به گزارش تبریزمن، اولین جلسه شورای سلامت و اموراجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز هفته دوم شهریور ماه در سالن اجتماعات اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری برگزار شد.

این جلسه با ارائه ی گزارشی از فعالیت های بخشهای مختلف این اداره کل و نیز معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری آغاز شده و گزارش عملکرد این مجموعه ها مورد بررسی قرار گرفت.

این جلسه با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حمیدی، معاونت محترم فرهنگی شهرداری، دکتر علیرضا رحیمی مدیر کل سلامت شهرداری، مدیران معاونت فرهنگی و فرهنگسرای الغدیر و نیز مدیران سلامت شهروندی، درمان و طب کار اداره کل سلامت برگزار شد.

ارسال گزارش عملکرد ماهانه به معاونت فرهنگی از سوی اداره کل از جمله تصمیماتی بود که در اوایل جلسه مورد تصویب قرار گرفت.

روز جهانی پیشگیری از خودکشی ( مصادف با ۱۹ شهریور) و دلایل نیاز به توجه به این موضوع مورد بررسی و گفتگوی حاضرین در جلسه قرار گرفته و در ادامه نیز با اشاره به پیش رو بودن روز جهانی سالمندان برنامه ریزی هایی انجام شد، به این ترتیب که از سوی سازمان ورزش شهرداری برنامه ی پیاده روی برای سالمندان برگزار شده و اولین پایگاه سالمندی در منطقه مارالان ( خانه سلامت گلها ) افتتاح شود.

در ادامه نیز بحث ساخت و یا تغییر کاربری یکی از ساختمان های شهرداری به مرکز جامع سازمان های مردم نهاد – که به تمام سازمان های مردم نهاد، واحدی اداری و خدماتی در این مرکز ارائه شود – مطرح شده و تصمیمات لازم نسبت به گرد هم آوری و تجمیع سازمان های مردم نهاد تبریز گرفته شد.

تلاش برای آماده سازی طرح جامع سلامت و امور اجتماعی سال ۹۵ در خصوص آسیب های اجتماعی، مسائل فرهنگی و سلامت شهروندان که به صورت برنامه کوتاه مدت اجرا گردد، از دیگر موارد مورد بحث بود که پس ارائه طرح پیشنهاد طرح های عمرانی در حوزه سلامت و امور اجتماعی از طرف اداره کل و تخصیص اعتبارات لازم برای عملی کردن آن ها مطرح شد.

آخرین موضوع مورد بحث در اولین جلسه شورای سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، اشاره به مراسم بازگشایی مدارس داشت که این روز ها با اجرایی شدن طرح شهرداران مدارس، از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. طرح شهردار مدرسه به منظور نهادینه سازی فرهنگ شهروندی، تقویت روحیه مشارکت اجتماعی و مسوولیت پذیری شهروندان و حفظ محیط زیست با رویکرد مشارکت نسل جوان اجرا می‌شود.


سلامت

رحیمی

سلمت 1


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :