به گزارش تبریزمن، در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز لایحه تعیین کرایه اتوبوسرانی برگشت داده شده از فرمانداری بررسی و شورا نظر فرمانداری را تصویب کرد.

فرمانداری تبریز با تطبیق  لایحه افزایش نرخ کرایه اتوبوس های شرکت واحد تبریز  با بخشنامه وزارت کشور مبنی بر اینکه نباید افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی بیشتر از تورم میانگین یعنی ۱۵ درصد باشد، این لایحه را برای اصلاح به شورای اسلامی شهر عودت داده و خواستار اصلاح این لایحه شده بود.
نامه فرمانداری در جلسه امروز شورای شهر مطرح و پس از بررسی اعضای شورا نظر فرمانداری را قبول کرده و برای تائید نهایی به فرمانداری ارجا دادند.
همچنین در جلسه امروز ۶ لایحه برگشت داده شده از کمیسیون بودجه بررسی و در مجموع شورا با اهدای مبلغ ۱۶۰ میلیون تومان به کار خود پایان داد. 

دبیری

از ظرفیت شورای عالی استانها باید استفاده کنیم

شهرام دبیری در ابتدای جلسه امروز شورای شهر با تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت علی اکبر(ع) گفت: این روز را به تمام جوانان شاغل در شورا و شهرداری تبریک می گویم و امیدوارم شرایطی را بوجود بیاوری تا از مشارکت حداکثری جوانان در کارها بهره مند شویم.
وی با گرامیداشت روز بدون دخانیت ابراز داشت: یکی از مهمترین عوامل مرگ انسانها دود سیگار می باشد و باید با برنامه ریزی دقیق به سمت شهر بدون دخانیات پیش برویم.
دبیری ادامه داد: سالانه ۶ میلیون نفر در اثر استمال دخانیات جان خود را از دست می دهند و ما باید تلاش کنیم و با تشویق مردم را به ترک دخانیات متمایل نماییم.
وی با تقدیر از شورای اسلامی استان در جهت برگزاری سمینار شورای عالی استانها تصریح کرد: باید بتوانیم از پتانسیل این مجموعه در جهت رفع مشکلات استفاده کنیم.
وی در ادامه به جلسه خصوصی اعضای شورا در جهت ایجاد همدلی اشاره کرد و ابراز داشت: در این جلسه پیشنهادات خوبی مطرح شد که می تواند به بهبود عملکرد شورا منجر شود.

شیری آذر

نگرانی نمایندگان مجلس ازرای ۵ درصدی خود / معرفی مدیران متخلف شهرداری تبریز به دادگاه/ آقای وزیر نکند شما هم باندبازی می کنید؟

حبیب شیری آذر در نطق پیش از دستور جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز گفت: نمایندگان مجلس به دلیل کم کاری خود در سال های گذشته و نگرانی شان از جایگاه اعضای شورای شهر در پی تصویب لوایحی برای ایجاد حاشیه امن برای خودشان هستند .
وی تاکید کرد: رای دهندگان به مصوبه لزوم استعفای اعضای شورای شهر برای نامزدی انتخابات مجلس نگران رای ۵ درصدی خود وهمچنین پایگاه مردمی و اجتماعی اعضای شورا هستند.
عضو شورای شهر تبریز افزود:متاسفانه اکثرنمایندگان مجلس با ۵ درصد آرا مردم به مجلس راه یافته وبیشتر به فکر خودشان هستند تا مردم ودراین راستا در پی لوایحی هستند که به نفع خودشان باشد.
شیری آذربا اعلام اینکه طبق مصوبه مجلس نمایندگی در پارلمان محلی شغل محسوب نمی شود و مصوبه اخیر مجلس بر خلاف قانون ونقض کننده مصوبه خود مجلس است از شورای شهر تبریز خواست در راستای دفاع از جایگاه شورای شهر وارد عمل شده ونگذارند نمایندگان مجلس جایگاه این نهاد مردمی را خدشه دار نمایند .
عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر در ادامه با انتقاد ازعملکرد مدیریت استان درهمراهی با جریان اقتدارگرای پایتخت نشین در تبدیل فرهنگستان زبان ترکی به بنیاد فرهنگ و هنرگفت: متاسفانه مدیران استان با سکوت خود این اجازه را به عده ای فرهنگ ستیز دادند تا با اعمال سیاست های غلط خود نگذارند تاسیس فرهنگستان زبان ترکی که وعده انتخاباتی وبه حق رییس جمهور محترم بود جامه عمل بپوشد .
شیری آذر تصریح کرد: متاسفانم بعضی مدیران استانی تسلیم خواست کسانی شده‌اند که نمی‌خواستند رئیس‌جمهور در تحقق این وعده انتخاباتی‌اش موفق شود.
وی افزود: جریان اقتدارگرا وفرهنگ ستیزکه امروز تاسیس فرهنگستان زبان ترکی را برنمی تابد اگر فردا دولت بخواهد اصل ۱۵ قانون اساسی را اجرایی کند چه خواهد کرد؟
عضو شورای شهر تبریز همچنین به کندی عملیات اجرایی احیای دریاچه ارومیه اشاره کرد وگفت:روند احیای دریاچه ارومیه بسیار کند است وگویا مدیران استانی به خواب رفته اند .
حبیب شیری آذرهمچنین ازعملکرد برخی مدیران شهرداری به شدت انتقاد کرد وگفت: برخی مدیران شهرداری برای خود حکومت جداگانه تشکیل داده وفکر می کنند شهرداری ملک شخصی آنهاست .
وی افزود: رفتارغیراخلاقی برخی مدیران شهرداری با مردم وامر ونهی کردنشان به هیچ وجه قابل قبول نیست ومن به عنوان نماینده مردم به مدیران متخلف هشدارمی دهم تا خودشان را اصلاح کنند .
وی گفت: شهردارمنطقه حقوقش را ازپول همین مردم می گیرد اما با تصرف اموال همین مردم برای خودش ساختمان احداث می نماید .
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر تبریز ادامه داد:اعضای شورای شهر اجازه نمی دهند تعداد اندکی از مدیران که کمرهمت به تضعیف شهرداری وشورای شهر بسته اند به فعالیت تخریبی خود ادامه دهند ودر این راستا به عنوان نماینده مردم به آنها هشدار می دهم دست ازقانون شکنی خود بردارند واگربه کار خود ادامه دهند به دادگاه معرفی خواهیم کرد .
وی همچنین از افزایش ۳۰۰ درصدی عوارض پروانه ساختمانی در برخی مناطق شهرداری انتقاد کرد وافزود: گویا شهردار منطقه درخواب زمستانی به سر می برد ووقتی در مورد افزایش ۳۰۰ درصدی عوارض پروانه ساختمانی مورد سوال قرار می گیرد به جای دادن پاسخ قانع کننده توپ را به زمین شورای شهر انداخته و تخلف خود را به شورای شهر نسبت می دهد .
این عضو شورای به برخورد با این افراد مغرض که منافع عمومی شهررا به خطر انداخته اند ، تاکید کرد وگفت: طبق مصوبه شورا افزایش تعرفه پروانه ساختمانی نسبت به سال گذشته باید ۱۵ درصد باشد .
شیری آذرهمچنین در دامه ازعملکرد سازمان عمران شهرداری انتقاد کرد و گفت: متاسفانه عملکرد سازمان فرتوت و فرسوده عمران شهرداری تبریز در اجرای پروژه های عمرانی به هیچ عنوان قابل قبول نیست واز شورای شهر می خواهم در خصوص عملکرد این سازمان تحقیق وتفحص نمایند .
عضو کمیسیون خدمات شهری با بیان اینکه دوران برده داری و رفتار رضاخانی با کارگران به سرآمده ، خاطرنشان ساخت : شهرداری تبریز هرچه زودتر تکلیف بیمه رانندگان استیجاری و تسهیلات بانکی کارگران را که مصوبه شورای شهر است روشن نماید .

 

دلیل عدم برخورد با فدراسیون متخلف فوتبال چیست؟ آیا منافع افرادی خاص در خطر است؟
این عضو شورای شهر تبریز در ادامه از عدم برخورد با خاطیان حوادث بازی تراکتور ونفت انتقاد کرد وگفت: سکوت معنی دار وزیر ورزش در خصوص حادثه ورزشگاه یادگار امام باعث شده کسانی که بانی این حادثه بودند امروزخود مدعی شوند که چرا با خاطیان برخورد نمی شود .
وی افزود: کسانی که به تراکتور خیانت کرده و مخالف ورزش آذربایجان هستند به دلیل سکوت مسوولان زبان باز کرده وخود را دلسوز تراکتور نشان می دهند .
شیری آذردر پایان خطاب به وزیر ورزش و جوانان گفت: آقای وزیر چرا با فدراسیون متخلف و سازمان لیگ باندباز برخورد نمی کنید ؟ نکند شما هم منافعی در این فدراسیون و لیگ باندباز دارید؟

جعفری

تبلیغات با بنرهای مختلف زیبایی شهر را از بین می برد

سردار محمد حسین جعفری در تذکر پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر با بیان اینکه در جلسه خصوصی اعضا پیشنهادات خوبی مطرح شد ابراز داشت: به نظر می رسد در خصوص پیگیری پیشنهادات بهتر است یک کارگروه ویژه از اعضا برای پیگیری آن پیشنهادات تشکیل شود تا اجرایی گردد.
وی در ادامه به بحث تبلیغات شهری اشاره نمود و تصریح کرد: در شرایطی که در شهر انواع بیلبوردها و تلویزیون های شهری وجود دارد تبلیغات با بنرهای مختلف زیبایی شهر را از بین می برد.
جعفری تاکید کرد: این شرایط زیبنده کلانشهر تبریز نیست و به نوعی شهر تبدیل به بنرآباد شده است و معلوم نیست چرا  زیباسازی اقدامی نمیکند تا این مشکل حل شود.

باغبان

تعیین برنامه زمان‌بندی در اجرای بزگترین پروژه عمرانی شهر تبریز

علی نوای‌باغبان، صبح امروز در صحن علنی شورای اسلامی شهر اظهار داشت: قطار شهری تبریز، بزرگترین پروژه عمرانی شهر تبریز است که تا کنون هزار میلیارد تومان برای برای تکمیل خط اول آن هزینه شده و همین مقدار اعتبار نیز نیاز است.
وی پیشرفت فیزیکی خط اول متروی تبریز را ۷۰ درصد عنوان کرد و افزود: به گفته شهردار تبریز، تخصیص ال‌سی خارجی به خط دوم، اختصاص ۲۵۰ میلیار تومان برای شتاب‌بخشی به اجرای پروژه در سال‌های ۹۴ و ۹۵ و خرید دو رام تا پایان سال چاری، از ثمرات مهم سفر رییس‌جمهور به شهر تبریز است.
باغبان ادامه داد: با این‌حال تعیین یک زمان‌بندی منسجم از سوی شهرداری و شورای اسلامی برای پیگیری این تمهیدات در دوسال آتی ضروری است.

احتشام حاجی پور

لزوم نقش‌آفرینی شوراهای فرادستی در حوزه های شهرستانی و استانی

دکتر احتشام حاجی‌پور، صبح امروز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز، گفت: همان‌طور که شورای شهر در انتخاب شهردار و نظارت بر تصمیمات شهر فعال است، شوراهای شهرستان و استان نیز باید در انتخاب فرمانداران و استانداران و همچنین نظارت بر اقدامات و تصمیم‌سازی‌ در محدوده‌های مورد نظر، فعال باشند.
وی ادامه داد: طبق قانون اساسی، شوراها از ارکان مهم تصمیم‌گیری در کشور هستند؛ این نقش و ظرفیت قانونی، باید به صورت عملی، فعال شود.
حاجی‌پور اضافه کرد: خوشبختانه تاکیدات استاندار محترم و اعلام آمادگی ایشان به فعال‌شدن شوراهای استانی، راهگشای این ساز و کار خواهد بود.
عضو شورای اسلامی شهر در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: میزبانی تبریز برای همایش‌ها و گردهمایی‌های مختلف نیازمند تقویت زیرساخت‌هایی از قبیل تسریع در احداث مرکز همایش‌ها و هتل است.
حاجی‌پور همچنین در سخنان آغازین خود، بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های استانی در ایجاد فرصت‌های پایدار اشتغال تاکید کرد.

شهین باهر

فضای خوب و پرنشاطی در عینالی بوجود آمده است

مهندس ایرج شهین باهر در تذکر پیش از دستور جلسه امروز  شورای اسلامی شهر تبریز با تقدیر از اقدامات مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون ابن علی گفت: روز جمعه همایش پیاده روی خانوادگی اعضای سازمان نظام مهندسی در عینالی برگزار شد و کارهای انجام گرفته در این تفرجگاه مورد استقبال مردم قرار گرفت.
شهین باهر با اشاره به فعالیت های گسترده در تمامی حوزه سازمان عون بن علی افزود: فعالیت کارکنان این سازمان در بخش های مختلف این تفرجگاه مشهود است و تغییرات روی داده در این تفرجگاه بعد از حضور مدیرعامل جدید محسوس می باشد.
وی افزود: با این حال تردد بیش از حد اتومبیل ها در عینالی علاوه بر اینکه با ایجاد آلودگی و دود بسیار شهروندان را آزار می دهد باعث از بین رفتن فضا می شود که در این خصوص باید تجدید نظر صورت گیرد.
ایرج شهین باهر در ادامه با اشاره به عدم وجود شفافیت در تعرفه عوارض گفت: یکی از وظایف اصلی شورای شهر شفاف سازی تعرفه عوارض محلی است.
وی ادامه داد: چطور عوارض ۳۰ میلیون تومانی در عرض ۲ سال ۶۰۰ میلیون تومان شده است؟ عوارض ۵۰ میلیونی در سال ۹۱ به مبلغ ۷۵۰ میلیون سیده است؟ اینها به چه منطقی اتفاق می افتد؟
باهر با بیان اینکه با روشهای کذایی بین مناطق رقابت برای کسب درآمد بیشتر اتفاق می افتد گفت: در پی کسب اطلاعات لازم هستم و در جلسه آینده مدیران متخلف را معرفی خواهم کرد.

حضرتی

مغازه های میلیاردی بازار به شکل دوره قاجار معامله می شود

دکتر اکرم حضرتی در تذکر پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر تبریز با تقدیر از رئیس شورا به دلیل برگزاری جلسه خصوصی بین اعضای شورا گفت: امیدوارم این جلسه دستاورد خوبی برای همه داشته باشد.
وی با اشاره به عملکرد شهردار منطقه ۹ گفت: محوطه سازی مناسبی که در این منطقه انجام شده است شایسته تقدیر است.
حضرتی جلسه هم اندیشی بین خانه هنرمندان تبریز و تهران را حرکتی مناسب دانست و تصریح کرد: در نتیجه این جلسه تعامل مناسبی بین هنرمندان تبریز و تهران اتفاق افتاد.
وی در ادامه به عدم بهره مندی بازنشستگان از خدمات رفاهی اشاره نمود و تاکید کرد: معمولا در سن بالا بیشتر به خدمات درمانی احتیاج است ولی ما این خدمات را به آنها نمی دهیم.
حضرتی با اشاره به مقاومت های موجود برای مدرن سازی شهر تبریز ادامه داد: هر چقدر تلاش میکنیم شهر را مدرن کنیم ولی چون از تکنولوژی های نو نمی توانیم بهره مند شویم شهر همانطور می ماند و نمی توان زیباسازی در آن بوجود آورد.
وی در پایان ابراز داشت: مغازه های میلیاردی بازار تبریز به شکل سنتی و همانند دوره قاجار انجام می شود و در نتیجه شهرداری به حقوق خود نمی رسد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :