در جلسه امروز شورای شهر تبریز اجرای پروژه مشارکتی گلستان مورد تصویب اعضای شورای شهر تبریز قرار گرفت.

به گزارش تبریز من، در لایحه شهرداری تبریز که قرار بود در ۹ بلوک اجرا گردد با افزایش آن به ۲۱ بلوک موافقت به عمل آمد تا این پروژه با ۲۵ هزار مترمربع عرصه و زیربنای ۱۶۱ هزار مترمربع در مدت ۸ سال و کاربری های مختلف عملیاتی گردد.

عدم حضور به موقع تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز در جلسات این نهاد مردمی رفته رفته تشدید می یابد به طوری که در لحظات ابتدایی جلسه امروز اعتراض رییس شورا را موجب گردید. شهرام دبیری تاکید کرد که توجه منتخبان مردم به تایم رسمی، احترام به سایرین است زیرا حرکت مبتنی بر نظم و انضباط آن ها تاثیر مثبتی بر روند جلسات خواهد داشت.

وی همچنین با گلایه از عدم توجه اعضای شورا به موارد بودجه سال آینده شهرداری تبریز گفت:در خصوص بودجه سال ۹۵ شهرداری از اعضا و کمیسیون ها خواسته بودیم تا نظرات و پیشنهادات خود را اعلام دارند که متأسفانه تا به امروز موردی واصل نشده است و لذا برای بار سوم تاکید می کنم که این امر مهم را به انجام رسانند.

طرح داوطلبان سلامت و طرح سنجش عدالت سلامت در سطح شهر تبریز هم از دیگر مباحثی بود که دبیری اجرای آن ها را مورد توجه قرار داد.

احتشام حاجی پور نیز در نطق پیش از دستور جلسه این هفته شورای شهر، به تشریح ماهیت شورا پرداخت و گفت:احساس دردی در وجودم وجود دارد که چرا در گذشته موارد متعددی در راستای پیشرفت و افتخار تبریز صورت می گرفت اما اکنون خودستیزی و دیگرستیزی افزایش یافته است به طوری که نقش ملی و فراملی شهر تبریز از اذهان عمومی فراموش شده است.

وی ادامه داد:طبق اصل ۷ قانون اساسی، شوراهای شهر و روستا و مجلس شورای اسلامی از ارکان اصلی تصمیم گیری کشورمان است، از سوی دیگر اصل یکصدم قانون اساسی به صراحت می گوید که برای پیشبرد اهداف بهداشتی، فرهنگی، سیاسی و غیره اداره هر شهرستان و روستا توسط منتخبان مردم انجام خواهد گرفت، لذا این نهادها ارکان تصمیم گیری اقتصادی، فرهنگی و مردمی محسوب می گردند.

حاجی پور شوراستیزی را مساوی قانون ستیزی دانست و افزود:به نظر می رسد اینچنین مواردی در جریان است و باید کمی به خود آمده و همدیگر را قبول نماییم زیرا باید در تبریز و آذربایجان شرقی اقدامات بسیار بزرگ و مهمی انجام گیرد لذا با تخریب و دفع چیزی درست نمی شود و حضور اعضای شورای شهر در مراسم و سمینارهای مختلف باید الزامی گردد.

رییس شورای اسلامی استان در پایان اظهارات خود خطاب به مرتضی آبدار قایم مقام شهردار تبریز گفت:برخی از طرح های شهری مانند وضعیت ورودی های شهر، فلکه انقلاب ارم، پل وحدت، امتداد خیابان ۴۲ متری، پارکینگ طبقاتی خیابان ۱۷ شهریور و اتوبان ولایت در حالتی بلاتکلیف مانده اند که باید مورد توجه قرار گیرند.

در خاتمه اضافه می کنم تعدادی از دانش آموزان مدارس راهنمایی صایب و معرفت تبریز در صحن علنی شورای شهر حضور داشتند، همچنین علی نوای باغبان، جواد ششگلانی، المیرا خاماچی و جعفر مدبر غایبان جلسه روز گذشته شورا بودند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :