معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به آزمونه /پایلوت/ بودن استان در حوزه اقتصاد مقاومتی و نقش شهرداران در اجرای عملی آن اظهار کرد: از قوانین خوب موجود شهرداری ها در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده شود.

به گزارش تبریزمن، محمدصادق پورمهدی روز دوشنبه در جمع شهرداران و رئیسان شوراهای اسلامی شهرهای استان گفت: قوانین شهرداری با وجود تغییرات یکی از بهترین قوانین است که دست شهرداران را در اجرای برخی طرح ها باز گذاشته است.

پورمهدی، اقتصاد مقاومتی به زبان ساده را استفاده از ظرفیت های یک شهر و منطقه برای رونق کسب و کار و بهبود زندگی مردم با اتکا به منابع خود دانست و گفت: به دلیل زندگی ۷۰ درصد جمعیت در شهرها، نقش شوراها و شهرداران در رونق اقتصادی بی بدیل است.
وی با بیان اینکه نگاه بسته پول گرفتن از دولت برای اجرای طرح ها را فراموش کنید، خاطر نشان کرد: از عوارض و امضاهایی که در اختیار شهرداران است به خوبی استفاده کنید و در اجرای پروژه ها از ظرفیت مردمی نیز بهره مند شوید.

پورمهدی، روان سازی مقررات و ضوابط، شفاف سازی قوانین، استفاده از فناوری روز در خدمت به مردم و همکاری با دستگاه های دیگر و استفاده از طرفیت آنها را در توسعه شهرها و اجرای طرح ها موثر دانست و گفت: مدیران دستگاه ها نیز مکلف به همکاری با شهرداران هستند.

معاون عمرانی استاندار با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی باید شهرها را برای زندگی بهتر آماده کنیم، افزود: بحث حمل و نقل عمومی و توسعه فضای سبز یکی از راه های تحقق اقتصاد مقاومتی است که شهرداران و شوراها باید مد نظر قرار دهند.

استان آذربایجان شرقی حدود سه میلیون و ۸۰۰هزار نفر جمعیت دارد که حدود یک میلیون و ۸۰۰هزار نفر آن در کلانشهر تبریز سکونت دارند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :