مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی محرومیت‌زدایی از چهره روستاهای استان را جز اولویت های اصلی این نهاد برشمرد.

قربان محمدی  گفت: رفع محرومیت و خانه دار شدن قشر محروم و آسیب پذیر از اهداف مقدس تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است و در استان نیز اقدامات ارزنده ای برای تحقق این اهداف انجام شده است.

وی افزود: با عملیاتی شدن طرح های عمرانی و بهسازی در روستاهای آذربایجان شرقی در راستای محرومیت زدایی، مهاجرت معکوس در روستاها انجام می پذیرد و افزایش امید و انگیزه برای ماندگاری در این مناطق و رسمیت بخشیدن به املاک روستاها با صدور سند مالکیت روستایی از جمله دیگر اثرات مثبت طرحهای اجرا شده در این مناطق محسوب می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: بافت مسکونی اکثر مناطق روستایی و محروم بدلیل فرسوده بودن و استفاده از مصالح بی‌دوام و غیراستاندارد، در برابر کوچکترین سوانح آسیب‌پذیر هستند و در این راستا اجرای مقاوم سازی مسکن روستایی و طرح هادی روستاها می تواند به بهبود این وضعیت کمک کنند.

وی با بیان اینکه عملیاتی شدن این طرح ها نیازمند همکاری و مساعدت بیش از پیش مسئولان، بخشداران، دهیاران و تمامی افراد صاحب نفوذ در روستاهاست، خاطر نشان شد: تاکنون عملیات اجرای طرح هادی در ۶۵۳ روستای آذربایجان شرقی به اتمام رسیده و در ۱۳۰ روستای استان نیز در حال اجراست.

محمدی افزود: تهیه و مطالعه طرح هادی تمام یکهزار و ۹۳۷ روستای بالای ۲۰ خانوار استان به پایان رسیده و در نتیجه ۳۰۹ هزارخانوار با جمعیتی نزدیک به یک میلیون و ۱۰۴ هزار نفر از مزایای این طرح ها  بهره مند شده اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :