به گزارش تبریزمن، جلسه شورای اسلامی شهر تبریز صبح امروز بدون حضور حاجی پور در عمارت شهرداری برگزار شد که حاضرین بر بررسی ایرادات وارد به لایحه تعرفه عوارض محلی پرداختند.

حاجی زادهسعید حاجی زاده، سخنگوی شورای شهر تبریز در خصوص جلسه امروز شورای شهر تبریزگفت: اعضای شورای اسلامی شهر تبریز در جلسه صبح امروز خود به دو فوریت و متن لایحه شهرداری تبریز در خصوص تعرفه عوارض محلی سال ۹۴ این شهر رای مثبت دادند.

وی ادامه داد: به دنبال ایراد فرمانداری تبریز به مصوبه شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص تعرفه عوارض محلی سال ۹۴ تبریز، شهرداری این شهر لایحه دو فوریتی مبنی بر حذف و اصلاح تعدادی از بندهای تعرفه عوارض محلی سال ۹۴ شهرداری تبریز را به شورا تقدیم کرد. اعضاء با توجه به گذشت دو ماه از سال ۹۴ و بعد از شنیدن نظرات کارشناسان شهرداری در خصوص ضرورت این لایحه با دو فوریت این لایحه موافقت نمودند.

حاجی زاده افزود: همچنین بعد از تصویب دو فوریت لایحه فوق و بعد از اعلام نظرات مخالف و موافق اعضای شورای اسلامی شهر تبریز با بررسی بندها و مواد مورد نظر شورای شهر تبریز به لایحه شهرداری تبریز در خصوص حذف و اصلاح برخی مواد تعرفه عوارض محلی سال ۹۴ رای مثبت داد. گفتنی است تعدادی از بند ها و مواد لایحه عوارض محلی سال ۹۴ که پیش از این به تصویب شورای اسلامی شهر تبریز رسیده بود با مخالفت فرمانداری تبریز به شورا عودت داده شده بود و با اصلاح و حذف مواد مورد نظر این لایحه به تصویب رسید.

سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر تبریزدر این جلسه به مناسبت دوم خرداد روز ولادت حضرت عباس (ع) و روز جانباز از شش تن از اعضای جانباز شورای اسلامی شهر تبریز با اهدای لوحی تقدیر به عمل آمد.

دبیری دبیری: استقبال پرشور مردم آذربایجان شرقی از رئیس جمهور حمایت از انقلاب بود/۱۳۳ میلیارد تومان از مصوبات هیئت دولت مربوط به توسعه شهری است

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: استقبال گسترده و پرشور مردم تبری و آذربایجان شرقی از رئیس جمهور حمایت از انقلاب بود.

شهرام دبیری در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: از شهروندان تبریزی و مردم استان باید به خاطر حضور پرشور در استقبال از رئیس جمهور محبوب کشورمان تقدیر نماییم زیرا این حضور نشان دهنده حمایت مردم از انقلاب بود.

دبیری با اعلام اینکه سفر رئیس جمهور به استان سفر پر خیر و برکتی بود افزود: با اجرایی شدن مصوبه بودجه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای استان آذربایجان شرقی که هئیت دولت در سفر به تبریز به تصویب رساند شاهد توسعه بیشتر استان خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه باید مصوبات این سفر پر خیر و برکت را پیگیری کنیم تا این بودجه ها به صورت ۱۰۰ درصد تخصیص یابد گفت: برای اجرایی شدن این مصوبات باید با پیگیری های جدی بودجه های تخصیص یافته را محقق سازیم.

دبیری با اشاره به اینکه نباید در مورد تراکتورسازی تبریز فرافکنی کنیم گفت: رئیس جمهور، حضرت آیت الله شبستری و استاندار آذربایجان شرقی در این خصوص نظراتشان را اعلام کردند و متاسفانه باید اذعان کنیم که در این مسئله با احساسات مردم بازی شد و غرور مردم را جریحه دار کردند که باعث دلسردی و ناراحتی مردم شدند . تا شناسایی و برخورد با عوامل موثر در این مسئله نباید کوتاه بیاییم.

وی با اشاره به مناسبت ها و اعیاد شعبانیه و حضور شش جانباز در بین اعضای شورای شهر تبریزگفت: اعیاد شعبانیه ، روز جانباز و روز پاسدار و همچنین سالروز آزادسازی خرمشهر را به تمامی مدافعان و پاسداران کشور را تبریک می گویم.

مدبر:لایحه‌های هبه با کنترل بیشتری ارایه و بررسی شود

مدبرعضو کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز، بر لزوم هماهنگی اقدامات عمرانی  با ساز و کار مالی تاکید کرد.

جعفر مدبر با بیان این مطلب اظهار داشت: از طرفی جای این تقدیر هست که علی‌رغم اقدامات عمرانی، پرداخت حقوق و دستمزدها از روند قابل‌قبولی برخوردار است و از سوی دیگر، با توجه به وضعیت نامعلوم رکود در کشور، نگرانی‌هایی نیز وجود دارد.

وی افزود: به منظور رفع نگرانی، باید لایحه‌های هبه، با کنترل بیشتری ارایه و بررسی شود. نباید اوضاع به گونه‌ای شود که شهرداری در فشار باشد و در پرداخت حقوق‌ کارکنان با مشکل مواجه شود.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود خواستار اختصاص جایگاه مشخص و ثابت برای مهمانان شورا شد و افزود: شورای اسلامی شهر، امانت مردم است و هیچ یک از کرسی های آن نباید به اعضای غیر اعطا شود.

مدبر ادامه داد: باید جایگاه مشخص و ثابتی برای مسئولان محترمی که به عنوان مهمان در صحن شورا حضور می‌یابند، در نظر گرفته شود.

محدثمحدث: نقش حساس حوزه مالی‌ و‌ شهرسازی در توسعه و عمران شهر

عضو هیئت‌رییسه شورای‌اسلامی شهر تبریز، تقدیر از عملکرد عمرانی و مجموعه مالی، گفت: نقش حساس و تعیین‌کننده مجموعه درآمد، حوزه مالی و شهرسازی نباید مورد غفلت قرار ‌گیرد.

سعید محدث در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز با بیان این مطلب، افزود: نقش پشتیبان این عزیزان در دستاوردهای عمران شهر، غیرقابل انکار است.

وی با بیان این‌که پروژه‌های عمرانی با توجه به این که همواره در معرض دید عموم هستند، قطعا در نگرش شهروندان تاثیر گذار هستند، اظهار داشت: عزم شهرداری تبریز در کاهش مدت اجرای پروژه‌های عمرانی، موجب ارتقای روحیه شهروندی شده است.

محدث، احداث سقاخانه‌ها را از اقدامات ارزشمند شهرداری تبریز در سال‌های اخیرخواند و گفت: با گرم‌تر شدن هوا و حضور مسافران تبریزی، نیاز به تجهیز و رسیدگی به سقاخانه‌ها ضروری است.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان این‌که احداث آبنماها از نیازهای مهم شهر تبریز است، اظهار داشت: آبنماها از مناظری است که به خصوص شب‌ها، در ایجاد مناظر بدیع شهری و افزایش نشاط شهروندان، تاثیرگذار است؛ از این رو احداث این المان در بخش‌های مختلف شهر کارساز است.

محدث در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که دغدغه‌ام جلوگیری از کاهش درآمدهای شهرداری است، متذکر شد: در صورت لزوم می‌توان روند اجرای پروژه‌ های عمرانی را نسبت به کاهش درآمدهای شهرداری تنظیم کنیم؛ این که با وارد شدن به یک رقابت عمرانی، در پرداخت مطالبات‌ شش ماهه دوم با مشکل مواجه شویم، هنر نیست.

وی تاکید کرد:  روند پرداخت حقوق و دست‌مزدها و اجرای برنامه‌های عمرانی و خدماتی، باید به صورت توام و هماهنگ پیش بروند.

عضو هیئت‌رییسه شورای اسلامی شهر تبریز، همچنین خواستار تسریع در احداث پایانه اتوبوس‌رانی مرکز شهر شد.

شیاریشیاری: بنیاد با فرهنگستان فرق دارد

علی شیاری در تذکر پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر تبریز با تبریک مناسب های هفته گفت: از شهرداری به دلیل اینکه بار این سفر را به دوش کشیدند تشکر می کنم.

عضو شورای شهر تبریز با بیان اینکه به عنوان یک معلم خوب می دانم بنیاد با فرهنگستان تفاوت دارد تصریح کرد: مردم خواستار تاسیس فرهنگستان زبان و ادبیات ترکی بودند نه بنیاد؛ از این بنیاد فقط برای چند نفر شغل ایجاد خواهد شد.

شیاری با تاکید بر اینکه در خصوص برنامه احیای دریاچه ارومیه کلی گویی نشود ادامه داد: در تثبیت وضعیت دریاچه ارومیه چه اتفاقی افتاده است؟ به نظرم تنها نذورات آسمانی برای تثبیت اتفاق افتاده است.

وی در ادامه به اتفاقات رخ داده در مسابقه تیم های تراکتورسازی و نفت تهران اشاره نمود و تصریح کرد: به نظر می رسد مسئولین قصد دارند این اتفاقت را دچار گذشت زمان کرده تا مردم اتفاقات را فراموش کنند.

شیاری ادامه داد: اگر زو.رمان به تهرانی ها نمی رسد و  آقایان اگر درست می گویند از کوچکتین تا بزرگترینشان از سمت خود استعفا دهند.

این عضو شورای شهر در خصوص رسانه ها نیز ابراز داشت: شایعاتی هست که برخی ها می گویند رسانه ها فلان قدر کارت هدیه گرفتند پس نباید بنویسند، اگر این حرف ها درست نیست چرا این وضعیت وجود دارد، این بایکوت خبری در چه راستایی شکل می گیرد.

جعفریمحمد حسین جعفری: به استاندار پیشنهاد دادم از دولت برای تراکتور کمک مالی بگیرد

محمد حسین جعفری در تذکر پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر با بیان اینکه مردم از دو مسئله ناراحت هستند ابراز داشت: اول از ناداوری در این مسابقه که مشهود است و دوم اینکه مردم اعلام می کنند به شعورشان توهین شده است.

وی ادامه داد: مردم در خصوص اتفاقات آخر مسابقه خودشان خوب می دانند چه کسی این شایعه را بوجود آورده چون عمرشان را در ورزشگاه سپری کرده اند.

جعفری با تاکید بر اینکه مسئولین امنیتی، تیم سپاهان و یک سری افراد دیگر از مضنونان هستند ادامه داد: به آقای استاندار در زمان حضور رئیس جمهور در تبریز گفتم این فضا قابل مدیریت نیست، به ایشان پیشنهاد دادم از رئیس جمهور مبلغ ۵ میلیارد تومان کمک مالی برای تراکتورسازی بگیرند.

این عضو شورای شهر تصریح کرد: تراکتور سال آینده تیم بی بضاعتی خواهد بود چون کسانی که برای یک تیم ۳۰۰ میلیارد تومان می دهند قطعا برای پشت پرده ۲ میلیارد را به سادگی می توانند هزینه کنند.

وی در پایان در تاکید کرد: دکتر دبیری نماینده ما در هیئت رئیسه فدراسیون است و امیدواریم حق ما را بگیرد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :