به گزارش تبریزمن، جلسه صبح امروز شورای اسلامی شهر تبریز با حضور ۱۸ نفر از اعضا و در غیبت شهرام دبیری، المیرا خاماچی، سعید حاجی زاده و جواد ششگلانی، به ریاست اسماعیل چمنی در عمارت شهرداری تبریز برگزار شد. در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز با حضور دکتر صومی وضعیت بهداشت و درمان تبریز بررسی شد.

صومیدکتر صومی در این جلسه با بیان اینکه سرانه بهداشتی شهر تا پایان سال دو برابر خواهد شد ابراز داشت: در مورد ساخت بیمارستان بین المللی استاندارد ۱۵۰۰ تخت خوابی خواستار کمک اعضای شورای شهر هستیم.

وی تاکید کرد: اگر بتوانیم از محل تغییر کاربری زمین هایی که در اختیار علوم پزشکی است ۷۰ درصد هزینه های ساخت این بیمارستان را تامین کنیم ۳۰ درصد آن را دولت پرداخت خواهد کرد.

در ادامه این جلسه لایحه شهرداری مبنی بر اعطای تخفیف عوارض تغییر کاربری به میزان ۱۰ درصد به علوم پزشکی مطرح گردید. مخالفان طرح مشخص نبودن مبلغ مشخص این هبه، مشخص نبودن اجرای این پروژه و مشخص نبودن تاثیر این تغییر کاربری ها در توسعه شهری و طرح تفصیلی را دلیل مخالفت خود اعلام نمودند.

موافقان طرح اعتقاد داشتند نبود بیمارستان استاندارد در شهر و نیاز به تخت بیشتر در زمان وقوع زلزله در تبریز را دلیل موافقت خود اعلام کردند.

در پایان اعضای شورا به لایحه شهرداری رای موافق ندادند و بر اساس پیشنهاد دکتر مدبر عضو شورای شهر مصوب گردید کمیته ای با حضور اعضای شورا، نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری تشکیل و لایحه بررسی گردیده و تا یک ماه آینده مجددا در صحن شورا مطرح گردد.

چمنیچمنی: احیای دریاچه ارومیه یک مسئله انسانی است

دکتر اسماعیل چمنی در ابتدای جلسه امروز شورای شهر با تبریک مناسبت های هفته با اشاره به حضور ریاست محترم جمهوری در تبریز گفت: از تمام مردم درخواست می کنم با حضور خود در مراسم استقبال از ایشان موجبات تحقق درخواست ها را ایجاد کنند.

نایب رئیس شورای شهر تبریز تاکید کرد: در حوزه حمل و نقل عمومی مخصوصا در خصوص خرید اتوبوس و تعیین تکلیف بودجه ویژه برای مترو باید از رئیس جمهور درخواست کمک کنیم.

دکتر چمنی با بیان اینکه احیای دریاچه ارومیه یکی از شعارهای دکتر روحانی در زمان انتخابات بود افزود: احیای دریاچه ارومیه یک مسئله انسانی است و خودشان قول دادند که در جهت احیای آن اقدام کنند و این را باید ما پیگیر باشیم.

وی در ادامه به نیاز اساسی استان در جهت حفظ منابع طبیعی منطقه اشاره نمود و تصریح کرد: نیازمند ایجاد صنایع تبدیلی در صنعت مس می باشیم و این باعث می شود که مشکل اشتغال در استان حل شود.

دکتر چمنی گفت: راههای استان وضعیت مناسبی ندارند مخصوصا جاده تبریز اهر که باید مشکلش حل شود.وی در پایان تاکید کرد: ایجاد فرهنگستان زبان و ادب ترکی که وعده انتخاباتی بود امیدواریم در این سفر محقق شود.

 چمنی ادامه داد:  در خصوص مصوبه ای که اعضای شورا در صورت کاندیدا شدن برای مجلس باید استعفا بدهند طی نامه ای به رئیس جمهور اعتراض کنیم.

جعفریجعفری: کجاست فریاد رس تراکتور/تبریز جایگاه خود را در صنایع مادر از دست داده است

محمد حسین جعفری در تذکر پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر با بیان اینکه شکست تراکتور به این صورت باعث شکسته شدن دل هواداران شده است ابراز داشت: “کجاست فریاد رس تراکتور”

وی ادامه داد: متاسفانه هنوز فردی علت این اتفاقات را اعلام نکرده است، چه درباره وضعیت داوری و چه درباره مسائل حاشیه ای پیرامون تیم که وضعیت را به اینجا رساند و در این مورد انتظار اول از مدیریت باشگاه بوده تا صحبت کنند.

جعفری با خیرمقدم به رئیس جمهور تاکید کرد: استان و شهر تبریز در صنایع مادر در چند دهه اخیر جایگاه خود را از دست داده است.

این عضو شورای شهر به موانع کارآفرینی و سرمایه گذاری اشاره و تصریح کرد: با برطرف کردن این مسائل می توان بسیاری از مشکلات را حل نمود.

وی با اشاره به عدم پرداخت بودجه احداث و تکمیل باغ موزه دفاع مقدس گفت: متاسفانه از ابتدای سال ریالی برای این منظور پرداخت نشده است.

جعفری در پایان به انتخابات ابتکاری در قراملک اشاره و تصریح کرد: در بازدیدی که از این اقدام داشتم مردم به صورت منظم در این انتخابات شرکت کردند و از ۱۵ نفر کاندیدا ۸ نفر برای پیگری مشکلات محله برگزیده شدند که این اقدام بسیار ارزشمند است، قراملک بیش از ۲۵۰۰ نفر جمعیت دارد.

درسخواندرسخوان: انسان در فضای آزادی می تواند پیشرفت کند

رسول درسخوان در نطق پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر تبریز با تبریک روز روابط عمومی گفت: امیدوارم دولت در زمینه اطلاع رسانی فعالیت های بهتری داشته باشد.

وی با انتقاد از فیلترینگ گسترده گفت: من با فیلترینگ مخالف نیستم ولی متاسفانه این بحث بیشتر به سمت سایت های پژوهشی حرکت می کند، در طول یک هفته گذشته نتوانستم فیلم زلزله نپال را پیدا کنم، فیلم زلزله نپال نه اخلاقی است و نه امنیتی که فیلتر شود.

عضو هیئت رئیسه شورای الامی شهر تبریز با اشاره به جایگاه پرواز در کشور تصریح کرد: فرودگاه تبریز نه تنها بین المللی نیست بلکه در جایگاه ملی افت داشته است.

درسخوان با تاکید بر اینکه بسته بودن فضای سیاسی و فرهنگی عمده ترین مسئله در عقب ماندن تبریز می باشد تصریح کرد: انسان در فضای آزادی می تواند پیشرفت کند.

وی زیرساخت های فرهنگی و سیاسی را ضعیف دانست و تصریح کرد: افرادی که از هر دو طیف اصولگرا و اصلاح طلب به قدرت می رسند انسانهای کم توان از جهت فکر هستند که سواد پایین دارند و این افراد نمی توانند باعث تحول گردند.

دکتر درسخوان در ادامه با بیان اینکه در عزل و نصب هیچ شهرداری نقش نداشته ام و معتقدیم دوره برده داری تمام شده است با معرفی پروژه های منتخب از مناطق ده گانه از تمام زحمات کارکنان آن تقدیر نمود.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تبریز در ادامه به سفر دکتر روحانه به تبریز اشاره نمود و ابراز داشت: دکتر روحانی را به دلیل اینکه هم حوزه دیده و هم دانشگاهی است را مورد احترام می دانم. وی ادامه داد: در خصوص فرهنگستان زبان و ادب ترکی که وعده ایشان بوده درخواست می کنیم سریعا اجرا شود.

درسخوان با تاکید بر شباهت میان دریاچه وان و ارومیه تصریح کرد: با بررسی وضعیت دو دریاچه می توان به نقش مدیریت در حفظ و یا نابودی یک دریاچه پی برد چون این دو دریاچه به یکدیگر شباهت دارند و اگر نقش عوامل محیطی و طبیعی در خشک شدن یکی از آنها تاثیر داشته در دیگری نیز باید همان اتفاق می افتاد.

امیرحقیانامیرحقیان : به منظور اجحاف نشدن حق مردم قیمت گذاری املاک باید توسط کارشناسان رسمی قوه قضائیه انجام شود

امیرحقیان صبح امروز در جلسه شورا  ضمن تذکر به انجام مصوبه شورا مبنی بر فعالیت‌های املاک  تعدادی از مناطق از شهرداری کلانشهر تبریز به غیر از مصوبه  خواستار انجام دقیق و کامل مصوبه شورا مبنی بر تععین ارزش ملکی توسط کارشناسان ماده ۱۸۷ دادگستری شد این موضوع که از سال ۹۴ طبق مصوبه شورای  مبنی بر قیمت گذاری تمامی املاک  تملک شده  باید توسط کارشناسان رسمی قوه قضائیه انجام شود تصویب وتوسط شهرداری کلانشهر تبریز به صحنه اجرا در آمده است  .

بابایی اقدمرییس کمیسیون تحقیق و نظارت شورای اسلامی شهر تبریز: ۵۰ درصد سطح شهر، پوشش فاضلابی ندارد

رییس کمیسیون تحقیق و نظارت شورای اسلامی شهر تبریز گفت: ۵۰ درصد سطح شهر پوشش فاضلابی ندارد و این امر به گفته مدیران استانی، نیازمند ۵۰۰ میلیارد تومان است .

فریدون بابایی‌اقدم در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: سفر رییس‌جمهور محترم می‌تواند فرصت ارزنده‌ای برای رفع این معضل قدیمی باشد .

عضو شورای اسلامی شهر، ایجاد تحول در بافت‌های ناکارآمد و حاشیه‌‌نشین، حوزه بهداشت و درمان، حوزه حمل و‌نقل عمومی و به خصوص مترو را از دیگر موضوعات لازم برای طرح در جریان سفر استانی دکتر روحانی عنوان کرد

بابایی‌اقدم با بیان این‌که در حوزه صنعت وضعیت طاقت‌فرسات، گفت: ۸۰ درصد ملاقات‌های مردمی اعضای شورا به موضوع درخواست‌های اشتغال اختصاص دارد .

وی همچنین در سخنان آغازین خود، روز روابط‌ عمومی را به تمامی مجموعه‌هایی که بی‌غرض و مرض در ارتباط با مجموعه‌های ذی‌ربط خود فعالیت می کنند، تبریک گفت.

حضرتیرییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز: نقش روابط‌عمومی، در ساختار خدمتگزاری حساس و تاثیرگذار است

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز، با گرامیداشت روز روابط‌عمومی و ارتباطات، نقش این مجموعه را در ساختار شهرداری و شورای اسلامی شهر، حساس و ارزشمند خواند.

اکرم حضرتی، صبح امروز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: روابط‌عمومی در هر سازمان خدمت‌رسان، اساسی‌ترین نقش را در ارتباط با شهروندان ایفا می‌کند و این نقش، به خصوص در حوزه مدیریت شهری، موثرتر و حساس‌تر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم فعالیت کارگران مطابق قرارداد منعقده خود، تاکید کرد و گفت: فعالیت کارگران در حیطه تخصصی خود، مانع از بروز اتفاقات ناگوار خواهد شد.

حضرتی اهتمام شهرداری تبریز در برگزاری جشنواره خلاقیت در هنرهای اسلامی در تبریز را ارزشمند خواند و افزود: با این اقدام تبریز به عنوان پایتخت نگارگری جهان اسلام مطرح شده و به این ترتیب، نقش بین‌المللی آن برجسته‌تر شده است.

باغبانعضو کمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر تبریز: اجرای مطالبات‌عمرانی و پروژه‌های شهری، نیازمند ورود دولت است

علیرضا نوای باغبان، صبح امروز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: آبدار کردن مهرانه‌رود، نوسازی بافت فرسوده و اجرای طرح تبادل امام‌علی (ع)، پروژه‌هایی هستند که در سفرهای قبلی دولت به استان، مطرح شده‌اند و در سفر پیش‌رو نیز باید مورد پیگیری قرار گیرند.

وی با بیان این که امروز اتوبان شهید کسایی، از شریان‌های داخل شهری به شمار می‌رود و عملا کارکرد برون‌شهری خود را از دست داده است؛ اظهار داشت: برای رفع این محدودیت، اجرای اتوبان جنوبی ضروری است؛ البته این امر، خارج از توان شهری بوده و نیازمند همت دولت است.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز، با تاکید بر این که وجود ۲۵۰۰ هکتار بافت فرسوده و ۴۰۰ هزار حاشیه‌نشین ناهنجاری‌ی است که باید به دولت بازگو شود، اظهار داشت: متاسفانه وام بافت فرسوده، سه سال است که دیگر اعطا نمی‌شود و به همین خاطر، هزاران پرونده برای اخذ وام، در نوبت شروع عملیات اجرایی منتظر مانده‌اند.

نوای‌باغبان متذکر شد: تزریق‌های مالی لازم برای رفع این وضعیت،  تنها از شهرداری ساخته نبوده و نیازمند ورود دولت است.

وی با بیان این که دولت و شهرداری، هر یک، ۵۰ درصد از اجرای پروژه قطار شهری را عهده‌دار هستند، اظهار داشت: ۴۰ درصد باقی‌مانده از خط یک قطار شهری، نیازمند هزار میلیارد تومان اعتبار بوده و رفع آن، در گرو همت ویژه دولت است.

باغبان همچنین با اشاره به رد بخش‌هایی از لایجه تعرفه عوارض محلی توسط فرمانداری تبریز گفت: تعرفه عوارض محلی که ملاک رفتار و عمل شهرداری و شهروندان، است، در وضعیت بلاتکلیفی است.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: شورا و شهرداری باید مشخص کنند که با توجه به باطل‌شدن  ۱۲ بند از تعرفه عوارض محلی توسط فرمانداری، ملاک عمل در این موضوع چیست؟

ایرج شهین باهرشهین باهر: بایکوت زمینه‌های سرمایه‌گذاری شهرداری تبریز/ بررسی غیرمستمع مسائل مربوط به جذب سرمایه‌گذار

ایرج شهین‌باهر در جلسه علنی ظهر امروز شورای شهر تبریز با اشاره به بازدید اخیرش از عملیات ساخت هتل مجتمع «لاله پارک» اظهار داشت: هتل مجتمع تجاری لاله پارک توسط سرمایه‌گذار واقعی در حال ساخت است و این هتل جدا مورد نیاز شهر بوده است اما متاسفانه در شورای چهارم اتفاق در خور دیگری در مورد جذب سرمایه‌گذار نیفتاده است. متاسفانه دیگر سرمایه‌گذارانی مانند سرمایه‌گذار «لاله پارک» پای کار نیامده‌اند.

رئیس کمیسیون عمران با تاکید بر اینکه در ماه گذشته هم یادآوری کرده بودم که شورای چهارم در زمینه جذب سرمایه‌گذار واقعی کاری انجام نداده است، گفت: پرسش مطرح شده این است که چه اتفاقی در جریان پروژه‌های مشارکتی افتاده است که دیگر سرمایه‌گذاری نظیر سرمایه‌گذار لاله پارک به تبریز نیامده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی با انتقاد از این موضوع که زمین‌ها و امکانات شهر تبریز در سال‌های اخیر در اختیار افرادی گذاشته شده است که نتوانسته‌اند سرمایه‌گذاری کنند و گاهی خودشان به دنبال سرمایه‌گذار بوده‌اند، گفت: سرمایه‌گذاری در شهرداری تبریز بایکوت شده است؛ برای مثال فازهایی از خاوران و یا استخر پارک آبی تبریز نزدیک ۵ سال است که بر روی زمین مانده است و با این حساب تنها کاری که انجام شده است تغییر نام‌ها و اسناد بوده است.

نجفیشهردار تبریز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز؛ نیازها و ضرورت‌های شهر در جریان سفر رییس جمهور مطرح و پیگیری می‌شود

صادق نجفی صبح امروز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز با بیان این مطلب به اهم پروژه های شهری مطرح در تعامل شهرداری با دولت اشاره کرد و افزود: در گذشته، دولت، حدود ۶۰۰ میلیارد تومان و شهرداری تبریز نیز تا سال ۹۲، حدود ۲۱۷ میلیارد تومان برای پروژه قطار شهری محقق ساخته است که این رقم، کمتر از ۴۰ درصد رقم تعهد شهرداری در قبال مترو بوده است؛ این در صورتی است که تنها در سال گذشته، ۴۴۰ میلیارد تومان بعلاوه اوراق مشارکت تزریق پروژه قطار شهری شده است.

دکتر نجفی با تاکید بر این که در صدد جبران این تفاوت هستیم، اظهار داشت: در این راستا از معاون اول رییس جمهور و همچنین معاون برنامه ریزی رییس جمهور، در خواست کردیم که دولت تسهیلاتی را در تامین چهار رام  مورد نیاز، ارایه دهد که این موضوع مورد موافقت واقع شده و در جریان سفر رییس‌جمهور محترم نهایی خواهد شد.

وی، تجهیز و توسعه ناوگان اتوبوس رانی و تاکسی رانی را با تسهیلات ارزان قیمت و  درصد مناسب، از دیگر موضوعات مطرح در جریان سفر دکتر روحانی به تبریز عنوان کرد.

شهردار تبریز ادامه داد: دولت، در مورد پروژه های شهری، برنامه خاصی ندارد اما با این حال، در صحبت هایی که با وزیر محترم مسکن و شهرسازی و معاون اجریی رییس‌جمهور داشتیم، موفق شدیم در جذب تسهیلات و امکاناتی برای احیای بافت فرسوده و رفع حاشیه نشینی پیشرفت هایی داشته باشیم؛ خوشبختانه وزیر محترم مسکن و شهرسازی، شخصا در این مورد موافقت خود را اعلام کرده است.

دکتر نجفی با اشاره به روند حرکت های سرمایه گذاری در شهرداری تبریز گفت: به هیچ عنوان قصد زیر سوال بردن گذشته را نداریم اما لازم است تا تحلیل دقیق و واقع بینانه ای را از روند مباحث سرمایه گذاری در گذشته و امروز، به اعضای شورای اسلامی شهر ارایه دهیم.

وی همچنین گفت: خود را موظف به پاسخ گویی به مکاتبات اعضای شورای اسلامی شهر می دانیم و تذکرات هفتگی اعضا را تا رسیدن به نتیجه نهایی پیگیری می کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :