مدیرعامل شرکت مادر تخصصی غله ایران از پیش‌بینی خرید ۱۰ میلیون تنی گندم تضمینی و بی‌نیازی از واردات در سال آینده خبر داد.

به گزارش تبریزمن، علی قنبری صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل سابق و جدید شرکت غله منطقه ۸ کشور اظهار داشت: امروز انقلاب اسلامی شرایط مطلوبی دارد و دولت خدمتگزار توانسته با تدبیر و امید شرایط مطلوبی را برای ما در دنیا به وجود آورد به طوری که با تمام دنیا در یک وضعیت نابرابر مذاکره کردیم و توانستیم به اهداف خود در زمینه هسته‌ای برسیم.

وی افزود: ما برنده مذاکرات بودیم و این خیلی مهم است و امروز گروه‌های سرمایه‌گذاری جهان در حال رقابت برای ورود به ایران و سرمایه‌گذاری در اینجا هستند.

قنبری ادامه داد: ما در گذشته درآمدهای نفتی بالایی داشتیم و قیمت نفت به ۱۴۷ دلار هم رسید ولی در حال حاضر درآمدهای نفتی به شدت کاهش یافته و به ۲۰ دلار رسیده که هم نعمت و هم نقمت است، که می‌تواند موجب افزایش تلاش ما و رسیدن به خودکفایی و عدم وابستگی به درآمدهای نفتی شود که در این شرایط باید به بخش خصوصی بیشتر تکیه و اعتماد کنیم.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی غله ایران تاکید کرد: وزارت جهادکشاورزی رسالت بزرگی از لحاظ تضمین تامین گندم به عهده دارد و در این زمینه سال گذشته ۸ میلیون و ۸۰ هزار تن گندم خریدیم که پیش‌بینی می‌شود در سال آینده نزدیک به ۱۰ میلیون تن گندم تضمینی بخریم که ما را از واردات بی‌نیاز خواهد کرد.

ذخیره ۵ میلیون تنی گندم در سال ۹۵

این مسئول تصریح کرد: سال گذشته محموله‌ای هم به ترکیه صادر کردیم و سال آینده بیش از ۵ میلیون تن ذخیره گندم خواهیم داشت و باید سیلوداران به این شرایط مطلوب توجه داشته و به فکر صادرات گندم به کشورهای همسایه مثل عراق باشند.

قنبری با بیان اینکه سال آینده علاوه بر خرید تضمینی گندم، مسئول خرید دانه‌های روغنی هم هستیم، افزود: در آذربایجان‌شرقی باید تلاش کنیم کیفیت محصولات را بالا ببریم و از طریق انتخاب بذر مناسب، کشت، داشت و برداشت استانداردهای مورد نظر را اعمال کنیم.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی غله ایران یادآور شد: باید شرایطی فراهم آید که کیفیت نان در استان آذربایجان‌شرقی به عنوان استان نمونه و پایلوت مطرح شود و به دلیل سابقه پیشتازی تبریز در گذشته این مهم لاجرم باید تحقق یابد.

وی تاکید کرد: ما مسئول تامین چهار کالای اساسی گندم، برنج، روغن و شکر هستیم که اگر در تولید کمبودی رخ دهد باید به هر حال از طریق واردات این کالاها را تامین کنیم و در نهایت فضای باثباتی را برای مردم فراهم آوریم.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :