به گزارش تبریز من، در جلسه امروز شورای شهر تبریز، اعضای این نهاد مردمی با ساخت و اجرای پروژه مشارکتی دهکده سلامت در شهرک خاوران موافقت نمودند که بر اساس آن، بیش از یک هزار میلیارد تومان توسط یک شرکت خصوصی هزینه خواهد شد و شهرداری در ۱۱ درصد این پروژه سهیم می باشد.

دیگر مصوبه این جلسه، موافقت اعضای شورا با لایحه شهرداری مبنی بر تعیین نرخ حمل و نقل بار درون شهری بود که تا پایان سال جاری اجرا خواهد شد.
صاحب نیروی هوایی قدرتمند و پرافتخار هستیم

رییس شورای شهر در ابتدای جلسه به گرامیداشت مناسبت های هفته جاری از سالروز درگذشت شهید مدرس گرفته تا ریشه کردن ویروس ایدز پرداخت و گفت:خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب صاحب مجموعه عظیم و پرافتخار نیروی هوایی هستیم که توانسته است امنیت کشورمان را تامین سازد.

شهرام دبیری سپس به وصول نامه ای از سازمان شهرداری ها در خصوص بودجه سال آینده شهرداری اشاره کرد و افزود:من نامه وزارت کشور را مطالعه کرده و مشاهده نمودم که نکات راهبردی لازم ارایه شده است و لذا از اعضای شورا نیز تقاضا دارم که نظرات خود را ارایه نمایند تا با جمع بندی نکات مربوطه، در زمان مقرر نسبت به بستن بودجه معقول سال ۹۵ اقدام کنیم و همانند سال گذشته فرصت قانونی را از دست ندهیم.

شورای شهر دوره چهارم، شورای متفاوتی است

جعفر مدبر خاکنژاد در نطق پیش از دستور خود به اهمیت نقشه توسعه پایدار شهری تبریز پرداخت و گفت:این طرح باید شامل چشم انداز توسعه شهر باشد لذا طراحی و اجرای چنین اقدامی ضروری به نظر می رسد.

وی ادامه داد:وقتی هر مسوول و مدیری می آید و با توجه به تفکر خود شروع به فعالیت می کند در پایان دوره به خود نمره خوبی ارایه می نماید در حالی که باید برنامه صفر تا صد توسعه شهری در اختیارش بوده و طبق آن پیش رود گرچه استفاده از روش ها و تجارب کارشناسان و متخصصان شهرهای موفق نیز خالی از لطف نیست.

مدبر در پایان اظهارات خود با تقدیر از تلاش های مدیران دلسوز و پاک استان در جهت تامین رفاه و آسایش مردم در این برهه زمانی و با وجود فشارهای اقتصادی تاکید کرد:دوره چهارم شورای شهر، شورای متفاوتی است، یک سال دیگر هم مباحث تبلیغاتی شروع می شود لذا باید با همدلی و همزبانی این دوره را به سرانجام رسانیم…

خالص سازی مجموعه شهرداری از بحث فروش تراکم و صدور پروانه، لزوم اهمیت به درآمد پایدار، اهمیت به توسعه سرمایه گذاری و جذب سرمایه های داخلی و خارجی، لزوم برگزاری همایش های علمی و مدیریت شهری، مکانیزه کردن خدمات شهری، اصلاح سلامت اداری، اهمیت به مسایل رفاهی و امنیت شغلی کارگران و غیره از جمله مواردی بود که این عضو شورای شهر از آنها به عنوان شاخص های طرح توسعه پایدار شهری نام برد.

مردم منطقه کجاآباد هم آدم هستند!

محمدحسین جعفری نایب رییس شورای شهر هم طی اظهاراتی کوتاه به انتقاد از وضعیت وخیم مردم منطقه کجاآباد پرداخت و گفت:دیشب مردم این منطقه قصد داشتند که از خانه هایشان بیرون بروند زیرا ذرات و بوی شدید و متعفن گاز ناشی از فعالیت واحدهای پتروشیمی و پالایشگاه تبریز امان اهالی منطقه را بریده و زندگی را برایشان بسیار دشوار ساخته است…مردم این منطقه هم آدم هستند.

توجه به لکه گیری های معابر شهری نیز از دیگر مواردی بود که وی به آن اشاره کرده و خواستار تغییر رویه در اجرای این امر شد.

اعضای شورا با استعفای المیرا خاماچی موافقت نکردند

از نکات جالب توجه جلسه امروز شورا، قراءت ۲ نامه ارسالی المیرا خاماچی به رییس شورای شهر بود. اتفاقا هر دوی این نامه ها خبر از استعفای وی از کمیسیون های فرهنگی و ماده ۶۸ را داشت، اما اعضای شورا با خروج وی از کمیسیون فرهنگی موافقت نکردند زیرا دلیل خاماچی مبنی بر عدم حضور در جلسات این کمیسیون به علت کنتاکت با کلاس های دانشگاه را قانع کننده ندانستند.

اعضای شورا در خصوص استعفای المیرا خاماچی از کمیسیون ماده ۶۸ موافقت نموده و ایران آهور جایگزین وی گردید.

در این لحظات مشاجره مختصر لفظی بین شهرام دبیری و علی شیاری به وجود آمد که ناشی از اعتراض شیاری به نحوه انتخابات کمیسیون های شورا بود، او گفت که انتخابات آن زمان قانونی نیست زیرا شما قصد داشتید تا افراد مشخصی به ریاست کمیسیون ها راه یابند…

رییس شورای شهر هم در واکنش به اظهارات شیاری گفت:لطفا فیلم بازی نکنید! شما برای راهیابی به کمیسیون ها رأی نیاوردید! پس نظم جلسه را به هم نزنید… اگر راست می گویید به جای خانم خاماچی در کمیسیون مربوطه حضور یابید که شیاری پاسخ منفی داد و کار به جایی نرسید.

در خاتمه اضافه می کنم شهردار تبریز پس از ۲ هفته غیبت به دلیل سوگ مادر مجددا در جلسه علنی شورای شهر حضور یافت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :