استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه به سیستم بانکی استان اطمینان کامل داریم، خواستار همکاری و تعامل بیشتر بانک ها برای ارایه تسهیلات رونق تولید به واحدهای متقاضی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شد.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده چهارشنبه شب در نشست بررسی مسایل و مشکلات بانک های استان، با اشاره به سهم آذربایجان شرقی از تسهیلات فوق به میزان حدود هفت هزار میلیارد ریال، اعلام کرد: تاکنون چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از این سهم، طرح به بانک ها معرفی شده که لازم است بانک های استان اهتمام جدی برای ارایه بقیه تسهیلات تا آخر شهریور ماه جاری داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: پایان شهریور ماه آخرین مهلت برای ثبت نام تقاضاهای دریافت تسهیلات رونق تولید در سایت بهین یاب است که در این راستا همکاری و تعامل نزدیک بانک های استان با دستگاه های اجرایی را لازم می دانیم.

جبارزاده ادامه داد: ما به خوبی واقفیم که سیستم بانکی استان برای توسعه استان علاقمند است و برای رونق تولید در اقصی نقاط آذربایجان شرقی جدیت دارد که بر این اساس لازم است با تلاش های شبانه روزی در سال اقتصاد مقاومتی زمینه های لازم برای ارتقای جایگاه استان در دریافت تسهیلات مزبور را فراهم سازند.

وی، هدف از برگزاری نشست بررسی مسایل و مشکلات سیستم بانکی استان را شنیدن اظهارنظرهای مدیران بانکی و بحث و تبادل نظر پیرامون اینکه چرا پرونده هایی که به بانک ها معرفی می شوند منجر به اعطای تسهیلات نمی شود، است.

جبارزاده با بیان اینکه منابع بانک ها متعلق به مردم است، اضافه کرد: بر این اساس به هیچ عنوان اجازه نداریم بدون کارشناسی و بررسی دقیق پرونده های متقاضی برای دریافت تسهیلات، ریالی از این منابع را پرداخت کنیم و به پرداخت های بدون کارشناسی در گذشته نیز به شدت اعتراض داریم.

وی با اشاره به اینکه در گذشته معرفی واحدهای صنعتی برای دریافت تسهیلات با دقت کافی انجام نمی شد، افزود: مطالبات معوقه بانک ها حاصل پرونده هایی است که بدون کارشناسی های لازم به بانک ها معرفی شده است.

جبارزاده، به حضور نمایندگان بانک ها در جلسات کارگروه تسهیل اشاره کرد و گفت: بررسی پرونده ها در این جلسات کمتر از کارشناسی بانک ها نیست و با توجه به دقتی که در بررسی این پرونده ها اعمال می شود، انتظار داریم بانک ها نیز زودتر از زمان تعیین شده یک ماهه پرونده های معرفی شده را بررسی کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :