استاندار آذربایجان شرقی گفت: دانشگاهیان این استان در کنار سایر نهادهای نظارتی به عنوان یک رکن نظارتی مضاعف بر عملکرد دستگاه های اجرایی نظارت کنند.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده روز یکشنبه در مراسم تجلیل از استادان دانشگاه های آذربایجان شرقی و نصب نشان شایستگی استان بر سینه پروفسور محمد برزگر جلالی افزود: در سه سال گذشته هر تصمیمی در سطح استان با نظرخواهی از دانشگاهیان به مرحله اجرا رسیده است.

وی گفت: مدیران تدبیر و امید خودشان را بی نیاز از همفکری و راهنمایی صاحب نظران و دانشگاهیان نمی دانند و بر این باور هستند که بی نیازی از دانشگاهیان برنامه های عملیاتی راه به سوی بیراهه می برد.

وی افزود: سند تدبیر و توسعه در سایه یک سال مجاهدت استادان دانشگاه تبریز تنظیم شد و نسخه عملیاتی اقتصاد مقاومتی از این سند در سال جاری نیز با همین رویکرد تیه شده است.

وی با اشاره به اینکه همه تمرکز مدیران استان در سال جاری بر روی مباحث اقتصادی متمرکز خواهد شد، گفت: استادان دانشگاه عملکرد سه ساله دولت تدبیر و امید در سطح استان را نقادانه مورد قضاوت قرار دهند.

استاد ادبیات دانشگاه پیام نور تبریز گفت: در بزرگداشت مقام معلم باید به جای صفت معلمی به قید معلمی متمرکز شد و روی کار معلمی صحبت کرد.

میر نعمت اله موسوی با اشاره به اینکه اگر جامعه برای معلم کاری نکند، انتظار کار درست را نباید داشته باشد، افزود: جامعه باید مفهوم معلم را درک کند و معلم را بسازد تا معلم نیز همه جامعه را بسازد.

وی تشکیل نظام معلمی را خواستار شد و توجه بیش از پیش به قشر معلم را مورد تاکید قرار دارد.

استاد ممتاز دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز گفت: معلمی اشتغال نیست، اشتعال است؛ معلم در این اشتعال دارنده سه مدال افتخارآمیز معنوی شامل مدال های احدی، نبوی و علوی است.

پروفسور محمد برزگر جلالی افزود: تزکیه در قرآن کریم مقدم بر علم و حکمت است و معلم به عنوان محور علم باید به تزکیه مجهز شود و مشفق باشد.

در این آیین از محمدرضا نیشاپوری، سودابه داوران، علی اکبر آهنی، میرنعمت الله موسوی، اکبر غفارپور، محمد علی به نژادی و رحمان مشتاق ور به عنوان استادان نمونه تجلیل و نشان شایستگی استان بر سینه پروفسور محمد برزگر جلالی نصب شد.

به گزارش ایرنا پروفسور محمد برزگر جلالی، استاد گروه فارماسیوتیکس دانشکده داروسازی در فهرست یک درصد دانشمندان برتر پُراستناد دنیا در رشته های موضوعی مربوطه است و در حال حاضر ۲۵دانشمند علوم پزشکی کشور در این فهرست قرار دارند.

این استاد دانشگاه دارای کارهای پژوهشی در ۲۰ کتاب مرجع درسی و دائره المعارف خارجی است در طول ۴۵ سال خدمت بیش از سه هزار دکتر داروساز و متخصص شاغل در دانشکده های داروسازی تربیت کرده است.

آذربایجان شرقی با سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۲۱ شهرستان است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :