به گزارش تبریزمن، جلسه امروز (یکشنبه) شورای شهر تبریز با تذکرات برخی اعضا و بررسی لوایح برگشتی کمیسیون برنامه و بودجه برگزار شد که بهروز خاماچی، تنها غائب این جلسه بود.

دبیریشهرام دبیری: امیدوارم تعامل و همکاری شهرداری و شورا ادامه یابد

دکتر دبیری در ابتدای جلسه امروز شورای شهر با تبریک سالروز ولادت حضرت علی(ع) و روز معلم گفت: اعضای شورای شهر عمدتا در آموزش پرورش و دانشگاه ها تدریس می کنند و به نوعی معلم محسوب می شوند که به همه آنها این روز را تبریک عرض می کنم.تلاش می کنیم حداکثر حمایت از این قشر را داشته باشیم و به صورت منطقی مشکلاتشان را حل نماییم.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با تبریک روز شورا ابراز داشت: خوشبختانه امروز بین شورا و شهرداری تعامل وجود دارد و امیدوارم این تعامل ادامه یابد.

چمنی

چمنی: حل مشکلات ۹۰ درصد مراجعان به شورا از حیطه اختیار شورا خارج است

دکتر اسماعیل چمنی سخنران پیش از دستور این هفته شورای اسلامی شهر تبریز بود که وی در این سخنرانی جذب گردشگران خارجی و داخلی را مهمترین مسئله برای توسعه تبریز دانست.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به حجم بالای مراجعان به شورای شهر تبریز گفت: حل مشکلات و مسائل ۹۰ درصد مراجعه کنندگان به شورای شهر تبریز از حیطه اختیارات شورای اسلامی شهر تبریز خارج است که این مسائل باعث نارضایتی شهروندان از شورا می شود.

وی با تاکید بر اینکه باید به شهروندان در خصوص محدودیت های قانونی شورای شهر اطلاع رسانی مناسبی صورت گیرد افزود: با بروز کردن قوانین و افزایش اختیارات شورا مدیریت شهر باید به مدیریت واحد شهری تبدیل شود تا از تداخل در امور و تقابل بین سیستم شهرداری و برخی سیستم های خدماتی در شهر جلوگیری شود.

چمنی با اشاره به اینکه باید به معنای واقعی مردم را درک کنیم و به خواسته ها ونیازهای آنان پاسخگو باشیم اظهار داشت: همدلی و همزبانی شورا و شهرداری تبریز باعث شده است که رشد شهر توسعه شتابانی داشته باشد که امیدواری زیادی را در بین شهروندان بوجود آورده است.

وی در ادامه سخنانش اظهار کرد: اگر نتوانیم با برنامه ریزی و توسعه زیرساختها به فکر جذب توریست خارجی و داخلی به تبریز و استان باشیم قطعا شهر توسعه نمی یابد.

محدثمحدث: سیر نزولی پروانه های ساختمانی زنگ خطری برای تبریز

مهندس سعید محدث سیر نزولی پروانه های ساختمانی در سالیان اخیر را باعث افزایش نگرانی برای توسعه و عمران شهر تبریز دانست.

وی با اشاره به تعدد لوایح هبه در شورای اسلامی شهر تبریز افزود: با توجه به پایین آمدن درآمدهای شهرداری در مورد هبه های مختلف باید با تامل برخورد نماییم.

وی در ادامه افزود: اگر وضعیت اقتصادی با این منوال پیش برود باید قدر درآمدهای شهرداری را بدانیم و در صورت عدم توجه به این مسئله قطعا در سه چهار ماه آینده به مشکل برخواهیم خورد.

حضرتیحضرتی: حرکت مردمی شهردار تبریز و دیدار وی با شهروندان قابل تقدیر است

دکتر اکرم حضرتی با اشاره به برنامه دیدار شهردار تبریز با شهروندان گفت: به عنوان یک شهروند و به صورت عادی با گرفتن وقت از دفتر شهردار در روز دیدار مردمی شهردار حضور یافتم تا نظرات مردم در خصوص مشکلاتشان را جویا شوم.

وی با تاکید به اینکه اعضای شورا همواره با شهردار در ارتباط هستند و حضور وی به عنوان یک شهروند عادی صورت گرفته است اظهار داشت: شهردار تبریز در دیدار با شهروندان با نهایت تلاش و در چهارچوب قوانین در راستای حل مشکلات شهروندان تلاش می کند که جای تقدیر و تشکر دارد.

حضرتی همچنین با اشاره به تشکیل کمیسیون حل اختلاف در شهرداری بتریز گفت: خوشبختانه اکثر پرونده هایی که دراین کمیسیون مورد بررسی قرار می گیرد با توافق و مصالحه پایان می یابد که بدین وسیله بار مهمی از روی دادگستری برداشته می شود.

بابایی اقدمبابایی اقدم: فاضلاب انسانی پایگاه دوم شکاری بیداد می کند

دکتر بابایی اقدم در تذکر پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر تبریز با بیان اینکه در جلسه آخر سال گذشته از لزوم تصویب کرایه های جدید تاکسیرانی صحبت کردیم ولی هنوز اتفاق نیفتاده است ادامه داد: از اقدامات اخیر شهرداری در اتمام پروژه های جدید تشکر می کنیم.

وی در ادامه به فاضلاب انسانی پایگاه دوم شکاری اشاره نمود و تصریح کرد: فاضلاب انسانی پایگاه دوم شکاری بیداد می کند، مثل اینکه این شهر سازمانی به نام محیط زیست ندارد، از تمام مسئولین میخواهم برای رفع این مشکل اقدام کنند.

بابایی اقدم با اشاره به این که شهردار تبریز نظرش بر این بود تا مردم در جریان مصوبات نمایندگان خود در شورای شهر باشند افزود: ما در جلسات هفتگی ۳ یا ۴ ساعت به بررسی مشکلات مردم می پردازیم و مردم تمام مشکلات خود را به شورا می گویند ولی متأسفانه این مشکلات در بین مدیران اجرایی منعکس نمی شود.

عضو شورای شهر در خصوص ادعای مسوول سایت خبری صبح تبریز مبنی بر این که برخی اعضای شورای شهر می خواهند تا از این موضوع استفاده کرده و در تلویزیون دیده شوند گفت: حداقل، اعضای کمیسیون این نیت را ندارند و مطرح شدن موضوع جلسه کمیسیون با عنوان برنامه شهریمیز در این کمیسیون، خواست اعضای کمیسیون و وظیفه ذاتی نمایندگان مردم به عنوان ناظر بر عملکرد سازمانهای خدمات رسان به شهروندان است و این یک گفته غیر اخلاقی است.

جعفریجعفری: استانداری برای کنترل فاضلاب پتروشیمی کمک کند

محمد حسین جعفری با بیان اینکه برای اینکه بتوانیم حقوق شورای شهر را بگیریم باید ابتدا به انسجام داخلی برسیم گفت: در صورت اینکه تفاهم نداشته باشیم نمی توانیم در مورد حقوق قانونی شورا با قانون گذار صحبت کنیم.

وی در ادامه ضمن تشکر از برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی در منطقه کجوار گفت: مسیر پیاده روی از مقابل پتروشیمی بود که بوی تعفن شدید در آن منطقه وجود داشت که قابل تحمل نبود.

جعفری ادامه داد: در این مورد نامه ای آماده کرده ام که با امضای تمام اعضا به استانداری ارسال شود و از ایشان بخواهیم برای حل این موضوع کمک کنند.

احتشام حاجی پورحاجی پور: حضور در شورا یک فرصت برای خدمت است

دکتر احتشام حاجی پور در تذکر پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر تبریز با تبریک روز معلم و هفته کارگر ابراز داشت: اگر بودجه شهرداری ها در اختیار دولت قرار می گرفت باید یک دولت دیگر برای مدیریت آن تشکیل می شد ولی به هر حال این شوراها هستند که مشکلات را به صورت منطقه ای حل می کنند.

وی با بیان اینکه حضور در شورا را یک فرصت برای خدمت می دانم و این به دلیل این حضور به خودم افتخار می کنم.

حاجی پور ضمن انتقاد از مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در خصوص نیاز به استعفای اعضای شورا در صورت کاندیدا شدن برای انتخابات گفت: نحوه برخورد با شورا از سوی قانون گذاران درست نیست و مشخص نشده است که آیا شورا شغل است یا نه؟

وی افزود: از تمام شورائیان و علل خصوص مجلس شورای اسلامی درخواست می کنم به شورای شهر همانند آنچه در نگاه حضرت امام (ره) بود به بها بدهند.

ایرج شهین باهرشهین باهر: اجرای رمپ خروجی ملازینال نویدبخش اصلاح بافت حاشیه نشین تبریز

دکتر ایرج شهین باهر با اشاره به اجرای رمپ خروجی ملازینال به اتوبان پاسداران اجرای این پروژه را نوید بخش اجرای پروژه های مهم برای توانمندسازی بافت حاشیه نشین تبریز دانست.

وی همچنین با اشاره به احیای بافت فرسوده درب گجیل تبریز فضای مناسب ایجاد شده در این منطقه تاریخی را شایسته تبریز دانست و گفت: وضعیت گذشته گجیل با توجه به پیشینه این منطقه شایسته تبریز نبود و شهرداری تبریز با اصلاح این منطقه، گجیل را به مکان زیبایی تبدیل نموده است.

نجفینجفی:سفر هیئت دولت بهترین فرصت برای طرح و حل مشکلات شهر است

صادق نجفی، شهردار تبریز در سخنان کوتاهی به سفر آتی رئیس جمهور و هیئت دولت به استان و افزود: سفر هیئت دولت به تبریز بهترین فرصت برای طرح مشکلات شهر از جمله مترو و حل آنها است.

وی همچنین از خرید ۷ هکتار زمین در مسیر سه راهی اهر خبر داده و گفت: در حال راه اندازی ترمینال شرق تبریز در آن منطقه هستیم.

نجفی در پاسخ به تذکر حضرتی مبنی بر کاهش حقوق رانندگان استیجاری، اظهار کرد: حقوق این رانندگان کاهش نیافته اما حقوق رانندگانی که خودروهای خود را به روزرسانی کردند افزایش داشته و این یک سیاست تشویقی است.

شهردار تبریز گفت: تمامی وسایل مورد نیاز برای آسفالت اساسی خیابان ها خریداری شده و منتظر پایان بارش ها هستیم تا نهضت آسفالت را آغاز کنیم.

وی با اشاره به مصوبه شورای شهر در خصوص حمایت از کارگران شهرداری، گفت: از این ماه حق و حقوق کارگران حجمی شهرداری، یکسان سازی می شود.

شهردار تبریز از آماده شدن تابلوهای علایم جدید خبر داد  و افزود: به محض آماده شدن، تابلوهای جدید را در سطح شهر نصب می کنیم.

 

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :