به گزارش تبریزمن، بلاخره بعد از مدت ها تکلیف سکاندار جدید عرصه ورزش و جوانان استان مشخص شد و سردار جمشید نظمی جایگزین شروین اسبقیانی شد که در طی سه سال مسئولیت مدیر کلی ورزش و جوانان استان سعی کرد بدون حاشیه تمام تلاش و تمرکز خود را صرف توسعه ورزش و بهبود امورات جوان نماید و در این مسیر موفقیت نسبی نیز کسب نمود که جای تقدیر و تشکر دارد .

حال در این برهه زمانی شاهد حضور مدیری جدید در صدر  اداره کل ورزش و جوان استان هستیم که به اندازه ورزشی بودن چهره ای فرهنگی و ارزشی نیز تلقی می شود و شاید مهمترین نقطه قوت سردار جمشید نظمی نیز همین مبحث باشد.

مردی که سالها همرزم شهیدان والامقامی چون مهدی و حمید باکری ،مرتضی یاغچیان ،علی تجلایی و سایر شهیدان والا مقام این خطه و مرز و بوم بوده و کتاب خاطرات او با عنوان «با تو می مانم» برگزیده کتاب سال سپاه در سال ۱۳۹۳ شده است.

حال این مرد آمده است که  فضای ورزش استان را با معنویت دفاع مقدس و صداقت دوست داشتنی اش  متحول نموده و روحی تازه به کالبد آن بدمد. چرا که علیرغم اینکه در ۸ دیماه سال ۱۳۸۹ از ادغام دو سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان وزارت ورزش و جوانان تاسیس گردید اما عملا در طی سالهای اخیر چه در وزارت خانه و چه در سطح ادارات کل همواره ورزش و تربیت بدنی در کانون توجه بوده و امورات جوانان  مورد بی مهری و کم توجهی قرار گرفته است .

این امر به طور غالب ناشی از تاکید روی گزینه های صرفا ورزشی در مدیریت سازمان ورزش و جوانان استان ها بوده و این ضعف به طور نسبی در سازمان ورزش و جوانان استان در طی سالهای گذشته نیز وجود داشته است.

به نظر می رسد با انتصاب سردار جمشید نظمی  به عنوان مدیر کل ورزش و جوانان استان انجام کارهای فرهنگی و زیربنایی در حوزه امورات جوانان و بویژه تلاش برای مقابله با مسائل و معضلات مبتلا به جوانان در حوزه های  اشتغال ،ازدواج ،مسکن ،اعتیاد و …. روندی رو به رشد و صعودی پیدا کرده و مدیریت مسائل و امور جوانان نیز در کانون توجه قرار بگیرد . از طرفی سوابق مدیریتی و فعالیت های ایشان به ویژه در مدتی که مدیر عامل باشگاه تراکتور سازی تبریز بودند ،خاطراتی خوش در ذهن هر کسی تداعی می کند.

مدیری که تراکتور را قهرمان جام حذفی کرد ،قهرمان نیم فصل کرد و تیمی که او با مربی بومی و بازیکنان جوان بومی بسته بود تا یک قدمی قهرمانی در لیگ برتر پیش رفت و به جرات می توان ادعا کرد که تراکتور دوران سردار نظمی یکی از دوست داشتنی ترین تراکتورهای تاریخ این تیم بوده و خواهد بود . حال که سکان هدایت اداره کل ورزش و جوانان استان به ایشان محول شده است امید می رود که با همان تفکر ایثارگرانه و با همان صداقت و تواضعی که همواره داشته اند ،قدم هایی بلند در پیشرفت ورزش استان و نیز حل معضلات جوانان بردارند.

اقداماتی که در نهایت بتواند شاخص های استان در زمینه ورزش قهرمانی را بهبود بخشیده و ظهور دوباره قهرمانان جهان و المپیک از این خطه را در پی داشته باشد. توجه به توسعه ورزش همگانی بویژه در مناطق آسیب پذیر ،حاشیه شهرها و در بین زنان از دیگر اقداماتی است که از ایشان انتظار می رود و بی شک نتایج عملی آن متوجه کاهش آسیب های اجتماعی بویژه در بین جوانان می باشد.

مداخلات موثر در حوزه های فرهنگی و بویژه تلاش در راستای تقویت روح معنویت،جوانمردی و توجه به ارزش های دینی و انسانی در محیط های ورزشی از طریق انجام کارهای فرهنگی  از دیگر اقدامات اولویت دار این حوزه تلقی می شود. حمایت همه جانبه از ورزشکاران و  تیم های ورزشی استان بویژه تراکتورسازی که گاها مورد بی مهری فدراسیون فوتبال قرار گرفته و در مواقع حساس با یکسری اقدامات مغرضانه نتایج تمام تلاش های تیم به هدر رفته و موجب  ناامیدی و یاس هواداران  می شود.

ورود قوی به حوزه مسائل و آسیب های اجتماعی در حوزه جوانان بویژه در بحث اعتیاد و سوء مصرف مواد از دیگر اقدامات اولویت دار سردار جمشید نظمی به عنوان سکان دار عرصه ورزش و جوانان استان ارزیابی می شود .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :