سی و یکمین دوره تور نیمه حرفه ای دوچرخه سواری ایران – آذربایجان رسماً افتتاح شد.

به گزارش تبریزمن، مرحله نخست مسابقات دوچرخه سواری ایران – آذربایجان از ساعت ۱۰ امروز از مقابل لاله پارک تبریز به سمت ارومیه آغاز شد.

این مرحله از مسابقات با شلیک تپانچه توسط صادق نجفی، شهردار تبریز و به مسافت ۱۶۲/۴ کیلومتر شروع به کار کرد.

از بین ۲۱ تیم خارجی و داخلی حاضر در مسابقات، یک تیم حرفه ای پروکنتینتال، ۱۶ تیم باشگاهی نیمه حرفه ای و چهار تیم ملی حضور دارند.

سی و یکمین دوره تور نیمه حرفه ای دوچرخه سواری ایران – آذربایجان ۲۴ الی ۲۹ اردیبهشت ماه در مجموع ۱۰۰۴٫۶ در شش مرحله در مسیر استانهای آذربایجان غربی ، اردبیل و آذربایجانشرقی برگزار خواهد شد.

مسیر تبریز – ارومیه به دلیل وجود دریاچه زیبای ارومیه زیبای خاصی به این مرحله از تور می دهد و با وجود وضعیت خوب این دریاچه در روزهای اخیر، یکی از بهترین مراحل تور در سی و یکمین مرحله از تور دوچرخه سواری آذربایجان خواهد بود.

خسرو قمری، رییس فدراسیون دوچرخه سواری در مراسم آغازین مرحله نخست اظهار کرد: من خودم افتخار این را داشتم که در چهار دوره از این رقابت ها، به عنوان ورزشکار رکاب زدم.

وی افزود: این مسابقات با اقتدار خوبی که داشته، جایگاه قابل توجهی در کشور و قاره پیدا کرده است و از بین شش توری که در ایران برگزار می شود، تنها توری است که با دلسوزی مدیران و مسئولان آذربایجان شرقی، به تعطیلی کشیده نشده و امیدوارم در سال های آینده بتواند در سطح حرفه ای برگزار شود.

وی با اشاره به حضور ۱۷ تیم خارجی برای اولین بار در این مسابقات تاکید کرد: هر چقدر که این تور پیشرفت کند، شاهد رشد دوچرخه سواران کشور در سطح قاره خواهیم بود.

قمری بیان کرد: برنامه ریزی های خوبی که در آذربایجان شرقی انجام شده است، به رشته دوچرخه سواری کشور کمک زیادی کرده است و امیدوارم در سال های آینده، هم تعداد تیم های شرکت کننده و هم تعداد مراحل افزایش یابد.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری کشور، با تمجید از نظم و انضباط این تور بیان کرد: نظم و انضباط تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان، همواره قابل ستایش بوده که جا دارد از عوامل انضباطی ترافیک تشکر کنم؛ چرا که کوچکترین غفلتی، موجب جوسازی در رسانه ها خواهد شد.

قمری در پایان تاکید کرد: پیشاپیش از مردم سه استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل که در این چند روز دچار برخی مشکلات ترافیکی خواهند شد، عذرخواهی می‌کنم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :