به گزارش تبریزمن، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در دیدار با اعضای شورای سیاست‌گذاری کنگره بین‌المللی استاد شهریار، با تاکید بر اینکه شهریار نه تنها از مفاخر آذربایجان بلکه از مفاخر شیعه و جهان اسلام است، اظهار داشت: اشعار وی نیز در خارج از جغرافیای آذربایجان، در ایران و کلیه کشورهایی که با زبان آذری آشنا هستند، جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی افزود: شخصیت استاد شهریار را می‌توان در دو بُعد خلاصه کرد، یکی اوایل شروع به کار که وارد عرصه  شعر و شاعری شد و بُعد دیگر، اواخر عمر استاد است که در این برهه از زندگی بیشتر در مورد انقلاب و امام و بسیج شعر گفته‌اند.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه در حال حاضر مهمترین مورد ابتلای جامعه، مسائل دینی و مذهبی است، گفت: این مسائل بیش از پیش از جانب غرب مورد هجوم قرار گرفته و با جنگ نرم در‌صدد ضربه‌زدن به ارزش‌های دینی و مذهبی است.

وی تصریح کرد: وظیفه ما در این رابطه این است که در مراسم و تجلیل‌هایی که از بزرگان و مفاخر برگزار می‌شود، بیشتر به بعد دینی و مذهبی و ابعاد آموزنده زندگی این چهره‌ها بپردازیم که این نگاه به‌طور حتم به نفع نظام و جامعه است.

آیت‌الله شبستری با تاکید بر اینکه در کنگره  استاد شهریار نیز باید به بُعد مذهبی و انقلابی که در آثار شهریار دیده می شود، توجه بیشتری صورت گیرد، اظهار داشت: با انتشار کتاب و جزوه‌هایی که بُعد مذهبی و انقلابی دارند، اهمیت ویژه این موضوع نمایان شود، چرا که شهریار اشعار حکمت آمیزی هم به زبان ترکی و هم به زبان فارسی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه مجموعه حیدر‌بابا از آثار فاخر شهریار محسوب می‌شود، افزود: امیدواریم که کنگره‌ای فاخر متناسب با نام و جایگاه شهر اولین‌ها برگزار شود و امیدواریم اهمیت‌دادن به ارزش‌های واقعی شعر شهریار، در حفظ انقلاب و نشر آثار این شاعر فقید در شرایط فعلی کشور مفید و موثر واقع شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :