با حضور گسترده اقشار جامعه در حوزه های رای گیری از ساعت های اولیه پیش بینی می شود انتخابات پرشوری را شاهد باشیم.

تبریزمن، سرویس سیاسی: درب حوزه های رای گیری از ساعت ۸ صبح امروز طبق اطلاع قبلی باز شد و در همان ساعت های اولیه رای گیری با حضور گسترده مردم همراه بود که می شد این شور و اشتیاق را به چشم دید.

صندوق های رای گیری به گونه ای بودند که صندوق قرمز رنگ برای انتخابات مجلس خبرگان و صندوق آبی رنگ برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته شده است.

با وجود صحبتهای روز گذشته فرماندار شهرستان تبریز مبنی بر اینکه پیرامون حوزه های رای گیری باید از تبلیغات پاکسازی شود، متاسفانه در برخی حوزه ها همچنان تبلیغات باقی مانده است.

با حضور گسترده اقشار جامعه در حوزه های رای گیری از ساعتهای اولیه پیش بینی می شود انتخابات پرشوری را شاهد باشیم.

photo_2016-02-26_11-28-49

حضور گسترده جوانان از هر طیفی در ساعات اولیه پای صندوق های رای نشان از اهمیت بالای این موضوع است که علاوه بر حضور پیرمردها و پیرزن ها جوانان نیز در این انتخابات شرکت می کنند.

photo_2016-02-26_11-28-33

کابین هایی در حوزه های رای گیری برای اولین بار در تبریز نصب شده است که این کابین امنیت و سلامت رای گیری را بالا میبرد که متاسفانه در بعضی حوزه ها به علت عدم آگاهی کافی استفاده درستی از آن نمی شود.

photo_2016-02-26_11-28-41

در بعضی از حوزه های اخذ رای تفکیک جنسیتی انجام شده است که آقایان و خانم ها محل اخذ رایشان باهم دیگر جدا می باشد و در بعضی حوزه ها مختلط می باشد.

در حوزه های اخذ رای بعضی مناطق دستگاه جدیدی در سیستم رای گیری آمده است که این دستگاه کارت های ملی هوشمند را اسکن کرده و اطلاعات فرد رای دهنده در آن ثبت می شود و دیگر نیازی به استفاده از رایانه نیست.

photo_2016-02-26_11-13-06

photo_2016-02-26_11-13-14

سلفی بازها در محلهای اخذ رای نیز دست از گرفتن عکس سلفی برنمیدارند و میخواهند از حضورشان در پای صندوق های رای عکسی به یادگار داشته باشند.

با تمام شدن زمان تبلیغات متاسفانه بازهم دیده می شود بعضی از کاندیداها دست از تبلیغات برنداشته و در شبکه های مجازی همچنان به تبلیغ کاندیدای مورد نظر می پردازند و طبق سوالی که خبرنگار تبریزمن در نشست خبری فرماندار تبریز از دکتر شهرتی فر پرسید که آیا تبلیغات در فضای مجازی بعد از پایان شدن زمان تبلیغات گفت: تبلیغات در فضای مجازی و حقیقی فرقی باهم ندارند و این عمل تخلف محسوب می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :