جلسه امروز شورای شهر تبریز بیشتر صرف بررسی لوایح و پرونده های شهروندان گردید تا از این طریق مقداری از گرفتاری ها و مشکلات آن ها کاهش یابد، تنها نکته قابل توجه، تصویب تفاهم نامه عقد خواهرخواندگی بین شهرهای تبریز و آلماآتا از سوی اعضای شورای شهر بود تا از این طریق روابط مختلف بین دو شهر توسعه یابد.

به گزارش تبریز من، رییس شورای شهر در ابتدای جلسه هفتگی این نهاد مردمی، وجود بسیج را عامل محرومیت زدایی و اشتغال زایی دانست و گفت: هدف اصلی تشکیل بسیج مستضعفین، یاری رسانی به مردم مظلوم بود که امروزه این امر در سطح جامعه مفید واقع شده است.

بهروز خاماچی نیز در نطق پیش از دستور جلسه، موفقیت مجموعه شهرداری در کسب جایزه خشت طلایی را قابل تقدیر دانست و گفت:از اقدامات شهرداری در خصوص راه اندازی گرمخانه ها و ساماندهی کارتن خواب های سطح شهر کمال تشکر را داشته و امیدوارم این حمایت برای کارگران تنظیف نیز صورت گیرد.

وی سرمایه گذاری های صورت گرفته در بخش مجتمع های تجاری را مورد توجه قرار داد و افزود:اما چه خوب است که با هدایت شهرداری، بخش خصوصی کشور در زمینه ساخت هتل آپارتمان در کلان شهر تبریز نیز فعالیت نمایند زیرا در فصول گرم سال خلاء وجود این گونه مراکز اقامتی جهت اسکان مسافران و گردشگران احساس می گردد به ویژه اینکه گردشگران خارجی همه روزه در بازار و سایر مناطق شهر حضور داشته و برای گشت و گذار نیاز به هتل دارند.

خاماچی در بخش دیگری از اظهارات خود به معضل ترافیک در تبریز اشاره کرد و ادامه داد:همگان می دانند که موضوع ترافیک اصلی ترین مشکل شهر تبریز محسوب می گردد و باید در این رابطه جلسات متعددی جهت حل و فصل آن تشکیل گردد اما در عجبم که در سال ۱۳۴۶ رییس شهربانی وقت اجازه تردد خودروهای باری به داخل شهر را نمی داد ولی امروزه می بینیم که در ساعت ۱۲ انواع و اقسام خودروهای سنگین حمل بتن، میلگرد و غیره در معابر مرکزی شهر در رفت و آمد هستند، مسوولان راهنمایی و رانندگی هم می گویند که طرح زوج و فرد در حال حاضر مورد اجرا نیست! چرا؟ آن ها باید در صحن علنی شورای شهر حضور یافته و توضیح دهند…

اظهار نگرانی از وضعیت اشتغال جوانان نیز آخرین موردی بود که بهروز خاماچی به تشریح آن پرداخت و در غیاب شهردار تبریز، خطاب به مرتضی آبدار قایم مقام صادق نجفی گفت:وضعیت اشتغال جوانان به یک معضل تبدیل شده است، به طوری که همه روزه تعداد زیادی از جوانان تحصیل کرده بیکار به دفاتر اعضای شورا مراجعه کرده و مایوسانه بر می گردند زیرا برنامه ای برای این امر در نظر گرفته نشده است، لذا تعدادی از پرسنل مجموعه شهرداری با سه دهه سابقه کار باید جای خود را به قشر جوان و تحصیل کرده دهند تا با به کار گمارده شدن آن ها مقداری از مشکلات بیکاری شهر تبریز کاهش یابد.

از نکات قابل توجه جلسه امروز شورای شهر تبریز، اعتراض یک جانباز از عدم رسیدگی به پرونده و یا مشکل خود بود که ظاهرا مدت مدیدی است در حال رفت و آمد به شورای شهر می باشد. آن جایی که پس از نطق خاماچی و در لحظه سکوت جلسه با صدایی نسبتأ بلند اما خونسردانه رو به اعضای شورا گفت:مرد باشید! حدود ۱۴ ماه است که پرونده من بلاتکلیف مانده است، سه نفر از شما بیاید و به مشکلم رسیدگی کند تا ببینیم که ۱۹ میلیارد تومان را چه کسی برده است!

و پس از این جملات هیچ کس چیزی نگفت!…

در خاتمه اضافه می کنم اعضای شورای شهر در ادامه جلسه به بررسی لوایح و پرونده های شهروندان پرداختند که اغلب آن ها مربوط به هبه و بخشش بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :