش چشمگیر در تقویت برنامه‌های شهر داشته و با کیفیت زندگی ارتباط مستقیم دارند؛ بهبود این رفتارها، نیازمند ارایه آموزش‌ها محتوایی و آگاهی‌های عمومی در حوزه‌های مختلف مشارکتی است.

وی با اشاره به استقرار حدود ۴۷۰ هزار خانوار و ۲۰۰ هزار واحد تجاری در شهر تبریز اظهار داشت: در صورتی که هر یک از خانوارها و واحدها، در پاکیزگی و فضای سبز محوطه مقابل خانه و مغازه خود نقش داشته باشند، شاهد شهری خواهیم بود که آراستگی و زیبایی در جای‌جای آن حاکم خواهدبود.

دکتر نجفی اظهار داشت: انسان، محور توسعه است و باور و امید اوست که می‌‌تواند اساس توسعه را از خانواده و محله، به کل شهر تسری دهد.

شهردار تبریز با اشاره به این‌که احیای جایگاه محوری کلان‌شهر تبریز، از اهداف مهم موضوع گردشگری ۲۰۱۸ است، خاطرنشان کرد: تقویت زیرساخت‌های شهر بر عهده شهرداری است، در مقابل، غنای برنامه‌های نرم‌افزاری شهر، جز با ارتقای مهارت‌های عمومی شهروندان نتیجه‌بخش نخواهد بود؛ سازمان فنی و حرفه‌ای می‌تواند در کنار مهارت‌های کارگاهی و صنفی، در تقویت این مهارت‌ها موثر واقع شود.

در پایان این مراسم، با حضور شهردار تبریز و دکتر فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، از فعالان برگزیده فنی و حرفه ای استان قدردانی شد.

همچنین در حاشیه این مراسم، تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری تبریز و اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان‌شرقی به امضای طرفین رسید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :