به گزارش تبریزمن، سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در نشست تخصصی هیات تیراندازی با کمان استان گفت : از ظرفیت ها و استعدادهای تیراندازی آذربایجانشرقی در المپیک ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ استفاده بهینه باید شود.

وی افزود : تیراندازی با کمان آذربایجانشرقی ظرفیت خود را در کسب برتر کشوری در بین هیاتهای کشوری نشان داده و و ورزشکاران سازمان یافته خود را از ۶۴ نفر در ۴ سال پیش به ۳۸۹ نفر افزایش داده است و نسبت به سال ۹۲ نیز ۱۱ درصد افزایش یافته است.

اسبقیان در ادامه بیان داشت : برنامه ریزی و اهداف ترسیم شده برای تیراندازی با کمان مناسب و حرکتهای مناسب و قابل دفاع بوده و همانندقهرمانان بزرگی همچون میلاد وزیری که در المپیک لندن حضور داشت تربیت و از صادق اشرفی و و قهرمانان بانوان حمایت کرد و باید با استعدادیابی و راه اندازی کمیته استعدادیابی قهرمانان جدیدی را شناسایی کرد.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در ادامه تصریح کرد : ورزش شهرستانها نقش تعیین کننده در جایگاه وزش آذربایجانشرقی را در کشور داردو شهرستانها در تیم اجرایی ورزش و جوانان نقش اساسی دارند و اجرای طرح استعدادیابی تیراندازی با کمان در شهرستانها خصوصا در مراغه نوید روزهای پرفروغی را به این رشته در کشور می دهد.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی افزود : ورزش شهرستانها با توجه به توانمندی و وجود زیر ساختارهای مناسب توانایی برگزاری رقابتهای استانی و حتی کشوری را دارد  و در حال حاضر تیراندازی با کمان در ۱۷ شهرستان و بخش فعال بوده که در سال ۱۳۹۴ نیز ۴ هیات به این هیاتها افزوده خواهدشد.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در ادامه اظهار داشت : از سال ۸۹ در تیراندازی استان ۱۵ ورزشکار به اردو های تیم ملی دعوت شده اند و بیش از ۳۰ مدال در رده های مختلف کسب شده است.

اسبقیان در ادامه افزود : با برنامه ریزی مدون و حمایتهای اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در سطح استان و شهر تبریز تعداد پایگاههای تیراندازی با کمان را با همکاری ارگانها و دستگاههای علاقمند را افزایش داده ایم.

 مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در این نشست بر تاسیس سایت تخصصی تیراندازی با کمان در رشته های مختلف ، جایگزین کردن ورزش سنتی به ورزش علمی و آکادمیک و افزایش توان علمی مربیان ، توجه به تاکید و از برنامه های مهم دیگر اداره کل ورزش و جوانان در رشته تیراندازی با کمان برشمرد.

در این نشست اکبر فرج الهی معاون امور ورزشی و محمد علی اسفندی رییس هیات تیراندازی با کمان گزارشی از وضعیت هیات ارائه کردند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :