اولین جلسه شورای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جهت سیاست گذاری و مدون نمودن طرح ها و فعالیت های سازمانها و نهادهای مختلف برای تاثیر گذاری هرچه بیشتر در پیشگیری از معضلات و مشکلات شهری و اجتماعی در بین شهروندان در محل سالن اجتماعات اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریزمن به نقل از روابط عمومی اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، در ابتدای جلسه دکتر علیرضا رحیمی، در خصوص طرح جامع توانمندسازی شهروندان تبریزی در راستای پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی مطالبی را ارائه کرده و توضیحاتی در خصوص نحوه اجرای طرح و نیازمندی های آن مطرح کردند. در ادامه نیز دکتر رمضانی، معاون برنامه ریزی شهرداری با تائید سخنان دکتر رحیمی، به تشریح مسائل مرتبط با این طرح و اقدامات ممکن از طرف شهرداری برای اجرایی شدن آن پرداختند.

دکتر مسعودی فر، معاون پیشگیری از جرم دادگستری، دیگر سخنران جلسه بود که در خصوص مباحث مختلفی در رابطه با پیشگیری از آسیب های اجتماعی مباحثی را مطرح کرد. ساخت انیمیشن های کوتاه یک دقیقه ای برای پخش در فضای مجازی، تعامل با صدا و سیما و شبکه استانی، احداث رصدخانه شهری برای رصد معضلات شهری و اجتماعی که قبلا در کشورهای امارات و ترکیه و نیز شهر تهران اجرا شده است، ایجاد وب سایت تخصصی در رابطه با مباحث حقوقی و فرهنگی و این قبیل مسائل برای ارائه اطلاعات کامل به شهروندان، ایجاد نرم افزار های موبایل در رابطه با پیشگیری از جرایم، جلوگیری و پیشگیری از شیوه های نوین اعتیاد ( اینترنت، مواد مخدر و … ) و نیز فراهم کردن شرایط برای حضور رایگان وکلای دادگستری در فرهنگسراها از مواردی بود که دکتر مسعودی فر آن ها را مطرح کردند.

در ادامه جلسه دکتر عبدی، مشاور مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز به ارائه توضیحات کامل در خصوص طرح جامع توانمندسازی شهروندان تبریزی در راستای پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی ( شهروند آگاه؛ شهر آباد ) پرداخته و حاضرین در جلسه را با جزئیات این طرح آشنا کرد.

تشکیل ستاد سیاست گذاری و دبیرخانه اجرایی با مدیریت دکتر رحیمی، صدور ابلاغ برای اعضای ستاد سیاست گذاری، تشکیل دبیرخانه ناظر برای بررسی اثرگذاری، پیگیری بحث ساخت انیمیشن از سوی دبیرخانه اجرایی و ارائه گزارش در جلسات بعدی، ادامه بحث فعال شدن فرهنگسراها، حضور رایگان وکلا و آموزش مربیان در فرهنگسراها در هفته آینده و نیز چاپ کتابچه به صورت ماهانه، هر ماه برای یک مقطع تحصیلی، از مصوبات اولین جلسه شورای پیشگیری از آسیب های اجتماعی بود.

این جلسه با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حمیدی معاونت محترم شهرداری تبریز ،دکتر علیرضا رحیمی مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، دکتر رمضانی معاون برنامه ریزی شهرداری، دکتر مسعودی فر معاونت پیشگیری از ارتکاب جرم دادگستری، دکتر ملکی مسئول انجمن مدیریت و آموزش شهروندی، حاج آقا آذریان معاونت ستاد حفظ ارزشهای دفاع مقدس، دکتر عبدی مشاور مدیرکل سلامت و امور اجتماعی، دکتر جهانگیری مسئول پیگیری های دفتر مدیرکل و پرویز باقری مدیر روابط عمومی اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز برگزار شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :