استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه افزایش وسعت جنگل های استان جزو برنامه های منابع طبیعی و جهاد کشاورزی استان است، گفت: این مهم در سند تدبیر توسعه استان نیز جزو اولویت هاست.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده صبح امروز (شنبه) پس از کاشت یک اصله نهال در محوطه استانداری آذربایجان شرقی به مناسبت روز درخت کاری، به خبرنگاران گفت: هدف از گرامی داشت این روز، توسعه فرهنگ درخت کاری و مراقبت از فضای سبز است.

وی توسعه فضای سبز را در همه نقاط کشور ضروری دانست و گفت: این ضرورت در استان آذربایجان شرقی به دلیل شرایط اقلیمی خاص این استان بیشتر احساس می شود.

جبارزاده با اشاره به وجود ۱۸۸ هزار هکتار جنگل در استان، گفت: ۱۶۴ هزار هکتار از فضای جنگلی استان در منطقه ارسباران متمرکز شده و در بقیه مناطق استان تنها ۲۴ هزار هکتار جنگل داریم که کافی نیست.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین از افزایش یکهزار هکتاری کمربند سبز در حاشیه دریاچه ارومیه در سال جاری خبر داد و گفت: کاشت درختان مناسب با اقلیم این منطقه از سیاست های اولویت دار استان است و در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

جبارزاده در پایان با دعوت از عموم مردم استان برای مشارکت در توسعه فضای سبز، از دستگاه های اجرایی مسئول نیز خواست با مردم در این زمینه همکاری کنند.

روز ۱۵ اسفند در تقویم کشور به عنوان روز درختکاری نام گذاری شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :