به گزارش تبریزمن، در جلسه علنی امروز شورای شهر تبریز، شهرام دبیری اعدام رهبر شیعیان عربستان توسط دولت این کشور را مورد انتقاد قرار داد و گفت:این اقدام به هیچ عنوان قابل فبول نیست زیرا ایشان حرکاتی ضد استبدادی داشته و از حمایت مردمی برخوردار بودند، لذا اگر عربستان قصد حضور در صحنه بین المللی را دارد باید در رفتار و اقدامات خود تجدیدنظر نماید، برخی کشورها هم بدانند وقتی سخن از دموکراسی به میان می آورند در کشور عربستان چنین چیزی وجود ندارد.

مقایسه سالم بد نیست! به مشهد سفر کنید

سعید محدث در نطق پیش از دستور خود، به مقایسه وضعیت پیشرفت متروی تبریز و مشهد پرداخت و گفت:حدود یک ماه پیش سفری به شهر مقدس مشهد داشتم و در حاشیه زیارت مرقد مطهر امام رضا ع، بازدیدی از طرح های عمرانی و به ویژه متروی این کلان شهر به عمل آوردم و لذت بردم، لذا پیشنهاد می کنم اعضای شورای شهر تبریز نیز با هماهنگی های لازم به سایر کلان شهرها سفر نمایند…

وی ادامه داد:خط اول متروی مشهد با طول ۲۴ کیلومتر از فرودگاه تا انتهای بلوار وکیل آباد، چندین سال است که به ارایه خدمات می پردازد و عملیات اجرایی برای احداث خط ۲ نیز در جریان است! لذا ما نیز باید شتاب بیشتری به احداث متروی تبریز بدهیم در حالی که روزانه حدود ۱۶ هزار نفر از طریق ترمینال و ۹ هزار نفر مسافر نیز از طریق فرودگاه و راه آهن تردد می کنند و وقتی هم کلیه خطوط متروی تبریز به اتمام برسند باز هم این ۳ نقطه استراتژیک شهر به هم متصل نخواهند شد که قابل تأمل می باشد.

محدث در پایان اظهارات خود با ذکر این نکته که مقایسه سالم بد نیست اضافه کرد:فرسودگی ناوگان تاکسیرانی، عدم وجود تونل رابط مسافر در فرودگاه بین المللی تبریز، بدنه سازی اتوبان پاسداران و شهید کسایی با فضاهای سبز، دریاچه مصنوعی فرودگاه، طرح پارکینگ های طبقاتی تشویقی و هتل آپارتمان، ساماندهی ورودی های شهر و توجه ویژه به ساماندهی مقبره دوکمال از جمله مواردی است که باید مدنظر اعضای شورا و مسوولان شهری قرار گیرد.

استعمال قلیان توسط دختران جای نگرانی دارد!

اکرم حضرتی هم به عنوان سخنران دوم پیش از دستور، رضایت خود از انتصابات اخیر مدیریتی مجموعه شهرداری تبریز را ابراز داشت و گفت:آقای شهردار! از اینکه در انتصابات اخیر از مدیران خود شهرداری استفاده کرده و نیرویی خارج از مجموعه نیاوردید متشکرم زیرا شما به مدیران داخلی اعتماد کردید.

وی ادامه داد:اخیرا مشاهده شده که پرسنل و مدیرانی که پس از سه دهه فعالیت بازنشسته می شوند به صورت کاملا مظلومانه خداحافظی می کنند و چه خوب است که این افراد طی مراسمی ویژه مورد تکریم و تجلیل قرار گیرند، همچنین استفاده از قشر روحانیت در بخش های فرهنگی و اجتماعی مجموعه شهرداری می تواند موجب احیای آموزه های دینی گردد.

حضرتی در بخش دیگری از نطق پیش از دستور خود، مطالبی در خصوص اهمیت همگانی به خانواده به عنوان رکن اصلی جامعه را در قالب پاور پوینت به حاضرین در سالن و اعضای شورا ارایه نمود که در آن هشدارهایی در مورد صیانت از این جایگاه بشری صورت گرفت.

این عضو شورا ۴۰ درصد جمعیت کشور و آذربایجان شرقی را متعلق به گروه سنی ۱۵ تا ۴۰ ساله ها دانست که باید نیازهای آنها مدنظر قرار گیرد تا میزان جرایم اجتماعی، طلاق خاموش، ازدواج های سفید، بی فرزندی های ناخواسته، تغییر سبک زندگی، کسادی روابط خانوادگی و غیره به نحو قابل ملاحظه ای کاهش یابد.

حضرتی در پایان، نگرانی خود از افزایش بی رویه استعمال قلیان توسط زنان و دختران جوان تبریزی را ابراز داشت!

بحران دریاچه ارومیه، بحران ۱۴ میلیون هموطن!

در بخش دیگری از جلسه امروز  شورای شهر، اسلامی نماینده انجمن سبزاندیشان تبریز توضیحاتی در مورد وضعیت دریاچه ارومیه را در قالب پاور پوینت به سمع و نظر حاضرین رساند که در آن، موضوع نگین آذربایجان به عنوان مهم ترین بحران امروز ۱۴ میلیون هموطن قلمداد شده و تاکید گردیده تا نباید در معرض خطر قرار گیرد، در این لحظه حاضرین جلسه به خاطر مظلومیت این دریاچه یک دقیقه سکوت کردند.

پس از ارایه توضیحات این انجمن موسوم به دریاچه ارومیه احیا می شود مقرر گردید تا در کمیسیون خدمات شهری مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گیرد.

در ادامه جلسه علنی و هفتگی شورای شهر تبریز لوایح باقی مانده شهروندان مورد بررسی اعضای شورا قرار گرفت.

در خاتمه اضافه می کنم شورای شهر تبریز پس از اتمام لوایح باقی مانده شهروندان که روز سه شنبه طی جلسه ای فوق العاده برگزار خواهد شد تصمیم گرفته تا از هفته آینده بررسی موضوعاتی همچون تعرفه عوارض محلی و بودجه سال ۹۵ را در دستور کار خود قرار داده و در موعد مقرر به پایان رساند، موضوعی که سال گذشته با تأخیر و بی برنامگی همراه بود!

گزارش از:شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :