به گزارش تبریزمن، جلسه این هفته شورای اسلامی شهر تبریز با تغییر جمله بندی مصوبه ارسالی در خصوص ضابطه‌مندی هبه و بررسی ایرادات آن و نیز تصویب لایحه دو فوریتی شهرداری تبریز در خصوص در خواست محاسبه‌ی عوارض طبق مصوبه‌ی سال ۹۳ برگزار شد.

در ادامه نگاهی داریم به حواشی جلسه این هفته شورای اسلامی شهر تبریز:

– برخلاف یکی دو هفته قبل، سالن محل برگزاری جلسه شورای شهر، دچار خاموشی و مشکل قطع برق نبوده و به نظر می رسد پس از اعتراض برخی اعضا، این مشکل پی گیری و حل شده است.

– سعید محدث و اسماعیل چمنی را می توان فعالترین اعضای شورا قبل از آغاز جلسه نامید. این دو عضو پس از ورود به سالن جلسه تقریبا با تمام اعضا خوش و بش داشتند.

– سعید حاجی زاده نیز پس از ورود به شورا، با تک تک حاضرین و نیز عکاسان و خبرنگاران ( همکاران سابق ) سلام و احوالپرسی کرد.

DSC_0042

– نجفی، شهردار تبریز همچون اکثر جلسات پس از همه و در لحظات آخر به همراه قائم مقام خود وارد سالن جلسه شد.

– دقایقی قبل از آغاز جلسه شورا، قاری قرآن در حال قرائت آیاتی بود که صحبت اعضا و حاضرین در هنگام تلاوت باعث تعجب بود. اما نوای باغبان با گفتن ” بسم الله الرحمن الرحیم ” با صدای نسبتا بلند باعث ایجاد سکوتی سنگین در سالن جلسه شد.

– قبل از شروع جلسه، اصغر عابد زاده سخنانی راجع به ماه رمضان و فضیلت آن مطرح کرد.

– بهروز خاماچی و نوای باغبان که در جلسه علنی هفته قبل جلسه حضور نداشتند، در جلسه این هفته حضور داشتند.

– در میانه های جلسه، شهرام دبیری، رئیس شورا از اعضا درخواست کرد تا از یکدیگر انتقاد نکرده و با هم تقابل نکنند.

– طولانی شدن بحث در خصوص ایراد وارده از طرف فرمانداری به مصوبه شورا، باعث تاسف برخی اعضا شده و پیشنهاد کمک گرفتن از مشاور حقوقی به ریاست شورا داده شد.

– ایرج شهین باهر در بخشی از سخنان خود به این نکته اشاره کرد که برخی تصمیمات شورا احساسی بوده و بستگی به فضای جلسات دارد!

– شمردن تعداد رای های مخالف و موافق اعضا نیز بعضا و به خصوص به هنگام نزدیک بودن تعداد آرا باعث برخی بحث و جدل ها میشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :