مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی از اجرای طرح شناسائی مددجویان مستعد اشتغال در این استان خبر داد.

به گزارش تبریزمن،  ‘ حسین دشتی ‘ افزود: با اجرای این طرح افراد مستعد شناسائی و برنامه ریزی لازم جهت ایجاد و توسعه فرصت های شغلی با در نظر گرفتن توانائی های آنان در یک دوره زمانی مشخص صورت می گیرد.

وی گفت: این طرح در بازه زمانی اول بهمن ۹۴ تا پایان فروردین ۹۵ هجری شمسی توسط پرسشگرهای آموزش مجرب اجرا می شود.

دشتی با بیان اینکه این طرح شامل مددجویان معیشت بگیر و فرزندان مددجو بین ۱۵ تا ۷۰ ساله می شود،اظهار داشت: پالایش افراد مستعد از سایر گروه های هدف از جمله فواید مهم اجرای این طرح است.

وی گفت: از دیگر فواید مهم اجرای این طرح می توان به جذب اعتبارات متناسب با تعداد مددجویان مستعد، شناسائی نخبگان و کمک به توسعه عدالت اجتماعی اشاره کرد.

وی افزود: شناسائی قابلیت ها، تهیه بانک اطلاعاتی جامع و ارائه خدمات هدفدار به مددجویان از دیگر اهداف اجرای طرح شناسائی مددجویان مستعد برای اشتغال است.

وی گفت: این طرح پیش نیاز برنامه های توانمندسازی اقتصادی بوده و اجرای درست آن در ساماندهی مددجویان، به کارگیری صحیح امکانات و مصرف هدفمند اعتبارات موثراست.

به گفته مسئولان درچهار سال گذشته ۲۶ هزار خانوار تحت پوشش این نهاد در آذربایجان شرقی خودکفا شده و در زمان حاضر۴٫۲ درصد از جمعیت استان تحت پوشش کمیته امداد آذربایجان شرقی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :