به گزارش تبریزمن، تراکتورسازان در راستای خرید های خارجی خود برای پوشش نقاط ضعف موجود در تیمشان، در حال نهایی کردن قرارداد مهاجم تنومند و خوش قد و قامت تونسی خود، حمزه یونس می باشند. مهاجمی از شمال قاره آفریقا که چند فصل را در رقابت های اروپایی سپری کرده و بعضا در تیم های خود آمار فوق العاده ای را به ثبت رسانده است. تجربه ای که او از بازی مقابل تیم های فوق العاده صاحب نام اروپایی دارد، مطمئنا می تواند برای تونی الیویرا راه گشا باشد.

مهاجم ۲۹ ساله باتجربه تونسی با قامت ۱۸۶ سانتی متری و وزن ۸۴ کیلویی فیزیکی کاملا مناسب و حرفه ای دارد و هماطور که در کلیپ او مشاهده می کنیم، این فیزیک خوب قدرت سرزنی بسیار خوبی را به او بخشیده است.

همچنین بعضا گل های زیبایی را به صورت برگردان و شوت های از راه دور در بازی های مهم تیم های خود به ثمررسانده که به ندرت شاهد چنین گل هایی در فوتبال ایران بوده ایم. مطمئنا حمزه یونس یکی از با کلاس ترین و ماهر ترین مهاجمانی بوده که با سابقه ای خوب و نامی آشنا تر نسبت به دیگران پا به تیم های ایرانی می گذارد.

بازیکن تونسی در حال حاضر و در سایت منبع و فوق العاده معتبر ترنسفر مارکت، ۲ میلیون یورو ارزشگذاری شده است. مبلغی چندمیلیاردی که با ارزش برخی مهاجمان تیم های اروپایی نیز برابری می کند. همچنین در سال ۲۰۱۴ که یونس به تیم لودوگورتس بلغارستان ( حاضر در لیگ قهرمانان اروپا ) پیوست، ارزش او ۲٫۵ میلیون یورو ذکر شده بود.

اولین باشگاه حرفه ای حمزه یونس، باشگاه کلوب اسپورتیف تونس بود که در سه فصل حضور در این تیم و جمعا انجام ۱۳۵ بازی، موفق به ثبت ۴۶ گل در این تیم شد و پس از اتمام قرارداد خود در این باشگاه به صورت بازیکن آزاد راهی تیم ساحل تونس شد. او در تیم ساحل ( یوونتوس آفریقا ) عملکردی فوق العاده داشت و توانست در ۲۲ بازی ۱۸ گل به ثمر برساند و خود را آماده حضور در تیم های اروپایی ببیند.

او پس از یک سال حضور در تیم ساحل، با مبلغ ۱۵۰ هزار یورو راهی باشگاه رومانیایی ” پترولو پلوستی ” شد و در دو فصلی که این تیم حضور داشت، باز هم عملکردی خوب از خوی برجای گذاشته و موفق شد در ۵۲ بازی ۳۴ گل به ثمر رساند. مقصد بعدی حمزه یونس، بوتف پلودیف بلغارستان بود. او با مبلغ ۷۵۰ هزار یورو در ژانویه سال ۲۰۱۴ راهی این تیم شد و پس از انجام ۱۷ بازی و به ثمر رساندن ۷ گل برای این تیم، چند ماه بعد و در آگوست ۲۰۱۴ به تیم لودوگورتس بلغارستان پیوست.

9YNyj1FR

308755_308755_SITE_Reactii_Hamza_270814_site.mp4.snapshot.10

article-2405975-1B85EDDC000005DC-762_634x425

او توانست در تیم لودوگورتس تجربه بازی در معتبرترین و جذاب ترین رقابت فوتبالی دنیا، یعنی لیگ قهرمانان اروپا را بدست آورده و در برابر تیم های همچون رئال مادرید، لیورپول، زسکا صوفیه، بازل و استاوا بخارست فرصت بازی پیدا کند. تجربه ای که نمی توان آن را در مهاجم های حاضر در لیگ ایران مشاهده کرد و به جرات می توان گفت یونس تونسی، یکی از بهترین مهاجمان خارجی تاریخ لیگ برتر ایران می باشد.

حمزه یونس ۲۹ ساله تا بدین جا در دوران بازی خود نزدیک به ۱۰ عنوان قهرمانی و نائب قهرمانی بدست آورده است. قهرمانی رقابت های لیگ بلغارستان، نائب قهرمانی در جام حذفی بلغارستان، قهرمانی در سوپرکاپ بلغارستان، قهرمانی در لیگ رومانی، نائب قهرمانی در سوپر کاپ رومانی، نائب قهرمانی در لیگ تونس، قهرمانی در جام حذفی تونس، یک قهرمانی و یک نائب قهرمانی در جام کنفدراسیون های آفریقا و در نهایت قهرمانی در سوپرکاپ آفریقا از افتخارات این بازیکن تونسی می باشد.

ذکر این نکات آماری خالی از لطف نیست که حمزه یونس در ۴  بازی خود در فصل ۲۰۱۴/۱۵ لیگ قهرمانان در برابر تیم های هم گروهی لودوگورتس همچون رئال مادرید و لیورپول، دارای درصد پاس صحیح ۸۰ و به طول متوسط ۱۵ متر بوده است اما موفق به گلزنی یا ایجاد موقعیت چندانی نشده است.


 

 


عکس روز؛ بازیکن تونسی در تمرینات تراکتورسازی


 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :