استاندار آذربایجان شرقی گفت: امروز با حضور باشکوه مردم استان در پای صندوق های رای حماسه دیگری در تاریخ آذربایجان رقم می خورد.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده روز جمعه با حضور در صندوق اخذ رای مسجد انگجی تبریز با اشاره به حضور پرشور مردم استان به خصوص شهر اولین ها در شعب اخذ رای گفت: بر پایه گزارش های رسیده در سایر شهرستان ها هم حضور مردم باشکوه است.

وی با بیان اینکه مردم ولایت مدار استان همواره در صحنه های سیاسی و اجتماعی انقلاب پیشرو بوده اند، گفت: در انتخابات امروز هم مردم نقش اساسی دارند و با حضور با نشاط و حداکثری، افتخاری دیگر برای آذربایجان ثبت می کنند.
جبارزاده با اشاره به مشارکت ۴۵ هزار نیروی اجرای و نظارتی در برگزاری انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی و دور پنجم مجلس خبرگان رهبری در استان، گفت: نیروی انتظامی هم امنیت انتخابات را به عهده دارد.

استاندار آذربایجان شرقی با توصیه به اینکه مردم استان حضور در پای صندوق های رای را به ساعت پایانی موکول نکنند، اظهارکرد: کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان کشور از این حضور درس مشارکت اجتماعی می گیرند.
استان آذربایجان شرقی با ۱۳ حوزه انتخابیه دارای پنج کرسی در مجلس خبرگان و ۱۹ نماینده در مجلس شورای اسلامی است.
حوزه تبریز، اسکو و آذرشهر دارای شش نماینده، میانه دو نماینده و سایر حوزه های انتخابیه دارای یک نماینده هستند.
دو میلیون و ۹۰۹ هزار و ۲۰۸ نفر از جمعیت سه میلیون و ۷۲۵ هزار نفری این استان واجد شرایط رای دادن در این دوره هستند.

از جمعیت دو میلیون نفری حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر هم یک میلیون و ۵۰۲ هزار نفر واجد شرایط رای دادن می باشند.

بیش از ۱۴۳ هزار نفر از مردم استان نیز برای نخستین بار با شرکت در این دوره از انتخابات جشن تکلیف سیاسی خود را جشن می گیرند.

بیش از ۴۵ هزار نفر شامل عوامل هیات های اجرایی، نظارت، بازرسی، اعضای شعب اخذ رای، نمایندگان فرمانداران، محافظان و نیروهای انتظامی، کاربران رایانه و اعضای ستادهای انتخابات شهرستان ها انتخابات هفتم اسفند را در سراسر استان برگزار می کنند.

در این دوره از انتخابات، از مجموع دو هزار و ۸۸۹ شعبه انتخابیه استان یک هزار و ۳۳۴ شعبه ثابت شهری، ۳۶ شعبه سیار شهری، ۸۴۳ شعبه ثابت روستایی و ۶۷۶ شعبه سیار روستایی وجود دارد.

انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی و دور پنجم مجلس خبرگان رهبری به صورت هزمان از ساعت هشت صبح امروز شروع شده و تا ساعت ۱۸ ادامه خواهد داشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :