بالاخره بعد از هفته مقاومت مدیرعامل تراکتورسازان برای حضور در برنامه زنده موج فوتبال دیشب اتفاقی رقم خورد تا همزمان با حضور عباسی در این برنامه برخی از سوالات هواداران و رسانه های مختلف در مورد ضعف های مشهود مدیریتی در تراکتور در مقابل دیدگان هزاران بیننده تلوزیونی صحبت به میا ن آید.

به گزارش تبریزمن، برنامه این هفته موج فوتبال از ساعت ۲۳:۴۵ با اجرای میلاد وطن پرست روی آنتن شبکه سهند رفت تا آخرین وضعیت فوتبال و فوتسال آذربایجان را بررسی کند.

در ابتدای برنامه این هفته بعد از صحبت های مجری جوان موج فوتبال گزارشی از عملکرد مدیریت و تیم فوتبال تراکتورسازی در فصل جدید پخش شد.

عباسی مدیرعامل تراکتورسازان به عنوان میهمان در این برنامه حضور یافته بود تا بعد از هفته ها جوابگوی هواداران میلیونی این تیم باشد.

مدیرعامل غیر بومی تراکتورسازان که این روزها بیشتر از هرکسی مورد انتقاد هواداران هست در مورد مشکلات تراکتورسازان در روزهای اخیر گفت: همه قبول دارند که خیلی از مسائل در برنامه ریزی ها و اجرا در اختیار ما نباشد، مثلا در اتمام لیگ قبلی قبل از رفتن تونی از وی خواستیم که برای آینده لیستی را که مد نظرشان بود برای ما ارائه دهند.

وی ادامه داد: تونی نظرش این بود که اگر قرار است من در تیم باشم که از لیست من استفاده کنید و اگر قرار باشد مربی جدیدی بیاید بهتر است از وی لیست بگیرید.

عباسی در مورد بحث ۸۰% تغییرات بازیکنان از فصل قبل تا به امروز گفت:  لیستی که تونی داده بود آمدن بعضی هایشان کمی مشکل بود، تهران مرکز بازیکنان بود و سعی کردیم اکثر نفراتی که تونی خواسته بود جذب کنیم ولی با توجه به اینکه شرایط حضور در تیم را نداشتند با باشگاه های آنها مذاکره کردیم ولی به جایی نرسیدیم.

وی افزود:تونی علاوه بر بازیکنان جدید که خواسته بود خیلی از بازیکنان فصل قبلی همچون آندو و ادینهو نیز در لیست تونی بودند. قرار شد هر کدام از بازیکنان را که نتوانستیم به تبریز بیاوریم اجازه دهیم تا آقای تونی سه نفر بازیکن خارجی را جذب کنند.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی بیان کرد: با خیلی از بازیکنانی که در لیست تونی بودند صحبت کردیم ولی هرکدام بنا به دلایلی نیامدند.حتی با مجیدی هم صحبت کردیم ولی گفت من استقلالی هستم و نمی توانم بیایم. متاسفانه لیستی که تونی داده بود اکثرا ملی پوش بودند و متاسفانه بودجه این امکان را نمیداد که میلیاردها تومن پول هزینه آن بازیکنان کنیم.

وی تصریح کرد: تونی از پرتغال لیست دومی ارائه کرد که بجای لیست اول از این بازیکنان استفاده کنیم. ار لیست دوم تونی اکثر بازیکنان در ترکیب امسال تراکتوری ها هستند و فقط آندو و ادیهو نیستند که اجازه دادیم خودش گزینه خوب خارجی بجای این دو بازیکن بیاورد. تونی گفت در هر پست دو نفر میخواهم که بجای بازیکنانی که در لیست بودند و نتوانستیم جذب کنیم. قطعا نفرات جدید را با نظر خود تونی جذب کردیم.

عباسی در ادامه گفت: آیان رمزی را خود تونی انتخاب کرد و قرار شد بجای ادینهو هم وی بازیکن انتخاب کند که با نظر شخص تونی حمزه یونس جذب شد. تنها بازیکنی که بدون اجازه تونی به تیم اضافه کردیم اخباری بود که بخاطر سرباز بودن از سوی ما جذب شد.

وی اظهار داشت: قرارداد های بازیکنان خارجی را بعد از پیش قرارداد در هیات مدیره مطرح میکردیم تا در صورت رضایت جذب تیم شود.ما به هیچ مدیر برنامه ای از طرف باشگاه سهمی ندادیم و گفته بودیم که با خود بازیکن طرف هستند.

عباسی عنوان کرد: زمانی که تونی به ایران آمد حدود ۲۸ روزی طول کشید و وی گفته بود تا زمانیکه تیم مد نظر من محقق نشود قراردادی نمیبندم و زمان خواسته بودند تا تیم مورد نظرشان را جمع کنند.شکایت ایشان هم قبل از این ماجرا بود ولی ما بدهی فصل قبل را که مبلغ کمی بود پرداخت کرده بودیم ولی نمیدانستیم تونی از سه سال قبل بدهی بزرگی از باشگاه داشته است.

عباسی در مورد اینکه چرا خبر از بدهی باشگاه به تونی نداشت نیز گفت: باشگاه مشکلات زیادی داشت و ما نمیدانستیم این ۲۴۰ هزار دلار بدهی از زمان آقای جعفری به تونی پرداخت نشده است. حاضرم تا صبح در برنامه زنده حضور داشته باشم و به هواداران جواب دهم در مورد مشکلات تا همه بدانند که در باشگاه شفاف سازی داریم.

وی گفت: ما بهترین پرداخت های مالی را در فصل جاری داشته ایم. تراکتور تیم گرانی در لیگ هست که هزینه های زیادی دارد.

عباسی حضور آندو با قیمت سه میلیارد را مربوط به بودجه ندانست و گفت: در تیم های نظامی سقف قرارداد داریم و نمیتوانیم به بازیکنی سه میلیارد بدهیم و مجبوریم از مبلغ خاصی پائین تر به بازیکنان دهیم. حتی در فصل قبل هم برای جذب بازیکنان گران قیمت تلاش کردیم و از نیروهای مسلح مجوزهای خاصی گرفتیم تا توانستیم آن مبالغ را پرداخت کنیم.

وی در خصوص تغییرات اسکلت تیم اظهار داشت:  ما نسبت به سال قبل ۱۴ بازیکن را نگه داشته ایم که بعضی هایشان سرباز بوده اند و بعضی غیر سرباز هستند.

مدیرعامل تراکتورسازی در مورد بومی زدایی از تیم و شروط عجیبش برای گردانی و کامدار هم گفت: این حرف ها وقتی قابل قبول است که درست باشد، قرار نیست هر بازیکن هر حرفی که زد صحیح باشد. قرار بود باشگاه استخوان بندی اش درست باشد و تیمی میخواهیم که همیشه مطمئن باشیم که در صدر جدول هست که این موضوع زمان بر است.

عباسی در مورد گردانی هم گفت: از گردانی خواستم که مستقیم با تونی صحبت نکند ولی وی با تونی مستقیم صحبت کرد و تونی گفته بود که در لیست من نیستی، به گردانی گفتیم که اگر میخواهی به باشگاه دیگری بروی باید با قاعده سازمان لیگ رفتار کنید و هر تیمی که شما را بخواهد باید به ما درخواست بدهد، به گردانی گفتم تحمل کن شاید تونی را راضی کنیم، بعد از آن تسویه گرفت و به تیم دیگری رفت.

 عباسی طلب مطالبات از مدیریت رو کیفر خواست دانست و گفت چرا از سپاهان رسانه ها حمایت میکنند ولی در تبریز اینطوری نیست و همه دارند به تیم فشار می آورند.

در ادامه برنامه مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در مقابل سوالات کارشناس رسانه ای برنامه هیچ جوابی نداده و گفت آقای فلانی همیشه با این روند میخواهد تیم را تخریب کند و هیچ وقت قانع نمیشود و من هم اگر بخواهم جواب وی را بدهم باید تا ۶ صبح اینجا باشیم و حتی خود مجری را مورد تهمت قرار داده و گفت دارید با سوال های خاص نسبت به ما جبهه گیری میکنید.

عباسی در مورد عدم حمایت مالی هیات مدیره از وی و تیم نیز گفت: این مشکلات همه جا وجود دارد و نمیتوان گفت که چه کسی کم کاری کرده و قطعا کم کاری ای از طرف حامیان ما نبوده، وقتی باشگاهی وارد بحران میشود مربوط به همان سال نیست و به سالهای قبلی هم ربط دارد.مثلا همین امسال از سال قبل بازیکنان از باشگاه طلب دارند.

وی از بدهی ۱٫۷ میلیاردی به اداره مالیات خبر داد که به سالهای قبل تیم ربط دارد که باعث شده ۱۷ حساب ما بسته شود.

عباسی در ادامه صحبت های خود اظهار داشت: دوستانی که راحت از ما هی سوال میپرسند جواب دهند که اولویت پرداخت ها را چه کسی تعیین میکند و اگر من بدهی های قبلی ار پرداخت نکنم در همین تبریز به ما چه میگویند.

وی گفت: ما در سال ۹۲ حدود دو میلیارد از یکی از بانک ها تسهیلات گرفته ایم و بالغ بر هشت میلیارد به بازیکنان خارجی پرداخت شده است.

عباسی ادامه داد: اگر قرار باشد هجمه ای روی مدیریت باشد اصلا قبول نخواهم کرد چرا که من جانم را برای تراکتور گذاشته ام! و هیچ کس مثل سال قبل من در کنار تیم حضور نداشته و نمیتوانید مدیرعاملی را پیدا کنید که اینقدر در کنار تیم باشد ولی این روزها من دنبال پول هستم و نمیتوانم همیشه سر تمرین هاو تبریز حضور داشته باشم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :