در جلسه امروز شورای شهر لایحه شهرداری در خصوص تعیین کرایه جدید در سال ۹۴ برای اتوبوس و تاکسی مطرح و پس از استماع نظر اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

به گزارش تبریزمن، در جلسه امروز شورا ابتدا لایحه مربوط به تاکسیرانی مطرح گردید، که بر اساس تصویب شورای اسلامی شهر تبریز کرایه های تاکسی در مسیرهای مختلف نسبت به کرایه سال ۹۳ به میزان ۱۵ درصد افزایش یافت.

همچنین نرخ مصوب برای تاکسی های VIP نسبت به کرایه های سال ۹۳ به میزان ۲۰ درصد افزایش یافت.

در ادامه این جلسه لایحه شهرداری در خصوص تعیین کرایه اتوبوسرانی مطرح شد و بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تبریز کرایه اتوبوس های بخش خصوصی ۲۰ درصد، اتوبوس های متعلق به شرکت اتوبوسرانی ۱۷ درصد و اتوبوس های مسیر BRT به میزان ۲۰ درصد افزایش یافت.

شایان ذکر است این لوایح پس از تائید فرمانداری و ابلاغ آن به شهرداری توسط رئیس شورا، قابل اجرا خواهد بود.

 

دبیری: با استقبال از رئیس جمهور حمایت خودمان از توافق هسته ای را اعلام می کنیم

دبیریدکتر شهرام دبیری در ابتدای جلسه امروز شورای شهر با بیان اینکه رسیدن به شورای ۲۱ نفره خواست تمام اعضای شورا می باشد گفت: برای رسیدن به شورای ۲۱ نفره در صدد تشکیل جلسات خصوصی هستیم تا اختلافات برطرف شود. از بین رفتن اختلافات باعث می شود که با تعامل به سمت حل مشکلات مردم پیش برویم.


دکتر شهرام دبیری در ادامه با اشاره به سفر ریاست محترم جمهوری در پایان ماه به تبریز ابراز داشت: همانگونه که تبریز شهر اولین ها می باشد با استقبال با شکوه و مردمی از ایشان حمایت قاطع خود را از توافق هسته ای که در مراحل پایانی می باشد را اعلام خواهیم کرد.


رئیس شورای شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود به مسابقه تراکتورسازی با استقلال اشاره و ضمن ابراز امیدواری برای قهرمانی این تیم در لیگ گفت: چون این قهرمانی باعث شادی مردم خواهد شد برای این تیم می توانیم پاداش در نظر بگیریم. 

 

چمنیچمنی: لوایح کمیسیون برنامه و بودجه سفارشی است!

اسماعیل چمنی نایب رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز از اجرایی نشدن افزایش مناطق شهرداری به ۱۲ عدد، انتقاد کرد و گفت: این مصوبه بایستی به زودی اجرا شود تا شاهد حل بسیاری از مشکلات مردم شویم، علاوه بر آن طبق روال سال گذشته مناطق معین پروژه‌های دیگر مناطق را اجرا می‌کنند که باید به زودی متوقف شود، دلیل عدم اتمام پروژه‌های سال گذشته انجام آن توسط مناطق معین بود.

 

خاماچیخاماچی: آسفالت بیت المال است

بهروز خاماچی در تذکر پیش از دستور جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز با تقدیر از اقدامات سازمان پارکها در لاله کاری اخیر ابراز داشت: نبود مدیریت واحد شهری موجب از بین رفتن سرمایه های شهر می شود.


وی ادامه داد: بعد از آسفالت کاری خیابان ها برخی سازمان ها اقدام به حفاری نموده و باعث مشکلات عدیده برای مردم شده و باعث از بین رفتن سرمایه های شهر می شود.


وی تاکید کرد: آسفالت قیمت تمام شده بالایی دارد، آسفالت بیت المال است و باید از آن حفاظت کرد.

 

احتشام حاجی پورحاجی پور: پارلمان محلی مردود شد

احتشام حاجی‌پور رئیس شورای اسلامی استان، در نطق پیش از دستور خود با اشاره به حضور اقشار مختلف در شورا، اظهار کرد: از شرایط اساسی تاثیر شورا در توسعه‌ی شهری داشتن مرکز پژوهش، حرکت‌های استراتژیک، بهره‌برداری از زمان، مدیریت نظام‌مند جلسات، نظارت و خلاقیت است که متاسفانه مورد بی‌توجهی قرار گفته است. اگر بخواهم با در نظر گرفتن آیتم‌های مختلف معدل شورا را محاسبه کنم با نمره‌ی ۸ مردود می‌شود!

وی در ادامه به بررسی وضعیت شهرداری پرداخت و خاطرنشان کرد: پروژه‌های شهرداری متعارف است و در ساخت تقاطع خلاصه می‌شود و متاسفانه در جهت احداث پروژه‌های تحول‌گرا اقدام خاصی تاکنون ندیده‌ایم، همچنین تبریز را در شریعتی و مرکز شهر خلاصه کردیم و به روستاهای الحاقی توجهی نمی‌کنیم.

 

باغبانباغبان: زمان شورا صرف بررسی لوایح هبه نشود

مهندس باغبان در تذکر پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر تبریز با بیان اینکه آئین نامه پرداخت لوایح هبه تصویب شده ولی همچنان ۹۰ درصد زمان شورا صرف بررسی این لوایح می شود ابراز داشت: بودجه ماده ۱۶ و ۱۷ کلا ۴ میلیارد است ولی زمان زیادی برای بررسی لوایح تلف می شود. اختیارات هزینه کرد بودجه ماده ۱۶ و ۱۷ به شهردار تبریز واگذار گردد.


این عضو شورای شهر تبریز گفت: متاسفانه برای ۲۰۰۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی وقت نمی گذاریم و این اصلا درست نیست و جایگاه ماده ۱۶ و ۱۷ باید مشخص شود.

 

امیرحقیانامیرحقیان: هیئت های ارزیابی همچنان به فعالیت ادامه می دهند

مهندس داود امیرحقیان در تذکر پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر تبریز با بیان اینکه از کارکنان مجموعه خدمات شهری که در بازگشایی مسیرها در زمان بارندگی تلاش کرده اند تشکر می کنم  ادامه داد: از شهردار تبریز درخواست می کنم در خصوص یکسان سازی حقوق کارکنان اقدامات لازم را سریعا انجام دهد.


وی ادامه داد: برابر مصوبه شورا هیئت های ارزیابی نباید نسبت به قیمت گذاری اقدام کنند و هیئت های رسمی کارشناسی این اقدام را انجام دهند.


امیرحقیان در پایان با بیان اینکه غرب تبریز در خصوص سرانه فضای بهداشتی فقیر می باشد ابراز داشت: از همکاران در خصوص درخواست دانشگاه علوم پزشکی برای تغییر کاربری بیمارستان بابک می خواهم که نسبت به آن موافق نباشند و مخالفت کنند.
این نوع تغییر به ضرر شهر تبریز است.

 

ایرج شهین باهرشهین باهر: مدرسه طالقانی احیا می شود

مهندس ایرج شهین باهر در تذکر پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر با تقدیر از عملکرد سازمان فضای سبز در گلکاری شهر و لاله کاری امسال گفت: این اقدام باعث رضایت مندی مردم شده و باید از آن تقدیر بعمل بیاید.


این عضو شورای شهر همچنین با تشکر از مهندس پورمهدی معاون عمرانی استاندار و پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: با پیگیری اعضای شورا مدرسه طالقانی با همان معماری در همان محل ساخته خواهد شد.

 

شیری آذر

شیری آذر: یکسان سازی حقوق اتفاق نیفتاده است

دکتر شیری آذر در تذکر پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر تبریز با تقدیر از اقدام سازمان پارکها در گلکاری و کاشت لاله در محوطه ائل گلی ادامه داد: متاسفانه عوارض دریافت پروانه در شهرداری به صورت نجومی افزایش یافته که باید مجددا برری شود.


این عضو شورای شهر ابراز داشت: متاسفانه پیمانکاران شهرداری مانند کارمندان مجموعه بعد از ظهر کار نمی کنند که با توجه به اینکه فصل کاری در تبریز محدود است ضروری است به پیمانکاران تذکر داده شود که به صورت تمام وقت پروژه ها را پیش ببرند.

وی با انتقاد از عدم یکسان سازی حقوق کارگران شهرداری ادامه داد: متاسفانه مبلغ ۲ میلیارد تومانی که باید به صندوق رفاه واریز میشد نشده است.

وی در پایان تاکید کرد: متاسفانه در سالهای گذشته برخی کارخانجات بدون اطلاع به افرادی واگذار شده است، بعضا ردپای بابک زنجانی در شهر دیده می شود که ضروری است نماینگان مردم در این مورد ورود کنند و از تضعیع حقوق کارگران تبریزی جلوگیری کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :