از نیمه شب گذشته تبلیغات انتخاباتی مجلس شورای اسلامی به صورت رسمی آغاز شده است، کاندیدا های دوجناح بزرگ کشور و مستقل ها که از مدتها پیش خود را آماده کرده بودند با انتشار عکس ها و پوستر ها در سطح شهر چهره آن را تغییر داده اند.

تبریزمن، سرویس سیاسی: تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی از صبح امروز، پنجشنبه ۲۹ بهمن ماه، همزمان با سراسر کشور در استان آذربایجان شرقی نیز کلید خورد و بار دیگر قصه تکراری عکس ها و تراکت های کف خیابان و پیاده رو با غلظت کمتر آغاز گردید.

تبلیغات این دوره کمی با انضباظ و برنامه ریزی شده تر از گذشته آغاز شده و شهرداری تبریز در چند روز گذشته محل هایی را برای نصب بنرهای تبلیغاتی ایجاد کرده بود. با این حال از همین ابتدا برخی خلاقیت ها و بعضا اعمال عجیب غریبی دیده می شود که مثل هر ساله، باعث غافلگیری شده است.

عده ای از نمایندگان جایگاه های نصب تبلیغات را برداشته و با خود می برند و پس از نصب کامل بنر های خود بار دیگر در محل نصب می کنند! یکی با هزینه های میلیاردی دستگاه چاپ بنر می خرد و دیگری به خوابگاه ها دعوت نامه فرستاده و به ازای روزی ۲۵ هزار تومان، دانشجو ها را به ستاد خود می کشاند!

از همین ابتدا نیز می توان حدس زد که در ساعات آتی برخی ها تبلیغات خود را از درخت ها آویزان می کنند، روی دیوار ها و ایستگاه های اتوبوس و هر جای دم دست می چسبانند و به احتمال زیاد تا بعد از ظهر کف خیابان ها نیز فرشی از بنر و تراکت به خود خواهد دید.

هزینه های سنگین اصولگرایان در مقایسه با اصلاح طلبان

از دیگر نکات جالب، امکانات غنی تر برخی کاندیدا ها نسبت به بقیه است، مثلا بیلبورد چند متری نصب شده در چهارراه جهاد (نصف راه ) با تصاویری که جهت استفاده از احساسات هواداران تراکتور قرار گرفته و مشخص نیست که دلیل این امکانات بیشتر چه می باشد!

کاندیداهای اصلاح طلب اکثرا یکی دو بنر در مقابل ستاد های تبلیغاتی خود نصب کرده اند اما اصولگرایان میادین اصلی شهر را تحت کنترل گرفته و بنرها و بیلبوردها را در اختیار گرفته اند.

در نهایت لازم است از برخی کاندیداهای معلوم الحال سوال کنیم که چنین هزینه های میلیاردی را از کجا به دست آورده اند و چگونه می خواهند جای آن ها را پر کنند! مطمئنا جوابشان دلالی پرونده و استفاده از قدرت نمایندگی پس از انتخاب احتمالی نخواهد بود!

آنان که سابقه ای دارند و خدمتی انجام داده اند، در میان مردم شناخته شده ترند و با سخنان و برنامه هایشان راهی مجلس خواهند شد، نه با تصاویر فتوشاپی، شعارهای عجیب و هزینه های میلیاردی با منابعی که انتظار بازگشت سرمایه پس از انتخابات را خواهند داشت!


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :