مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: پژوهش کلید و زیربنای توسعه ورزش است که باید از نتایج طرح های پژوهشی و تحقیقاتی برای ارتقای کیفیت ورزش در رشته های مختلف بهره بگیریم.

به گزارش تبریزمن، جمشید نظمی روز شنبه در نشست شورای پژوهش اداره کل ورزش و جوانان، با تاکید بر اینکه پژوهش ها و پایان نامه های فارغ التحصیلان ورزش باید از بایگانی ها خارج شود، افزود: پایان نامه های دانش آموختگان علوم تربیت بدنی و ورزش باید به سمت اجرایی شدن حرکت کند چرا که لازمه پیشرفت در تمامی مقاطع استفاده از ظرفیت های استانی و کشوری است.
وی اظهار کرد: طرح ها و پژوهش های انجام یافته با همکاری شورا و دانشگاه ها از سیاست های مهم اداره کل ورزش و جوانان استان برای توسعه ورزش بر مبنای علم و پژوهش محوری است.
نظمی بیان کرد: حضور حداکثری در المپیک و پارالمپیک ۲۰۱۶ برزیل و کسب مدال طلا به عنوان یکی از چشم اندازهای مهم ورزش استان در حوزه قهرمانی است که برای رسیدن به این امر مهم نیاز به برنامه ریزی و تعیین راهبردی علمی است تا این تحقیقات در اختیار مدیران ورزشی استان قرار گرفته و بهره گیری های علمی از راهبردی های آن در جهت حضور بیشتر قهرمانان استان در این رویداد بزرگ فراهم شود.
وی، اولویت های پژوهشی ورزش و جوانان استان بر اساس کاربردی کردن پژوهش ها در بخش جوانان و ورزش استان دانست و گفت: فرهنگ اجرای طرح های پژوهشی شورای پژوهش و فناوری اداره کل ورزش و جوانان استان باید نهادینه و اجرایی شده و نتایج این پژوهش ها در اختیار حوزه ورزش و جوانان قرار بگیرد.
نظمی با تاکید بر اینکه امروز هیچ برنامه ای نباید بدون پشتوانه علمی و پژوهشی اجرایی شود، گفت: رویکرد ما در اداره کل ورزش و جوانان استان به طور کامل علمی است.
نظمی در ادامه بیان کرد: ورزش آذربایجان شرقی در حال طی دوران ورزش سنتی به ورزش علمی است و در این مقوله موفق عمل کرده و با اتکا به اعضای شورای پژوهش، کارشناسان و صاحب نظران ورزش استان و حمایت های مراکز علمی و آموزش و پرورش توانسته برنامه راهبردی علمی کردن ورزش استان را به خوبی عملیاتی کند.
وی افزود: ورزش علمی امروز جایگزین ورزش سنتی در آذربایجان شرقی شده و همواره تاکید کرده ایم که ظرفیت ورزش استان بسیار بالاست و اقدامات اداره کل ورزش و جوانان نشان دهنده حرکت سیستماتیک و مدون و برنامه ریزی شده به همراه ورود علم ورزش با رویکرد فرهنگی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :