همایش امروز اصلاح طلبان تبریز که باحضور دکتر عارف برگزار شد حواشی مختلفی داشت.

به گزارش تبریزمن، محمدرضا عارف با حضور در تبریز مورد استقبال بی سابقه شهروندان، دانشجویان و هواداران اصلاح طلب قرار گرفت که در آن تعدادی از مدیران و چهره های شناخته شده آذربایجان شرقی در دوران اصلاحات حضور داشتند.

اعضای لیست امید در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر در همایش اصلاح طلبان تبریز که در آن محمدرضا عارف هم حضور داشت طی اظهاراتی کوتاه به ابراز احساسات خیل عظیمی از هواداران خود پاسخ گفتند که جملات کلیدی آنها بدین شرح می باشد:

√ زهرا ساعی: ما آمده ایم تا اصلاحات را بر اساس اصول واقعی در جاده اعتدال به سرانجام رسانیم.

√ میرعلی اصغر الموسوی:هیچ وقت مردم دیکته نویس نمی خواهیم مردم ما باید انشا نویس باشند.

√ شهاب الدین بیمقدار:(به ترکی) من ستارخان اوغلویام، اصلاح طلبم و قول ورمیشم تورکی دیلی مدرسه لرده درس دیییله.

nejati (13 of 34)

√ عباس عباس زاده:تبریز، شهر اولین ها را به شهر بهترین ها تبدیل  خواهیم کرد، ما خواستار تعامل با دنیا هستیم و نه تقابل…ما امنیت می خواهیم اما امنیتی شدن دریاچه ارومیه، زبان مادری و امثال آن ها را نمی خواهیم!

در این لحظات بود که تعداد بیش از هزار نفری حاضرین در تالار چیچک به شادمانی پرداخته و شعارهای مختلفی را سر دادند که برخی از آنها از این قرار بود:

صل علی محمد، یار خاتمی آمد/ آذربایجان بیر کلام، لیست امید والسلام/ عارف دوستت داریم واویلا

و در دست نوشته ها: دوباره تکرار خواهیم کرد!

همچنین طبق مشاهدات خبرنگار تبریزمن، ازدحام شهروندان تا حدی بود که تعداد بسیار کثیری از مردم از راهیابی به داخل تالار و محل سخنرانی دکتر عارف بازماندند.

نکته قابل توجه دیگر، حضور دکتر عارف در محل همایش اصلاح طلبان آن هم بدون اسکورت و محافظ بود.

نمایندگان دوره قبل، نخواستند مشکلات مردم را حل نمایند و یا نتوانستند!

رییس شورای اصلاح طلبان آذربایجان شرقی در ادامه این همایش از اهمیت تبریز و آذربایجان در تاریخ معاصر ایران سخن به میان آورد و گفت:صد سال پیش، ایران را استبداد و ظلم فرا گرفته بود و دموکراسی و مشروطیت پایمال می شد که ستارخان به عنوان سردار ملی، بیرق آزادیخواهی را به دست گرفت و قانونگرایی را به مردم کشورمان هدیه داد و اینک پس از گذشت چندین سال، ما به عنوان فرزندان آنها به صحنه آمده ایم تا با معرفی اعضای لیست امید در جهت تعمیق و نهادینه کردن دموکراسی و اجرای وظایف نمایندگی مردم، رفاه و آرامش را به هموطنانمان ارمغان نماییم.

سعید پورشریفی افزود:در دوره قبل، نمایندگان مجلس شورای اسلامی نخواستند و یا نتوانستند مشکلات اصلی کشور را حل و فصل نمایند و لذا در دوره جدید باید تغییر ایران با صدایی رساتر از گذشته به گوش همه برسد.

وی با ذکر این نکته که آزموده را آزمودن خطاست تاکید کرد:با رای شهروندان تبریزی به اعضای لیست امید، فراکسیون اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی تکمیل تر خواهد شد تا در کنار دولت به آبادانی وطن اقدام گردد.

خبرنگار: شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :