به گزارش تبریزمن، از زمان سکوت معنادار مدیریت باشگاه تراکتورسازی به حواشی بازی حساس پایانی لیگ برتر که منجر به از دست رفتن قهرمانی و حواشی فراوان در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز شد و در ادامه نیز عدم انجام اقدامات کافی از سوی این باشگاه برای اعتراض به مشکل داوری و دوری مدیرعامل تیم از تبریز در روزهای حساس بعد از بازی، اعتراضات برخی از هواداران به مدیریت تیم محبوبشان آغاز شد.

اعتراضاتی که با گذشت زمان و با از دست دادن بازیکنان بومی تیم و جدا شدن دو تن از بهترین بازیکنان فصل گذشته به اوج خود رسید. این اعتراضات رفته رفته همه گیرتر شد و زمانیکه هواداران تراکتورسازی از برنامه های خوب و منظم باشگاه های سپاهان و نفت در یارگیری و جذب بازیکنان جدید، حفظ مهره های اصلی تیم و شروع به موقع تمریناتشان آگاه شدند بیشتر گردید.

هوادارانی که همیشه صاحبان واقعی تراکتورسازی معرفی شدند و مدیران قبلی تراکتور هم همیشه هواداران را یار دوازدهم و یکی از اصلی ترین عوامل موفقیت های تیم می شمردند، هواداران خود را آنچنان به حق میدانستند که بتوانند به ایرادات مدیریتی اعتراض کنند که هیچ سابقه ای در فوتبال نداشته و از روز اول هم سعی به بومی زدایی در تراکتورسازی داشت. مدیریتیکه اخراج مربی بومی آغاز و درنهایت نیز کار به جدایی اکثر بازیکنان بومی و جوان تیم رسید. همانهایی که تراکتور را تا یک قدمی قهرمانی همراهی کرده بودند باید از تیم جدا میشدند.

همین موضوعات باعث شد تا هواداران تراکتورسازی در اقدامی هماهنگ و از قبل برنامه ریزی شده (به قول برخی سایتهای حامی مدیریت غیر بومی باشگاه!) در تمرین عصر پنجشنبه به از دست رفتن آندو و لوسیانو ادینهو اعتراض کنند. اعتراضی که شاید در برخی موارد میتوانست درست باشد و در برخی موارد نادرست، ولی آنچه که باید بدان توجه گردد این است که همین هوادارانی که در گرمای تابستان خود را به کمپ اختصاصی باشگاه رسانده بودند صاحبان اصلی باشگاه هستند. چند صد هواداری که برای یک تمرین ساده آمده بودند حق داشتند از رفتن ستاره های سابق، جدایی بومی ها و بی تفاوتی مدیریت باشگاه به اعتراضاتشان ناراحت باشند.

بعد از این اتفاقات برخی سایتهای مشترک المنافع حامی مدیریت باشگاه که این روزها ارتباط خوبی هم با مدیرعامل تراکتور داشته و هر روز مصاحبه های حمایتی از وی در رسانه های بومی کار میکنند در واکنشی جالب اعتراض هواداران را اقدامی از قبل برنامه ریزی شده در جهت تخریب تیم تراکتورسازی! دانستند. مدیر رسانه ای تیم هم که در مورد حواشی بازی تراکتور و نفت یکی از متهمان اصلی درباره نتیجه کذایی دو – دو بود در صحبت هایی جالب شعار هواداران علیه مدیریت باشگاه را شعار علیه تیم میداند.

00000752

چنین به نظر می رسد که انگار آقای شهریاری عزیز هنوز متوجه نشده اند که تراکتورسازی به این مدیران و بازیکنان وابسته نیست، یعنی تراکتور به نفر وابسته نیست بلکه این مدیران و بازیکنان هستند که با تراکتور بزرگ میشوند و حمایت های هواداران میلیونی این تیم را بدست می آورند.

مدیر رسانه ای باشگاه باید خوب بداند که مدیران زیادی به تبریز آمده و سکان هدایت تراکتور را در دست گرفته اند ولی هیچ کدام در این تیم ماندگار نشده و بالاخره روزی رفته اند؛ تراکتور هیچ وقت در تصاحب فرد خاصی نبوده است. شعار حیا کن رها کن هواداران علیه مدیرعاملی که لهجه خاص فارسی صحبت کردن مدیران قبلی و تبریزی ها را به سخره میگیرد آیا تراکتورسازی حساب میشود و شعار علیه او یعنی شعار علیه تراکتورسازی محبوب؟!

حال بگذریم از اینکه ایرادات زیادی به مدیریت عباسی وارد است و مجال صحبت در این مطلب نیست. اما مگر همین عدم بسته شدن قرارداد تونی و امضا نشدن آن و عدم اعلام امضای قرارداد رسمی یکی از بزرگترین اشتباهات وی نیست؟ اگر در روزهای نزدیک به شروع  لیگ، باشگاه و مربی به توافق نرسند تکلیف چه خواهد شد و چه کسی مسئول این مشکل بزرگ خواهد بود؟

امید است برخی سایت ها و رسانه های بومی بجای حمایت بی چون و چرا و کورکورانه از مدیریت باشگاه تراکتورسازی به فکر منافع تراکتورسازی باشند و این تیم را فدای اشخاص نکنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :