رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: استاندارد سازی از ارکان اقتصاد مقاومتی است و باید به صورت خودجوش از سوی تولید کنندگان دنبال شود.

به گزارش تبریزمن، نیره پیروز بخت روز سه شنبه در بازدید از واحد تولیدی کاشی تبریز افزود: استانداردسازی نباید اجباری باشد و واحدهای تولیدی به میل خود نسبت به کیفی سازی و اخذ استاندارهای داخلی و بین المللی اقدام کنند.

وی گفت: رعایت استاندارد در کاهش مصرف انرژی و قیمت تمام شده محصول تاثیرگذار است.

پیروزبخت افزود: نگرش سنتی نسبت به استانداردسازی باید در سایه نهادینه شدن فرهنگ استاندارد برچیده شود.

وی گفت: نگاه سنتی برای صادارت در داخل کشور منجر به رویکردهای سنتی نسبت به استانداردسازی شده است.

وی با تاکید بر تولید کیفی جهت رقابت در بازارهای بین المللی افزود: استاندارد سازی در سطح جهان جا افتاده است اما در کشور نیاز به فرهنگ سازی دارد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی تبریز و مدیرعامل شرکت کاشی تبریز گفت: استانداردسازی در سطح دنیا جنبه تشریفاتی ندارد و اعتباری برای یک محصول تولیدی است.

صمد حسن زاده افزود: در سال های گذشته به دلیل توجه نکردن به استانداردهای داخلی و بین المللی بازارهای زیادی را از دست داده ایم.

وی گفت: در برخی از بازارها همچنان محصولات ایرانی را بی کیفیت تلقی می کنند و واحدهای تولیدی کشور باید رعایت موارد استاندارد را الزامی بدانند.

به گزارش ایرنا کاشی تبریز با برخورداری از استانداردهای داخلی و بین المللی یکی از برندهای برجسته کشور است که در زمان حاضر علاوه بر تمامی استان های کشور دارای دفاتر نمایندگی های فروش در کشورهایی چون آلمان، اتریش، هلند، استرالیا، عراق، جمهوری آذربایجان، تاجیکستان و ترکمنستان است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران که صبح روز جاری/ سه شنبه/ به تبریز سفر کرده است، از خطوط تولید این واحد صنعتی برتر دیدن کرد.

آذربایجان شرقی با سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت از قطب های صنعتی و کشاورزی کشور است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :