مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: استاد حاج حسین ملایی علمداری متخلص به ناهی نه تنها یک شاعر بلکه دارای علم وسیع و شخصیتی عرفانی است.

به گزارش تبریزمن،  محمد محمدپور افزود: آذربایجان شرقی از نظر کمیت و کیفیت در حوزه شعر و ادبیات از استان های ممتاز کشور به حساب می آید و این یک ذخیره و منبع عظیم فرهنگی برای استان محسوب می شود.

وی یادآوری کرد: کشف و پرورش استعدادهای جوان و ارج گذاری به پیشکسوتان هنر و ادبیات وظیفه و رسالتی پراهمیت است که عزم همگانی و مشارکت عمومی را می طلبد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی اظهار کرد: اشعار آئینی و مذهبی در نشر و گسترش مفاهیم والای اسلامی و بسط پیام تشیع نقش به سزایی داشته و شاعران این حوزه اغلب خود نیز از اثرات بی کران این ادبیات بهره مند شده و شاعرانی وارسته و اهل معنا به جامعه ادبی کشور تقدیم شده است.

محمدپور، افزود: حاج حسین ملایی با نشر ترجمه منظوم قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه به یک وزنه گهربار و گرانقدر در این حوزه بدل شده و نکوداشت وی امری بس ارزشمند بود که به ثمر نشست.

وی صدور پیام از سوی استاندار آذربایجان شرقی خطاب به ستاد نکوداشت را از نشانه های اهمیت مقوله های فرهنگی و شخص استاد ناهی دانست و گفت: امید است تجلیل و تکریمی شایسته و درشان این انسان الهی برگزار شود.

حاج حسین ملایی علمداری شاعر قرآن، اهل بیت (ع) و انقلاب است که ۲۸ آذر توسط سازمان منطقه آزاد ارس، حوزه هنری استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد استان و نمایندگی وزارت ارشاد در منطقه آزاد ارس تجلیل خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :